• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YÖNETİCİLER YENİ SEZONU DEĞERLENDİRDİLER

YÖNETİCİLER YENİ SEZONU DEĞERLENDİRDİLER

İSMAİL CİNOĞLU: “Şampiyonluktan başka hedef yok”

 Ligin iddialı takımlarından olan Bilecik Spor’un Başkanı İsmail Cinoğlu yeni sezonun Bilecik amatör ligine hayırlı olması temennisinde bulunarak “geçen sene söylemiştik, yapılanma sürecindeyiz hedefimiz yok demiştik ama bu sene hedefimizi koyduk, şampiyonluktan başka hedef yok” ifadelerini kullandı.

 

Cinoğlu fikstür çekimleri hakkında ise ilk hafta Vitraspor, ikinci hafta Osmaneli spor ile oynayacaklarını, sezonu derbilerle açacaklarını ama yeni sezonda şampiyonluk parolasıyla lige başlayacaklarını belirtti, Cinoğlu şunları aktardı: 

 

“Güzel bir başlangıç olacak, derbilerle başlayacağız”

 “Öncelik güzel bir kura çekimi oldu. Bütün görmediğimiz eski başkanlarımızla, yeni seçilen başkanlarımızla beraber olma şansı bulduk. 2015-2016 sezonunun Bilecik amatör ligine hayırlı olmasını diliyoruz. Bilecikspor olarak geçen sene söylemiştik, yapılanma sürecindeyiz hedefimiz yok demiştik ama bu sene hedefimizi koyduk, şampiyonluktan başka hedef yok. Ya olunacak, ya olunacak. Net bunu düşebilirsiniz. Şu anda da herkese bunun sözünü veriyorum. Geçen sene bu sözü vermedim ama bu sene bu sözü gerçekleştireceğiz. Yaptığımız transferleri önümüzdeki günlerde basınla da paylaşacağız. Yaklaşık 8-9 arkadaşımız katılıyor ama çok ilginç tabi BAL Ligi’nden (Bölgesel Amatör Ligi) düşen kalitesi belli bu işte çok tecrübeli olan Vitra takımı bu sene rakiplerimizden bir olarak gözükse de öyle bir kura çektik. İlk hafta Vitra spor, ikinci hafta Osmaneli spor. Böyle güzel bir başlangıç olacak, derbilerle başlayacağız. İnşallah hayırlara vesile olur, ben kazasız belasız geçen sene yaşanmayacak küçük neonslarda olsa biraz sıkıntılar oldu. Bilecik hepimizin kardeşiz, ilçeler, beldelerle bir bütünüz. İnşallah Bilecik’teki sporseverlere yakışan 2015-2016 sezonu geçiririz.

 

“Bütün taraftarlarımızın ilgi göstermesini istiyoruz”

Ülkemizin çok büyük sıkıntılar geçirdiği dönemde sporun kaynaşma noktasında bize de düşen görevleri Bilecik halkı olarak Bilecik’te başkanlık yapan yönetici olarak yapmak zorundayım, bunun bilincindeyim. Öncelikle futbolcu sağlığı, kaliteli bir lig ama sonunda Bilecikspor’un hak ettiği basamak olan süreç başladı. Biz şampiyonluk parolasıyla başlıyoruz. İnşallah herkese hayırlı olur. Kampanyaya yaz döneminde ara verdik. Bir de yeni kulüp binamızı açtık. Buradan bütün taraftarlarımızın ilgi göstermesini istiyoruz. Çok güzel bir kulüp binamız oldu. İnşallah futbolcu transfer tanıtımında tesislerimizi de gezdireceğiz. Hem tesisleşme hem eski borçlarımızla yapılandırma derken üstümüzde gerçekten büyük bir yük var. Takım başkanı olmak da zor, herkesin beklentisi fazla. İnşallah bu süreci iyi geçirip Eylül ayından itibaren kampanyamızı yeniden canlandıracağız.”

 

CEVAT TEKİN: “Hedeflerimiz büyük”

Geçtiğimiz sezon BAL Ligi’nde oynayan, bu sene 1. Amatör Lig’inde mücadele edecek olan Vitra spor’un Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Tekin ilk hafta oynayacakları Bilecik spor karşılaşmasının güzel bir maç olacağını tahmin ettiğini ancak kendilerini bu sene grupta misafir olarak kabul ettiklerini, hedeflerinin büyük olduğunu belirterek2015-2016 futbol sezonunda bütün takımlara başarılar dilediğini ifade etti. Tekin sözlerine şöyle devam etti:

 

“Misafir olarak kabul ediyoruz kendimizi”

 “Fikstür çekildi ilk rakibimiz Bilecik spor. Güzel bir maç olacağını tahmin ediyorum. Geçen sene grubun güçlü takımlarından. Ama biz bu grupta misafir olarak kabul ediyoruz kendimizi. Hedefimiz şampiyonluk, hedeflerimiz büyük. Şimdiden bütün takımlara başarılar diliyorum 2015-2016 sezonunda.

Belki de bugüne kadar Bilecik’te yaşanmamış bir şeyi gerçekleştiriyoruz. Takımımızın oyuncuları hepsi geçen seneden kalan 10 tane kemik oyuncu, ücretli oyuncular. Bunların belli bir maliyetleri var. Geçen sene gerçekten ilk hocamız güzel bir takım kurdu fakat takımda bir uyumsuzluk oldu. Hoca olsun, futbolcular arasında olsun. Saha konularında çok büyük sıkıntılar yaşadık. İnşallah bu sene Bilecik’i temsil edecek İl Özel İdare spor bu sıkıntılar çekmez. Onlara da başarılar diliyorum BAL Ligi’nde.  Vitra spor’un geçen sene önüne çok sorunlar çıkardılar. En büyük problemimiz sahaydı. Şimdi yeni bir hocamız var. Bu işi bilen, milli takımlara kadar yükselmiş, 4 tane altyapı hocamız var. Altyapılarımızı kuvvetlendiriyoruz. Bozüyük halkına, gençliğine yönelik çalışmalarımız var. Yaz okullarımız var. Bu sene hedefimiz Bilecik Amatör’de şampiyonluk.

 

“Öteki takımlar 1 trilyona takım kuruyorlar”    

Mali yönden çok zayıfız biz burada. Diğer İstanbul, Ege takımları olsun bunlar çok büyük Belediyeler destekli takımlar. Öteki takımlar 1 trilyona takım kuruyorlar. Sen kadar para harcayamıyorsun. BAL Ligi’nde tutunamamamızın en büyük nedeni mali neden. Bir de Bilecik bölgesi futbol yönünden biraz düşük. Çok büyük katkı olmadığına inanıyorum ben. Bu yüzden ama en büyük kriter mali. Yine ödeneklerimiz devam ediyor amatörde de.  Dediğim gibi bugüne kadar  Vitra’da yaşanmamış bir olay bu. Amatör’de futbolcular ücretli. Misafiriz bu lig’de hedefimiz şampiyonluk. Vitra’nın yöneticileri sonuna kadar arkamızda. Maddi yönde herhangi bir sıkıntımız yok. Bu sene inşallah Cenab-ı Allah herhangi bir sakatlık vermezse şampiyonluğun en büyük adayıyız. Transferimiz şu anda yok. Geçen seneki kemik kadromuzu koruduğumuz için bu arkadaşlara gençlerle takviye edip bu ligi kaldırmak, önümüzdeki seneye şampiyon olarak daha güçlü bir şekilde bal ligine katılmak. Bunların için de önümüzdeki sene BAL Ligi’ni kaldırabilecek yetenekte kişilerle yola devam edeceğiz, diğer transferlerle takımımızı güçlendireceğiz.

 

“Orası ayrı bir platform”

 Küçümsenmeyecek bir lig. Profesyonel lig kadar. Böyle çok büyük paralar harcamadıktan sonra kalıcı olmak çok zor. İl Özel İdare spor’a tecrübelerimize dayanarak önerim tabi bu işler maddi konulara dayanıyor. Maddi konularını bilmiyorum, gidip görecekler ama duyduğuma göre bu takımla gideceklermiş. Gönül ister ki başarılı olsunlar ama orası çok ayrı bir platform. Derler ya “yurtdışında koşularda atletizm’de yarışmak ayrı bir platform” Orası da ayrı bir platform. Allah yardımcıları olsun, başarılar diliyorum onlara. İnşallah gönüllerine göre olur, Bilecik’i en güzel şekilde temsil ederler, bütün spor kulüpleri, bütün federasyonlar da onlara yardımcı olurlar, bizim çektiğimiz sıkıntıları çekmezler. İnşallah kalıcı olurlar. Beraber belki önümüzdeki seneye çift takım beraber oynarız, temsil ederiz.”

 

MEHMET MERCAN: “Osmaneli spor her sezon şampiyonluğa oynar”

Ligin köklü takımlarından Osmaneli Spor yöneticisi Mehmet Mercan ise  “Fikstürü çektik, ilk rakibimiz Akpınar Spor, ikinci rakibimiz Bilecik Spor. Rakibimiz bu sene ilk defa 1. Amatör’de oynayacaklar. Hayırlı olsun sezonumuz.” diyerek şunları kaydetti:

“Biz geçen seneki takımı tabi biraz değiştirdik, değişiklikler yaptık. Olgun arkadaşlarımızla yollarımızı ayırdık. Genç bir kadro var, ona bir iki takviye yapıp öyle devam edeceğiz. Yine mütevazi bir takımımız var ama lig her şeye gebe. 2,3 hafta sonra 3-4 takım birden şampiyonluğa oynayabiliyor. İkinci hafta Bilecikspor ile oynayacağız. O maç Bilecik’te. İlk maçı burada oynayacağız. Geçen sene tabi biraz hararetli bir lig yaşadık. Bu aslında diğer takımları domino etti. Osmaneli’de Gençlerbirliği var, biz varız, Özel İdare, Vitra Spor. Bu sene Vitra Spor düştü, Özel İdare Spor çıktı. Yine güzel, çekişmeli bir lig olacak.

 

“Bilecik’ten de artık profesyonel takımların çıkması gerekiyor”

Geçen seneki lig güzeldi. Biz Osmaneli’nde bu sene misafir tribün tarafını ayarladık. Misafir tribünümüz olacak. Gelen takımları en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz. Saha içerisinde futbol evet mücadele gücü yüksek, birbirine fazla bulaşmadan çirkefliğe vurmadan ama biz tribünlerde olay olsun istemiyoruz. Bilecik’ten de artık profesyonel takımların çıkması gerekiyor. 60 bin nüfuslu bir yerdeyiz. Artık Bozüyük ona keza öyle. Ben iyi bir lig olacağını tahmin ediyorum.

 

“Aklı selim bütün kulüpler bundan ders çıkarttı”

Stadımız bitti, stadımızla ilgili bir iki kale arkasında Atatürk İlköğretim Okulunda olan bölümü şu anda tekrar düzenliyoruz. Tekrar kapatacağız orayı, yükselteceğiz. Normalde geçen sene biz Emniyet Birimleriyle yaptığımız çalışmalarla hakemleri, seyircimizi birbiriyle çok muhatap etmeden güvenliğini aldık ama spontane gelişen olaylar oldu. Geçen senekinin tekrarlanacağını düşünmüyorum artık. Çünkü aklı selim bütün kulüpler bundan ders çıkarttı. Dolayısıyla bu noktada bizim bir çim sahamız daha var Belediye olarak, doğal çim olarak yaptığımız. Onu da standart ölçülerde yaptık. Gerekirse orada da maçlar oynanabilir. Özel İdare ile yaptığımız çalışmada gençlik spor hizmetlerinin de katkılarıyla sahamızı ışıklandırıyoruz. ASKF bunun sözünü vermişti. Belki gece maçları oynanacak. Ligler çok erken başlıyor bana göre. Gece maçları oynanırsa telafi edilebilir. Kış dönemlerinde çift maç oynanması açısından. İyi bir sezon geçeceğini düşünüyorum.

 

“Önemli olan spor yapabilmek, gençlere hitap edebilmek”

 Burada önemli olan spor yapabilmek, gençlere hitap edebilmek. Buraya biraz geç kaldım. Geç kalma sebebim yaz spor okullarıyla ilgili bir çalışmamız var Osmaneli’nde, devam ediyor. Bütün ilçeler ve iller de yapıyor bunu ama derdimiz ne kadar çok çocuğa ulaşırsak, ne kadar çocukla biz sporu şu 2 ay boyunca geçirebilirsek cep telefonu, bilgisayar, vs oyunlarından alıp hem bedenen hem mental olarak onların hareketlenmesini ve kötü alışkanlıklardan uzak kalmasını istiyoruz. Futbol da bununla alakalı. 12 aya yayılabilen bir spor branşı futbol. Dolayısıyla futbola Bilecik’te ne kadar önem verirsek o kadar çok çocuğa ulaşırız ve gençliğe hizmet etmiş oluruz. Osmaneli’nde ilçe ufak ama genç dinamizm ekip çok. Bir de geçiş noktası. İznik, Adapazarı. Çocuklarımız çok rahat sağa, sola gidip kötü alışkanlıklara yakalanabilecek çağdalar. Onları koparmak derdimiz. Futbol da bununla alakalı. Ne kadar çok biz takıma ulaşabilirsek Beşevler diye bir köyümüz var bu sene 2. Amatör’e müracaat edecekler. Oradan da bir takım çıkacak. Ayrım bir takım 2. Amatöre yetiştirmeye çalışıyorlar. Bence iyi olacak diye düşünüyorum.

 

“Aylık toplantılara kaldığımız yerden devam etmeliyiz”

Hedef bu sene mütevazi bir takımla aslında şampiyonluk değil ama takımı bozmadığımız için kafaya oynayacak bir takımımız var. Sedat Hocamız bilinen artık maher bir hoca öyle söyleyelim.  Bilecik’in tanıdığı, bildiği bir hoca ve çocuklar üzerinde çok etkili. Bir iki takviyemiz olacak. Sedat Hocamla iyi bir ivme yakaladık, artı bunun yanında Eşref, Halit hocam U gruplarında akademik kariyerleri olan şu anda Besyo mezunları. Şu anda iyi de noktadalar. Altyapı yaz spor okullarında da onlar varlar. Yine futbol sezonu boyunca da Sedat Hocanın yardımcılıklarını yapacaklar. Tabi ki Osmaneli spor her sezon şampiyonluğa oynar, öyle bir ilçeyiz. Birkaç hafta sonra kendini gösterir.

Ben bütün takımlara lig boyunca başarılar dilerim. Yönetici arkadaşlara, takımlarımıza sahip çıkmaya da devam ediyorum. Çünkü yöneticilik demek, antrenör, hakem, futbolcu, seyirci arasında tam bir filtre görevi gören bir yönetim anlayışıyla ortaya çıkar. Bunu da ben bütün yönetici arkadaşlardan bekliyorum. Aylık toplantıları geçen sene ilk defa biz burada teklif etmiştik. Bence güzel de oldu. Bu birlikteliğin devam etmesi gerekir. Aylık toplantılara kaldığımız yerden devam etmemiz lazım. Bu uzun soluklu bir yarış. Çözülecek sorunları biz birkaç sene içerisinde çözebiliriz. Bu lig’de bütün herkese başarılar diliyorum.

 

SİNAN BEYAZKAYA: “Hedefimiz fair play içinde ligi tamamlamak”

Bu sezon lige yeni yükselen Akpınar Spor Kulüp Başkanı Sinan Beyazkaya lige yeni çıktıklarını fakat zirveye oynamayı düşündüklerini söyledi. Başkan Beyazkaya ilk hafta oynayacakları Osmaneli Spor maçının zorlu geçeceğini ama ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Hedeflerinin fair play içinde ligi tamamlamak olduğunu kaydeden Beyazkaya şunları aktardı:

 

Bu sene 2. Amatör’den 1. Amatöre yükseldik. Zirveye oynamayı düşünüyoruz. Futbol takımımızın yanında bir de bayan futbol takımı yaptık. İlk maçlarımızı Balıkesir’de genç kızlar Türkiye şampiyonasına katıldık. Orada 4. Olduk. 1. Amatör’de bugün fikstür çekimi gerçekleşti. Arkadaşlara başarılar diliyorum. İlk hafta derbi. Ligin iddialı ekiplerinden birisini çektik. İyi olan kazansın. 3. hafta Bilecikspor ile oynayacağız. Bilecikspor iyi takım, köklü takım. Elimizden geleni yapacağız. Hedefimiz fair play içinde ligi tamamlamak. Şu anda 6-7 tane transfer yaptık. Vizeleri, lisanları falan çıkacak. Transfer döneminde de bir iki topçu alıp, takviye yapıp takımı iyi bir yerlere getirmek istiyoruz”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç