ZABITALARDAN “DİLENCİ” MESAİSİ

ZABITALARDAN “DİLENCİ” MESAİSİ

HASAN GÜNER

Bilecik Belediyesi Zabıta Ekipleri çevre illerden gelerek ilimizde dilenenlere göz açtırmıyor. Özellikle ilimizin kalabalık olduğu günlerde ilimize gelerek park ve bahçelerde dilenenler zabıta ekipleri tarafından toplanarak haklarında gerekli işlemler yapıldı. Konuya dair açıklama yapan ekipler “Büyük şehirlerde fırsat bulamayan dilenciler şehrimize gelerek ve çocuklarını da kullanarak şehir içerisindeki esnaf ve vatandaşlardan dileniyorlar” dedi.

 

Cumartesi günü parkların kalabalık olmasını fırsat bilen dilenciler belediye zabıta ekiplerinin engeline takıldı. Zabıta ekipleri dilencilik yaptığı tespit edilenler hakkında cezai işlem uyguladı. 
Belediye Zabıta Ekipleri yaptığı açıklamada “Şehir içinde dilencilik yaptıkları tespit edilenlere müdahale ediyoruz. Yakalandıklarında esnaf olduklarını ve çeşitli satış yaptıklarını iddia ediyorlar. Vatandaşların duygularıyla oynuyorlar. Parklarda oturan vatandaşları rahatsız ediyorlar. Biz de alınan şikayetler doğrultusunda müdahale ediyoruz. Cezai işlem yaparak ellerindeki malzemelere el koyuyoruz kamuya aktarıyoruz.
Bunların bir kısmına sık sık rastlıyoruz. Bazıları Ramazan Ayı’nda da farklı bahanelerle burada dilencilik yapıyordu. Vatandaşın temiz duygularıyla oynuyorlar. Kimisine erzak aldırıyorlar ama ona rağmen erzakları sağa sola bırakarak dileniyorlar. Küçük çocukları da mağdur ederek yanlarında gezdiriyorlar. Bir de inkar ediyorlar” dedi.
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. bravo – helal olsun şu genç zabıtalara dilencilere göz açtırmıyolar valla.anında paketliyolar.bizzat şahid oldum parkta çay içerken.adamlar çalışıyo kardeşim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam