“Zapt Edilmeyen Tek Kale, CHP”

“Zapt Edilmeyen Tek Kale, CHP”

 

Atatürk Anıtı’na çelenk koyan CHP İl Başkanı Çağatay Karaahmet, CHP’nin görevinin başında olduğunu, zapt edilmeyen tek kalenin CHP olduğunu ifade etti.

Ulusal bayramların kutlanmasında yaşanan kısıtlamayla siyasi partilerin törenlerde çelenk sunması uygulaması kaldırılmıştı. Bu kapsamda Bilecik Valiliği’nden izin alan CHP’liler, kutlamalar bittikten sonra çelenk sunma töreni gerçekleştirdiler.

İl Başkanı Çağatay Karaahmet’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Etkinlikte konuşan İl Başkanı Karaahmet, “AKP hükümeti tarafından çıkartılan bir genelgeyle milli bayramlarımızın, ulusal bayramlarımızın kutlanması bir şekilde bir daraltılmaya götürülmüş hatta kamu kuruluşlarına siyasi partilere törenlerde kendilerini temsil etme, Atatürk’e çelenk sunma olanakları kısıtlanmış yine aynı şekilde halkın geniş alanlarda, halkın sokaklarda ulusal bayramlarını kutlaması yasaklanmıştır. Bu genelgeye ilişkin olarak geçtiğimiz yıl ulusal bayramlarda CHP olarak bizler Atamıza karanfillerimizi, çiçeklerimizi sunduk. Bu sene ise Bilecik Valiliği’ne teşekkür ediyorum. Siyasi parti olarak başvurumuzu kabul etti ve resmi törenlerden sonra bugün Cumhuriyet Halk Partisi il örgütü ve değerli yoldaşlarımızla beraber çelenk sunmamıza olanak sağladılar.

‘Egemenliğimizi kimseye devretmeyeceğiz’

Gelinen noktada Milli Egemenlik Bayramını kutluyoruz. Biz egemenliğimizi kimseye devretmeyeceğiz. Hiçbir zümreye, hiçbir vatandaşa, hiçbir kimseye milli egemenliğimizi devretmeyeceğiz. Milli egemenlik bu coğrafyada, bu topraklar üzerinde kanla kazanıldı. Milli egemenlik bu coğrafyada bu topraklar üzerinde süngüyle kazanıldı. Dolayısıyla Amerikan emperyalistlerinin bu coğrafya üzerindeki işbirlikçileri bize tanınan, bizim bileğimizin hakkıyla aldığımız milli egemenliğimizi kendisine mal etmeye çalışıyor. Yürütmeyi kendisinde toplamaya çalışıyor. Yasamayı kendisinde toplamaya çalışıyor. Utanmadan yargıyı da kendi etkisi altına almaya çalışıyor ve kendisini değiştirmek istediği anayasayla başkan ilan etmeye çalışıyor. Bu halk, bu millet kendisine başkanlık yapanı, kula kulluğu engelledi. Biz yeni bir padişah istemiyoruz. Bizler yeni bir diktatör istemiyoruz. Dolayısıyla siz burada CHP’liler bunun en güzel örneğini verdiniz. Hepinize teşekkür ediyoruz.

‘Bu topraklara sahip çıkacağız’

Ulusal bayramlarımıza sahip çıkacağız. Milli egemenliğimize sahip çıkacağız. Bu coğrafyaya, bu topraklara sahip çıkacağız. Bunun en büyük yanıtını da anayasa değişikliği anayasamız üzerinde oyun oynayanlara karşı göstereceğiz. Bu insanlar bu halk bu coğrafya Atatürk’ün izinde gitmeye devam edecektir. Atatürk’ün izinde gitmesine hiç kimse, hiçbir güç, hiçbir etnik köken, hiçbir emperyalist güç engel olamayacaktır. Buradan tüm halkıma şunu diyorum ki, değerli Türkiye Cumhuriyeti halkı merak etme zapt edilmeyen bir tek kale var o da CHP. CHP görevinin başındadır. CHP halktan aldığı güçle görevinin başındadır. Yıllar önce bu toprakları savunurken gösterdiği direnişi şimdi silahsız olarak fakat emperyalist oyunlara göstermeye devam etmektedir.” dedi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç