4 GÜN SÜREN “GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ” TAMAMLANDI

4 GÜN SÜREN “GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ” TAMAMLANDI

Bilecik’te “Gıda Denetim Seferberliği kapsamında 81 il ile eş zamanlı olarak denetimler yapıldığı bildirildi.

Müdürlükten yapılan açıklamada, denetimlerle, ilde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi ve farkındalığı artırmanın amaçlandığı belirtildi.

İlk olarak gıda üretimi yapan iş yerlerinin denetlendiği kaydedilen açıklamada, “4 gün süren denetimlerde her gün farklı sektör grubu denetlenmiştir. Denetim seferberliği süresince 54 üretim yeri, 97 satış yeri ve 49 toplu tüketim yeri olmak üzere toplam 200 denetim gerçekleştirilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya’nın talimatları doğrultusunda yemek üretim yerleri ve öğrenci yurtlarının yemekhaneleri başta olmak üzere toplu tüketim yerleri denetlendiğini ifade ederek, “Denetimler sonucu alınan numuneler ilgili laboratuvara gönderilmiş akabinde Sayın bakanımızın talimatları doğrultusunda 4 gün denetim seferberliği kapsamında denetimler sürdürülmüştür.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam