ADAY ADAYLARI MÜLAKATA TUTULDU
admin • 24 Mart 2011 10:41:01 
ADAY ADAYLARI MÜLAKATA TUTULDU

    AK Parti genel merkezinde aday adaylığı için başvuruda bulunan 5 bin 700 yakın isim bugünden itibaren mülakata alınmaya başlandı. Mülakatların yaklaşık bir hafta sürmesi bekleniyor.
    Bir genel başkan yardımcısı başkanlığında oluşturulan komisyonlar dörder üyeden oluşuyor. Her bir komisyonda bir bayan üye bulunuyor.
    Komisyon başkanları ve sorumlu oldukları iller şöyle: Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu: Ankara 1. ve 2. bölge ile Çorum.
    Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem: Diyarbakır, Erzincan, Ordu, Balıkesir, Bingöl, Hakkari, Kars, Kırşehir ve Manisa. Seçim İşleri Başkanı Haluk: İstanbul 1., 2. ve 3. bölgeler
    Hüseyin Çelik: Adana, Ardahan, Maraş, Şırnak, Aksaray, Sakarya, Artvin, Bayburt ve Bartın. Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik: Bursa, Ağrı, Batman, Aydın, Karaman ve Yalova.
    Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nüket Hotar: Hatay, Elazığ, Kastamonu, Osmaniye, Kilis, Tekirdağ, Kırıkkale, Edirne, Niğde, Kırıklareli ve Gümüşhane. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi: Gaziantep, Bilecik, Uşak, Karabük, Muş, Afyonkarahisar, Sivas, Burdur ve Manisa.
    Ekonomik İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli: Eskişehir, Tunceli, Urfa, Bolu.
    Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz başkanlığındaki komisyon ise Konya, Mersin, Van ve Çankırı. İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı A. Edip Uğur: Kocaeli, Muğla, Yozgat, Denizli, Samsun, Kütahya, Rize, Bitlis ve Malatya. AR-Ge'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç: Antalya, Trabzon, Iğdır, Amasya, Adıyaman, Tokat, Kayseri, Giresun ve Zonguldak. AK Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin'in başkanlığındaki komisyon ise İzmir, Çanakle, Isparta, Erzurum, Siirt, Sinop ve Nevşehir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments