ADAYLAR BELLİ OLDU
admin • 11 Nisan 2011 20:44:25 
ADAYLAR BELLİ OLDU

    Özellikle Milliyetçi Hareket Partisi’ne katılarak aday adayı olan Bahattin Şeker siyasi dengeleri değiştirmiş, mevcut milletvekillerinin akıbetinin ne olacağı uzun süre kamuoyunu meşgul etmişti. Ancak halk arasında konuşulanların aksine mevcut milletvekilleri yine partilerinden birinci sıra adayı gösterildiler.
    Buna göre Bilecik için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden birinci sırayı Fahrettin Poyraz, ikinci sırayı Halil Eldemir, Cumhuriyet Halk Partisi’nden birinci sırayı Yaşar Yüzün, ikinci sırayı Sungur Turan, Milliyetçi Hareket Partisi’nden birinci sırayı Bahattin Şeker, ikinci sırayı Bahaettin Bulut, Saadet Partisi’nden birinci sırayı İbrahim Meral, ikinci sırayı Turgay Ordu, Halkın Sesi Partisi’nden birinci sırayı Muharrem Tüfekçioğlu, ikinci sırayı Recep Fidan ve son olarak Demokrat Parti’den birinci sırayı Nurhan Güner, ikinci sırayı Mustafa Sarı aldı.
    Hatırlanacağı üzere Adalet ve Kalkınma Partisi’nden ikinci sıra adayı olan Halil Eldemir, temayül yoklamasında açık ara birinci sırayı almıştı. Bu durumda gerek halk arasında gerekse de partililer arasında “Fahrettin Poyraz yanına Halil Eldemir’i istiyor ve onu destekliyor. Parti üyesi üniversite öğrencileri Eldemir’in birinci olmasını sağladı” yorumlarına neden olmuştu.
    Görevinden istifa ederek Cumhuriyet Halk Partisi’nden ikinci sıra adayı olan Dr. Sungur Turan’ın yapılan araştırmalarda birinci sırayı aldığı ve parti içerisinde temayül yoklaması yapılmamasını ağır bir dille eleştirdiği iddia edilmişti.
    Bahattin Şeker’in partiye katılmasıyla atağa geçen Milliyetçi Hareket Partisi’nde bu rüzgarı arkasına almak isteyen Bahaettin Bulut’un da, seçim sonunda MHP’nin iki vekil çıkarmasından umutlu olduğu konuşulmuştu.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments