ADAYLAR BİLECİK’TE
admin • 6 Aralık 2010 18:12:27 
ADAYLAR BİLECİK’TE

 

Vali Yardımcısı Metin Çınar, Kaymakam Vural Karagül ve Belediye Başkanı Osman Güneş tarafından karşılanan İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkan Yardımcısı Muharrem İnce, şube müdürleri, eğitim uzmanları ve 60 kaymakam adayı, Söğüt'te tarihi ve turistik bölgeleri gezdi. 

İlk olarak Ertuğrulgazi türbesini ziyaret eden heyet, daha sonra Söğüt Müzesi, kaymakam çeşmesi, Hamidiye İdadisi ve Darül Eytam (Yetimler Yurdu) ve Dursun Fakih Türbesine ziyaretlerde bulundu. 

Vali Yardımcısı Çınar, Söğüt Seramik Fabrikasında verilen yemekte yaptığı konuşmada, Bilecik'in kuruluş, kurtuluş ve diriliş şehri olduğunu belirterek, şöyle konuştu: 

''Tarih ve kültür mirasına sahip bu topraklar Türkiye'nin en eski yerleşim yerlerindendir. Bir tohum olarak bu topraklarda filizlenen Osmanlı ulu çınarı, altı asır boyunca üç kıtada milyonlarca farklı inanç ve ırktan insanı adaletle, hoşgörüyle gölgesinde barındırmıştır. Osmanlının doğuşuna şahitlik eden bu topraklar, bunun gururunu taşımaktadır. Yine Türk tarihinin dönüm noktalarından birini oluşturan Kurtuluş Savaşımızın en önemli aşamalarından olan İnönü zaferleri bu topraklarda kazanılmıştır.'' 

İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkan Yardımcısı İnce de Söğüt'ten başlayarak İstanbul'da tamamlanacak gezi programında, ülkenin tarihi yerlerinde incelemede bulunacağını söyledi. 

Vali Yardımcısı Çınar, Eğitim Daire Başkan Yardımcısı İnce'ye üzerinde Osmanlı Armasının bulunduğu tabak hediye etti. Başkan Yardımcısı İnce de Vali Yardımcısı Çınar'a Kaymakam Karagül'e ve Belediye Başkanı Güneş'e 95. dönem kaymakam adayları adına çeşitli hediyeler sundu.AA

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments