AĞUSTOS AYI SON TOPLANTISI SAKİN BİTTİ

AĞUSTOS AYI SON TOPLANTISI SAKİN BİTTİ

Ağustos Ayı son birleşimi 07/ 08 /2015 tarihinde gerçekleşti. Altı gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı toplantı 1 Eylül 2015 Pazartesi günü gerçekleştirmek üzere sona erdi. Genelde son birleşimlerde iktidar ve muhalefet üyeleri arasında tartışmalar yaşanırken, bu ayın son toplantısında herhangi bir tartışma yaşanmadı.

Encümene Yetki Verildi

Ağustos ayı birleşiminin ilk gündem maddesinde Yol ve Ulaşım Hizmetler Müdürlüğü’nün idarece üretimine başlanılan bitümlü sıcak asfalt (bsk) malzemesinin il encümenine fiyat belirleme ve talebin karşılanması için yetki verilmesi ile stabilize, bakım, onarım vb. altyapı çalışmaları ve asfaltlama işlemlerinin maliyetinin kurum, kuruluş ve özel kişi ve işletmelerce karşılanarak ortaklaşa yapılması konusunda karar ve maliyetlerinin de il encümenince belirlenmesi talebi görüşüldü. Madde hakkında İl Genel Sekreteri Halis Nalbant meclis üyelerine bilgi verdi. Konu meclis üyelerince oylanarak kabul edildi.

Fabrika Arsası Satışa Hazır

Birleşimin bir diğer maddesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun talebi üzerine “ilimiz, merkez, Pelitözü köyü, Çivi mevkiinde bulunan mülkiyeti idareye ait 2221,2222,2226,2227,2228,2229,2230,2231,2232,2233 nolu parsellerin parselasyon planlarının yapılabilmesi için Bilecik 2. OSB yönetim kurulu başkanlığına devredilmesi hakkında komisyondan gelen rapor görüşüldü. MHP Söğüt İl Genel Meclis Üyesi Tevfik Özütürk adı geçen parsellerin müşterisinin olup olmadığını sordu. Genel Sekreter Halis Nalbant adı geçen parsellerin koruma bandı konumundan çıkarılıp planlarının yapıldığını, müşterisinin hazır olmadığını, alıcı çıktığı takdirde satılır konuma getirildiğini belirtti. Rapor komisyondan geldiği şekilde oy birliğiyle kabul edildi.

Yenipazar – İnhisar yolu tatlıya bağlandı

Toplantının 3. maddesinde “Bilecik ili Yenipazar- İnhisar bağlantı yolunun asfalt yapılabilmesi için 2015 yılI yatırım programına alınması” yazılı önerge talebi görüşüldü. Ak Parti Yenipazar İl Genel Meclis Üyesi Necati Keser söz alarak kışın adı geçen yolun zor şartlarda ulaşıma açık olduğunu belirterek yolun yapılamaması halinde tamir ve bakımının yapılmasının uygun olacağını belirtti. Keser karayolları yetkilileriyle de görüşmelerin devam ettiğini kaydederek Yenipazar – İnhisar bağlantı yolunun çözümünün karayollarına devriyle uygun olacağını da sözlerine ekledi.

MHP grup sözcüsü Zeki Uyanık adı geçen yolun 7 km’lik kısmının mümkünse sıcak asfalt değil ise sati kaplama yapılmasını istediklerini kaydetti.

MHP Söğüt İl Genel Meclis Üyesi Tevfik Özütürk yolun karayollarına devrinin tahminen ne zaman olacağını sordu. Özütürk’ün sorusuna meclis Başkanı Serkan Yıldırım “1-2 aya kadar olur diye tahmin ediyoruz. Konu en üst makamlara kadar iletildi” diyerek cevap verdi. Günlerdir toplantıda çok tartışılan Yenipazar – İnhisar bağlantı yolunun 2015 yatırım programına alınarak bakım ve onarımı yapılmasına oy birliğiyle karar verildi. 

İmar ve Bayındırlık Komisyonu İnceleyecek

Diğer bir gündem maddesinde Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü’nün “ilimiz, merkez ilçe, Cumhuriyet mh. Hamsu mevkiinde bulunan tapunun 524 ADA 8 nolu parselinde kayıtlı, mülkiyeti idareye ait taşınmaz üzerindeki ilkokul binasının 700. Yıl Ortaokul müdürlüğüne süresiz tahsisi talebi görüşüldü. Konu hakkında İl Genel Sekreteri Halis Nalbant bilgi vererek Özel İdare olarak mevcut yerlerinden taşınacaklarını, yeni taşınacakları binada otopark sorunu vs. gibi sorunların ortadan kalkması için konunun önemine vurgu yaptı. Oylamaya sunulan madde İmar ve Bayındırlık komisyonuna havale edildi.

Komisyon Raporları Kabul Edildi

Birleşimin 5. maddesinde Plan ve Bütçe Komisyonu, Araştırma Geliştirme Komisyonu, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’ndan gelen  “ilimizde mili eğitim müdürlüğüne bağlı okulların depreme dayanıklılık durumlarının komisyon marifetiyle incelenmesi” talebi hakkındaki raporlar okundu. Plan ve Bütçe komisyonu başkanı Ertuğrul Torun ve İl Genel Sekreteri Halis Nalbant konu hakkında meclis üyelerini bilgilendirdiler. Ayrı ayrı oylanan komisyon raporları oy birliğiyle kabul edildi. 

Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Nizamettin Çam, Bilgi Verdi

Ağustos ayı toplantılarının son gündem maddesinde Çevre ve Sağlık Komisyonu’ndan gelen rapor görüşüldü. Buna göre  “ilimiz Bozüyük ilçesi Yeniçepni köyü sınırları dâhilinde i24 a3 paftasında devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan 57.788 m2 alanda Elron İnşaat Taah. ve Tic. Ltd. Şti.’ne kumçakıl ocağı açıp işletmek üzere 3 yıldan fazla süreli kiraya verilip verilmemesi veya söz konusu alana I (a) grubu madem işletme ruhsatı verilip verilmemesi talebi” hakkında gelen rapor üzerine Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Nizamettin Çam meclis üyelerini bilgilendirdi. Oylamaya sunulan madde oy birliğiyle kabul edildi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam