AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ SELVA ÇAM BİLECİK’TE

AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ SELVA ÇAM BİLECİK’TE

AK Parti Ankara Milletvekili ve MKYK üyesi Lütfiye Selva Çam, “Allah’ın izniyle 2022’de de özellikle ekonomik anlamda şu anda yapılmakta olan yeni ekonomi programıyla birlikte halkımızı rahatlatacak icraatlarımız olacak. Bundan hiç şüpheleri olmasın. Biz var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
AK Parti Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığınca düzenlenen “Teşkilat Akademisi Eğitim Programı” kapsamında kente gelen Çam, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çam, Teşkilat Akademisi Eğitim Programı kapsamında 128 konuşmacıyla birlikte 65 il ile İstanbul’un 25 ilçesindeki çalışmalarını bugün itibariyle bitireceklerini söyledi.
Teşkilat eğitimlerini 20 senedir en ufak sekteye uğratmaksızın yapan ve eğitim ile saha çalışmalarıyla var olan bir parti olduklarını vurgulayan Çam, “Kadrolar yenilendi. Biz tecrübeyi önemseyen bir parti olduğumuz için tecrübe paylaşımlarını zaten ilk günden itibaren gerçekleştiriyoruz. Bugün de baktığınızda tüm illerimize giden gerek AK Değerleri sunan gerekse 20 yıllık AK Parti’nin yolculuğunda gelişimleri, bu sessiz devrimi yapan AK Parti’nin bugüne kadar neler yaptığını teşkilat mensuplarımızla paylaşıyoruz.” diye konuştu.
Teşkilat Akademisi Eğitim Programının 2 günlük bir çalışma olduğunu belirten Çam, “Yeni Medya ve Siyasal İletişimdeki Rolünü de detaylı bir şekilde anlatacağız. Buradaki amacımız tabi ki bu hikayenin içinde olan aslında 20 yıllık geçmişimizde bu hikayenin kahramanları olan teşkilat mensuplarımızla hem bir araya gelmek hem de önümüzdeki dönemde çalışmalarımıza bir yol haritası çizmek, bir ışık tutmak şeklinde değerlendirebiliriz.” ifadesini kullandı.
Çam, son dönemlerde başta ana muhalefet partisi olmak üzere diğer partilerin yaptıkları işleri, söylemleri, konuşmaları ve saha çalışmalarını taklit ettiğini gördüklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Tabi taklitler aslını her zaman için güçlendirir. Bunu halkımızda çok iyi biliyor. Biz saha çalışmaları yaparken, halkımıza dokunurken sürekli halkın içinde olurken çok dikkat ettiğimiz bir konu var. Biz halkın içinden çıkmış olan bir parti olduğumuz için onlarla hemhal olmasını çok rahat bir şekilde bilebiliyoruz ve birlikte muhabbet edebiliyoruz. Halkımızın derdini çok detaylı bir şekilde alabiliyoruz ama evlere galoşlarla giren bunun dışında halkımızı küçümseyen tavırlar içinde olan muhalefeti de bir kenara yazan halk kitlemiz var.”
Mecliste bütçe görüşmelerinin sürdüğüne değinen Çam, Cumhuriyetin 100’üncü yılına giderken yapacakları bütün icraatların alt yapısını oluşturarak tüm bakanların sunumlarını yaptığını kaydetti.
Muhalefet partilerinin milletvekillerinin kürsüye çıktığı zaman sadece iktidarı eleştirmekle kalmayıp alt düzeyde siyaset yaptıklarını gözlemlediklerini aktaran Çam, “Gazi meclise hiç yakışmayacak tavırlar içinde ana muhalefet partisinin hem genel başkanı hem de milletvekilleri bütçe görüşmelerinin ilk gününde çok talihsiz bir konuşma yaptı. Adeta halkın gözünün önünde hiç yakışık olmayan bir hareketi de gerçekleştirmiş oldu. Başta kadın milletvekilleri olmak üzere hepimiz bundan hicap duyduk. Çok üzüldük. Ancak tabi ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz sözüyle birlikte kendisini de çok net bir şekilde ortaya koymuş oldu. bunun dışında tabi görünen, görünmeyen birtakım söylemler, meclis kürsüsünden yapılan hakaretler bunları da halkımız bir kenara yazıyor. Şunu bilmelidirler ki üstenci bir tavırla ‘Halkın arasında değilsiniz, halkla birlikte değilsiniz’ şeklinde konuşmalar, milletimizin gönlünde hiçbir şekilde yer almıyor. Onların bugün kameralar eşliğinde birkaç kişiyle şov ve propaganda yapmak amaçlı yaptıkları görüşmeler ve halkı yanlış yönlendirecek birtakım tavırları, milletimizin gönlünde taht kuran AK Parti’nin yaptığı icraatları daha da güçlendiriyor. Daha da yüceltiyor. ” dedi.
81 ilde halkın arasında esnafla birlikte olduklarını ifade eden Çam, şöyle konuştu:
“Gerek kırsal alanda gerekse merkezlerde bütün halkımızın esnafımızın derdini dinliyoruz. Aldığımız bilgileri birinci ağızdan Sayın Cumhurbaşkanımıza iletiyoruz. 2 haftadır bir genel merkezimizde bakanlarla toplantılar yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın grup toplantıları, bunun dışında meclisteki çalışmalarımızla birlikte halkımızdan aldığımız bilgileri, onların taleplerini de Sayın Cumhurbaşkanımıza iletiyoruz.”
Asgari ücret başta olmak üzere halkı ve emeklileri rahatlatacak uygulamaların hayata geçirileceğinden şüphe duyulmaması gerektiğine dikkati çeken Çam, “Milletin yanında olan, milletin içinden çıkmış bir parti olarak Sayın Cumhurbaşkanımız bütün tarafların, sektörlerin sözlerine kulak asıyor. Gerek sanayileşme anlamında gerekse teknoloji, tarım ve hayvancılık anlamında halkımızı zorlayan her konuda ‘Gereken yapılacaktır’ özgüvenimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. bize parmak sallayan, akıl öğreten muhalefete de ben buradan sesleniyorum. 20 yıldır bu işi en iyi şekilde yapan, halkın gönlünde taht kuran ve 20 yıldır ülkemizin bütçesini yapmak için bize yetki veren milletimizin taleplerini hiçbir zaman sırt çevirmeyiz. Allah’ın izniyle 2022’de de özellikle ekonomik anlamda şu anda yapılmakta olan yeni ekonomi programıyla birlikte halkımızı rahatlatacak icraatlarımız olacak. Bundan hiç şüpheleri olmasın. Biz var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Sahadan aldığımı bilgileri Sayın Cumhurbaşkanımıza iletmeye devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam