AK PARTİ BİLECİK TEŞKİLATINDAN İFTAR PROGRAMI

AK PARTİ BİLECİK TEŞKİLATINDAN İFTAR PROGRAMI

 Düzenlenen iftar programına AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, AK Parti Gençlik Kolları MYK Üyesi ve Ankara Milletvekili Mahmut Sami Mallı, İzmir Milletvekili, Genel Merkez MKYK Üyesi Hamza Dağ, İl Başkanı Kadir Bayrak, AK Parti Bilecik eski Milletvekili Fahrettin Poyraz, Bilecik AK Partili Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım, Merkez İlçe Başkanı Fikret Karabıyık, Kadın Kolları Başkanı Gülcan Namal, Gençlik Kolları Başkanı Servet Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, partililer ve aileleri katıldılar.

 

İftar yemeğinden sonra konuşan İl Başkanı Kadir Bayrak “özellikle Doğu Türkistan’da, Suriye’de, Irak’ta kardeşlerimizin ateşler içinde yandığı bir ortamda Allaha hamd olsun ki biz Anadolu’muzda gönül huzuruyla, ağız tadıyla bir iftarımızı daha açmış bulunuyoruz.” diyerek sözlerine şöyle devam etti: 

Bayrak: “Birliğin ve beraberliğin yolunun bu topluluktan geçtiğine inanıyorum”

“Şüphesiz ki bu bir nimettir. Bu nimetinde bir şükrü olması gerekir. Allah’ın yüzünü keremlendirdiği Hz. Ali buyuruyor ki, “Parça bütünün habercisidir.” Biz Bilecik’te bir ve beraber olursak, şunu bilin ki Ankara’da bir ve beraber olur. Ankara bir ve beraber olursa millet bir ve beraber olur. Millet bir ve beraber olursa ümmet bir ve beraber olur. Bu sebeple birliğin ve beraberliğin yolunun bu topluluktan geçtiğine inanıyorum. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Aramızda çok kıymetli misafirlerimiz var.Bu sebeple sözü çok fazla uzatmak istemiyorum. Allahın bizi ramazana eriştirdiği gibi inşallah ailelerimizle birlikte bayrama da eriştirmesini niyaz ediyorum.”

 

Eldemir: “İnşallah oluşturmaya gayret edeceğimiz hükümetimiz şu mübarek günler hürmetine hayırlara vesile olur”

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ise geçtiğimiz günlerde TBMM Başkanı olarak İsmet Yılmaz’ı seçtiklerini belirterek “başta yeni TBMM Başkanımız ve inşallah önümüzdeki günlerde de oluşturmaya gayret edeceğimiz hükümetimiz şu mübarek günler hürmetine hayırlara vesile olur diyor” dedi ve şunları aktardı:

 “Bizler bu mübarek ramazan ayında, manevi atmosferin yoğun olduğu bir ayda, sizlerle beraber böyle bir iftar vaktinde sofrayı beraber paylaştığımız için Cenab-ı Allaha hamd ediyor şükrediyoruz. Yaklaşık olarak 4 hafta önce 1 aya yakın 7 Haziran’da milletçe sandığa gittik ve neticesinde de milletimizin takdiri ve teveccühü ile Türkiye’deki parlamentoyu oluşturacak 550 milletvekilimiz seçilmiş oldu. Bizler de sizlerin teveccühü ile Bilecik adına Ankara’da TBMM’de sizleri temsil etmeye, Bilecikli hemşehrilerimizi temsil etmeye gayret ediyoruz. Malumunuz geçen hafta içerisinde meclis başkanımızı seçtik. Ben meclis başkanı seçimi esnasında ve onun öncesinde Genel Başkanımız Başbakanımızın Salı günü grup toplantısında bizlere hitap ederken bizlere meclis başkanlığı yolunda aday belirlemede yaşadıklarını veya istişare süreci içerisinde gerek Milli Eğitim Bakanımız, gerek Milli Savunma Bakanımızın birbirleri arasında teveccühlerinin birbirlerine karşı iltifatlarını bizlerle paylaşınca gerçekten AK Partide siz değerli dava arkadaşlarımla birlikte birbiri için her şeyi feda edebilecek dava arkadaşlarıyla birlikte olduğum için Cenab-ı Allaha hamd ediyorum şükrediyorum. 

Dağ: “Bu ayın bize sağlamış olduğu çok büyük imkanlar ve nimetler var”

"Uzatılan el boş bırakılmaz, bizim elimiz herkese açıktır. Herkesle görüşme ve konuşmaya açığız" diyen AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ ise şöyle konuştu:

 “Bir ramazan akşamında Bilecik’te bir ve beraberiz. Gerçekten Ramazan ayının dinimizin bize emretmiş olduğu bu ayda bize sağlamış olduğu çok büyük imkanlar ve nimetler var. Bunların başında böyle aynı sofra etrafında, aynı masa etrafında bir araya gelmek, birlik ve beraberliği daha üst seviyeye yükseltmek noktasında önemli bir misyonu bu ayda kazanıyoruz ve bunu da bu şekilde icra ediyoruz. Yine ramazan ayında paylaşmayı en iyi şekilde icra ediyor ve bu ay içinde etrafımızda, yanımızda, yakınımızda, uzağımızda ne kadar ihtiyaç sahibi insanlar varsa bunlarla hem soframızı paylaşıyoruz, hem de zekat ve fitre vasıtasıyla da onlarla gönlümüzü de, maddiyatımızı da paylaşıyoruz

“Biz bu iç muhasebemizi, biz bu gerekli çalışmamızı yapar isek..”

AK Parti olarak yaklaşık 13 yıldan bu yana tek başımıza ülkeyi yöneten bir partiyiz. Girmiş olduğumuz 3 genel seçimde en son 4 oldu. 3 tane yerel seçimde ve 2 referandumda hep birinci parti olduk. 4. Seçimde de 1. Parti olduk. 4. Seçimde de Cumhuriyet tarihinde bugüne kadar 6 tane seçimde siyasi partiler yüzde 40’ı bulmuştur. Bunun 2.’sini zaten daha önce biz başarmıştık. Yine bu seçimde de % 40’ı aşan bir siyasi parti olarak Cumhuriyet tarihinde en başarılı olan seçimlerden birini bu anlamda % 40 olarak bakacak olursak gerçekleştirmiş olduk.  Ancak bizim bir önceki seçimden hem milletvekili sayısı olarak hem de oran olarak bir düşüşümüz var. Bunu da iyi hesap edip, iyi değerlendirip bu seçim sonuçlarının bize neyi anlatmak istediğini, neyi ifade etmek istediğini, bunu da gerçekten masaya yatırıp iyi bir şekilde değerlendirmek durumundayız

“Yapacağımız iş ilk bakacağımız nokta aynanın karşısına geçtiğimizde..”

Şimdi bizde şöyle bir hastalık var. Falanca şunu yapsaydı daha iyi olurdu, filanca yurt dışına gitti böyle oldu, falanca da şurada şunu demeseydi çok daha iyi olacaktı. Bunların hepsi tabi ki makul gerekçelerdir. Tabi ki vardır bunlarla ilgili bir etki. Ancak yapacağımız iş ilk bakacağımız nokta aynanın karşısına geçtiğimizde Hamza sen neyi daha fazla yapman lazımdı da neyi eksik yaptın?  Ya da başımızı yastığa koyduğumuzda biz bu ana kadar hem partimiz için hem de milletimiz için bu süreçte yapmamız gereken ne vardı eksik yaptık? Bunu öncelikle sorgulamamızda fayda var. 

Muhalefet partilerinin ilk defa sınava girecekleri bir süreçti”

Peki nedir bu anlamda bizim için önemli olan ve üzerinde yoğunlaşmamız gereken? Dediğim gibi birey olarak yapacağımız işbirliği. Daha iyisini daha güzelini yapmaya gayret etmek, eksik ne yaptık bunu ortaya koymak ama parti olarak ta biz son 4 senede neyi ve ne şekilde daha iyi yapmamız gerekirken yapmadık bunu değerlendiriyoruz. Bu anlamda bu seçim sonuçlarının bana en ciddi anlamda birinci noktası 2002’de başlatmış olduğumuz ruh tekrar inşallah tesis edilecek, tekrar bu anlamda ortaya koyacağız. Fabrika ayarlarına bir anlamda geri döneceğiz. Bir ikincisi belkide bu vakte kadar biraz üzerinde durmadığımız, ihmal ettiğimiz bir mevzu gençlerle ilgili çalışmaya, gençlerle ilgili uğraşa özellikle önem vermemiz lazım. Baktığımızda oylarımıza ve uğraşlara gençlerle ilgi bölümün biraz daha azalmaya doğru gittiğini görüyoruz. 

AK Parti olmadan bir koalisyon olması mümkün değil”

Bugüne kadar AK Parti bir şeyler yaptı, AK Parti bir kriz noktasında çözüm üretti. Onlar ise her seferinde üretilen çözümü eleştirmek noktasında konuşma noktasında oldular. İlk defa bir iş bir hareket yapmaları lazımdı. Aslında Millet şunu da söyledi; “Muhalefet partisine bakayım bir de sizi görelim” Bakın bir aylık süreç içinde şurada seçimler geçeli bir ay oldu. Bir aylık süreç içinde muhalefet partilerine bakın, muhalefet partilerinin tek işi birbirini yemek. MHP, CHP ile CHP, HDP ile HDP, MHP ile hepsi birbiriyle bir münakaşa içinde ve daha koalisyon görüşmeleri başlamadan gözüken şu ki 3 tane siyasi partinin koalisyon kurması mümkün değil. Bunun için çok uğraş verdiler ama bunu başaramadılar.

“AK Parti CHP koalisyonu – AK Parti MHP koalisyonu ya da tekrar seçim”

 İşte ilk defa risk almak ve karar verme noktasında olan HDP burada tökezlemiştir. Daha 1 sene önce tıpış tıpış oy vereceksin dediğinde Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na şimdi CHP grubuna niye oy verdiremiyorsun CHP Genel Başkanı? Niye CHP gurubuna bir iş yaptıramıyorsun?  Niye tıpış tıpış oy verdiremiyorsun? İşte MHP’nin tavrı ise kendi içinde şu anda tutarlı bir tavır ama burada yine baktığınızda koalisyon görüşmeleri ve koalisyon noktasındaki genel noktaya baktığınızda şu anda ülkenin bir iktidarı var, ülkede bir iktidar devam ediyor, normal şartlarda benden yaşça daha büyüklerim var. 90’lı yılları iyi hatırlarlar bir seçimden sonra iktidarda olmayan siyasi parti, iktidarda olmak için uğraş verir. Bir an önce koalisyon görüşmeleri başlasın ister. Bir an önce bakanlar kurulundaki çalışmalar başlasın ister.Şurada bir aylık sürece bakıyoruz. Muhalefet partilerinin hiçbiri aman bir an önce koalisyon görüşmeleri başlasın, iktidar belirlensin derdinde değil. Yani tamamen iktidardan kaçan bir pozisyon var. Biz elimizi herkese açıyoruz. MHP ile de CHP ile de bu anlamda koalisyon görüşmeleri yapmak için uğraş vereceğiz. Tabi sizler diyorsunuz ki acaba kiminle koalisyon olacak? Tabi ben burada Bilecik’teki teşkilatımızın büyük bir çoğunluğu tamamı burada. Şöyle bir salonun da bu konuda kanaatini almak istiyorum. 3 şey soracağım. HDP’yi sormayacağım zaten. HDP ile koalisyon olabilecek bir şey değil.  HDP ile koalisyon olması söz konusu olamaz Allahın izniyle ama 3 ihtimal var. AK Parti CHP koalisyonu- AK Parti MHP koalisyonu ya da tekrar seçim. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam