AKPINAR, YÜKSEK HIZLI TREN PROJESİNİ İNCELEDİ
admin • 17 Mart 2011 20:49:52 
AKPINAR, YÜKSEK HIZLI TREN PROJESİNİ İNCELEDİ

     Vali Akpınar, YHT hattının Eskişehir- Bilecik arasındaki çalışmaları hakkında yüklenici firmanın proje müdürü Fadıl Yazıcı ve müdür yardımcısı Ahmet Koyuncu'dan brifing aldı.
     Koyuncu, projenin amacının Ankara ve İstanbul arasında çift hatlı, elektrikli, sinyalli, 250 kilometre hıza uygun hızlı demiryolu inşa edilerek hızlı, konforlu, güvenli bir ulaşım imkanı sağlamak ve Ankara- İstanbul arasındaki seyahat süresini azaltmak olduğunu söyledi.
     YHT projesinde toplam tünel sayısının 40, viyadük sayısının 25 olduğunu, 1912 kişinin çalıştığını anlatan Koyuncu, projenin yüzde 53 fiziksel gerçekleşmesinin tamamlandığını bildirdi.
     Osmaneli Kaymakamı Ali Ada, TCDD 2. Grup Müdürü Aşkın Gıcır, yüklenici firma yetkilileri ile birlikte yaklaşık 4 kilometre uzunluğundaki 13. tünelde incelemelerde bulunan Vali Akpınar, çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek, ''Aldığım bilgiye göre 2013 yılı sonu itibariyle Ankara- İstanbul hızlı tren hattı tamamlanmış olacak. Hatların tamamlanmasıyla ülkemiz daha güvenli, hızlı ve ekonomik hatlarla seyahat etme imkanına kavuşmuş olacaklar''dedi.
     Vali Akpınar, daha sonra Kaymakam Ada ile Tekersan fabrikasını ziyaret ederek, Genel Müdür Aydın Köksal'dan üretim hakkında bilgi aldı, işletme bölümlerini gezdi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments