AKŞENER İDDİALARA BİLECİK’TEN CEVAP VERDİ

AKŞENER İDDİALARA BİLECİK’TEN CEVAP VERDİ

“Hiçbir Siyasi Oluşum, Şahıs, Kişi, Partiyle Herhangi Bir Anayasa Çalışmamız Yoktur”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir takım ziyaretler gerçekleştirmek üzere Bilecik’e geldi. Bilecik ziyaretine Bozüyük ilçesinden başlayan Akşener, burada gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinin ardından partililerle bir araya gelirken Bilecik Kent Merkezine yola çıktı.
Akşener’i Bozüyük Belediye Başkanı Talat Bakkalcıoğlu karşılarken, Bozüyük ziyaretinde Akşener in Belediyeyi ziyaret etmemesi dikkatlerden kaçmadı. Sebebinin saat 17:30 da İstanbul’da bir programı olduğu öğrenilirken, Akşener’in ilk fırsatta Başkan Bakkalcıoğlu’nu makamında ziyaret edeceği kaydedildi.
Bilecik ziyareti kapsamında Belediyeyi ziyaret eden Akşener’i Belediye Başkanı Semih Şahin makamında kabul etti. Burada belediye çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Şahin, ittifakın devam ettiğini, belediye olarak ta göreve geldikleri ilk günden 2024 yılına kadar yapılacak tüm çalışmaları planladıklarını ve buna uyduklarını aktardı.
Ziyaretleri kapsamında gazetecilere açıklamalarda bulunan Akşener, Esnafın bir ülkenin bel kemiği olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:
20 ocak 2020 tarihinden itibaren ilçe ilçe esnaf dolaşıyorum. Sebebi de Türkiye esnafı unuttu. Esnaf en fazla istihdam oluşturan alan. Sanayicinin ürettiğini tüketiciye sunan insandır. Esnaf bir ülkenin, sadece Türkiye için söylemiyorum bel kemiğidir ve bütün iktidarlar da esnafa özel önem verirler. Uzunca bir zamandır kutuplaşma üzerinden oy alındığı için insanları birbirinin karşısına dikerek çelişkiler üzerinden kavga ederek oy alındığı için bunun kimseye faydası olmadığını düşünerek yollara düştük.
Nasıl müşteri veli nimetse seçmen de veli nimettir. Bugün Bilecik’teyiz bundan sonra da tekrar ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye, sorunları dinlemeye devam edeceğiz. Sorunları alıp mecliste gündeme getiriyoruz. İktidar iş görmek zorunda seçmen o hakkı ona tanıdı, o görevi verdi. Muhalefete de benim hakkımı arayacak iktidara bizimle ilgili eksiği söyleyeceksin dedi. Buradan da ciddi manada fayda sağlandığını gördük. Lüzumsuz konuşmalar Türkiye’de gittikçe azalıyor onun yerine gerçek gündemi konuştuğumuz bir süreç oluyor o nedenle buradayım.
Diğer yandan, İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ’ın HDP ve İYİ Parti’nin ortak anayasa taslağı hazırladığı iddiaları ile ilgili konuşan Akşener, “Biz ne HDP ile ne CHP ile ne Saadet Partisiyle herhangi bir anayasa çalışması yapmadık. AK Partiyle de anayasa çalışması da yapıyormuşuz diyalogları var hayır biz AK Partiyle de bir anayasa çalışması yapmadık. İYİ Parti Genel Başkanı olarak söylüyorum hiçbir siyasi oluşum, şahıs, kişi, partiyle herhangi bir anayasa çalışmamız yoktur” ifadelerine yer verdi.
Akşener, devamında kent merkezi ve ardından Osmaneli’de esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam