ANA HAT PATLADI,  SUYUMUZ YEREL KAYNAKLARDAN

ANA HAT PATLADI, SUYUMUZ YEREL KAYNAKLARDAN

 “Hızlı tren hattına yakın bir bölgede su patlağı var”

Arıza kaynağı olarak Pazaryeri bölgesine yakın, hızlı tren hattına yakın bir noktada su patlağını gösteren Ay, belediye ekiplerinin şu anda arızanın giderilmesi için çalıştıklarını ifade etti. Ay, “Arızanın giderilmesi için burasını komple kazmak gerekiyor. Patlağın yerini tespit edip oradaki durumu kontrol ediyorlar ve sıkıntıyı gidermeye çalışıyorlar.

Su ihtiyacımız takviye su hatlarından sağlanıyor

Bizde bu aşamada Bilecik’te su seviyesi azalmasın diye, depolarda sıkıntı yaşamasın diye hem genel kaynakları çalıştırdık hem de askeriyeden, Ulupınar’dan, ve Organize hattından destekler aldık. O desteklerle beraber  şu anda hem genel kaynaklarla hem takviyelerle depolarımızı besliyoruz. “dedi.

“Depolardaki suyumuz bizi 3 gün kadar götürür”

Bilecik’te şu anda su eksikliği noktasında bir sıkıntı yaşanmadığını belirten Ay “Bizim zaten bir önceki sene çalışmalarını bitirdiğimiz depolarımız vardı. Bu depolar da zaten mevcut bir kesinti de 3-4 gün götürecek kadar suyumuz oluyor. O konuda avantajlıyız. Bunun haricinde bu yerel kaynaklarla da takviye yapıyoruz. Yani depolardaki suyumuz bizi 3 gün kadar götürür.  Mevsim şartları 4 gün kadar götürür, mevsim şartlarında sıcak su daha çok tüketiliyor. 3 gün götürecek kadar zaten suyumuz oluyor. Onun haricinde diğer kaynaklarla da su kesintisi yaşanmaması için uğraşıyoruz. Şu anda herhangi bir kesinti yaşanmadı. “ ifadelerinde bulundu.

“Arızanın 3 gün içinde giderilmesi gerekiyor”

Arızanın 3 gün içerisinde giderilmesini beklediklerini sözlerine ekleyen Ay, Göçmen Konutları ile Memur Konutlarına su gönderimi konusunda bazen sıkıntı yaşanabildiğini belirterek “ Onlarda da eski hattan kaynaklı bir sıkıntı var. Onları da açmaya çalışıyoruz. Bunun  haricinde herhangi bir sıkıntımız yok” dedi.

“Bilecik halkı suyunu tedbirli kullanmalı”

Bilecikli vatandaşlara su kullanım noktasında da uyarılarda bulunan Ay, “Vatandaşlarımıza suyun dikkatli kullanılması yönünde gün içinde zaten en az 3-4 kere anons yaparak  vatandaşları bilgilendiriyoruz. Vatandaşlarımızın sularını tedbirli kullanmaları gerektiğinin altını çizen Ay, “  Neticede zaten havalar çok sıcak. Sular kısıtlı olduktan sonra vatandaş dikkat etmesi lazım. Mümkün mertebe bahçe sulamasın, araba yıkamasın, tasarruflu kullansın. Çünkü her ne kadar 3-4 gün gitse bile velev ki çalışmanın, tamiratının uzun süreceği ihtimalini de göz önüne almak zorundayız. Eğer uzarsa sıkıntı yaşayabiliriz.”dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam