Araç beklemekten bıkınca 72 yaşında ehliyet aldı

Araç beklemekten bıkınca 72 yaşında ehliyet aldı

 

İşçi emeklisi İsmail Hakkı Çatman (72), AA muhabirine, ilkokul mezunu ve 55 yıllık evli olduğunu, 3 çocuk ve 8 torunu bulunduğunu söyledi. 
     Yaşlandıkça ehliyet almanın bir gereksinim haline geldiğini belirten Çatman, çevresindeki kişilerin, ''Bu yaşta ehliyeti ne yapacaksın-'' sözlerine aldırış etmeden ilerleyen yaşına rağmen ehliyet almaya karar verip bir motorlu taşıt sürücü kursuna kaydolduğunu bildirdi. 
     Çatman, torunlarının yaşıtlarıyla kurs gördüğünü dile getirerek, şöyle konuştu: 
     ''Kursa devam ederken hiç zorlanmadım. Gençlerle derslere girmek beni utandırmadı. Öğrenmenin yaşı yok. Sürücü kursuna kaydolduktan sonra derslere aralıksız devam ettim. Anlayamadığım konuları öğretmenlere defalarca sordum. Sınavlara iyi hazırlandım. Yazılı sınavda trafik dersinden 86, motor dersinden 85 puan aldım. Direksiyon sınavında da 85 puanla başarılı oldum. İlerleyen yaşıma rağmen azimle çalıştım ve sınavları yüksek puanlarla geçtim. Çocuklarımda ehliyet var ama bir işim olduğu zaman onları beklerken zaman kaybediyordum. Keşke ehliyetimi daha önce almış olsaydım. Ehliyeti aldım. İlk işim, otomobil alıp trafiğe çıkmak.'' 
     Kursta öğretmenlerin, kendilerine ilk olarak trafik kurallarını öğrettiğini anlatan Çatman, sürücülerin aşırı hızdan uzak durması ve trafik kurallarına uyması gerektiğini belirtti. 
     Çatman, ehliyetini geçen ay Bozüyük Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Bürosu'ndan aldığını bildirerek, sürücü kursu tarafından başarı belgesiyle ödüllendirildiğini sözlerine ekledi. 
     
     -Sürücü kursuna torununu kaydettirmeye geldiğini zannetmişler- 
     
     Sürücü kursu sahibi Mehmet Dikici de Çatman'ı kayıt için kursa geldiğinde, torunu ya da başka birisi için geldiğini zannettiklerini ifade etti. 
     Kendisi için geldiğini öğrenince çok mutlu olduklarını söyleyen Dikici, ''Yıllardır sürücü kursu işletiyorum. İlk kez bu yaşta birisinin ehliyet almak için başvurduğuna tanık oldum. Halil amcamız, derslerin tamamına eksiksiz katıldı ve sürücü belgesi almayı fazlasıyla hak etti. Başarısıyla gurur kaynağımız oldu'' dedi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam