ARINÇ “2-0 YAPALIM” DEDİ
admin • 29 Mayıs 2011 20:18:24 
ARINÇ “2-0 YAPALIM” DEDİ

 

Pazaryeri’nde düzenlenen mitingde kürsüye çıkan ilk isim olan AK Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Halil Eldemir “2002 yılında iktidara gelen partimizin sayın genel başkanı o gün artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek çıktığı yolda 2007 yılında durmak yok yola devam dediğimiz bu davada millete hizmet davasında hakikaten hiçbir şey eskisi gibi değil. Sağlıktan eğitime, ulaşımdan ekonomiye her şey değişti. Hiçbir şey eskisi gibi kalmadı gelişti güzelleşti milletimizin istifadesine sunuldu. İlçemiz bugüne kadar partimize omuz verdi. Bugüne kadar ne yapıldıysa beraber yaptık birlikte başardık ve birlikte başarmaya da devam edeceğiz. Sizler destek verdiniz sizler emanet verdiniz bu ak kadrolar sizi mahcup etmedi.
12 Haziran’da yapılacak seçimde de yine liderinizi kadromuzu partimizi ve içinizden çıkan bir evladınız olarak bizleri yalnız bırakmayacağınıza inancımız tamdır ve sizlerden tam destek bekliyoruz. 12 Haziran seçimleri Pazaryerimize, Bilecik’imize ve Türkiye’mize hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.
 
POYRAZ: “NE ALDATANLARDAN OLDUK NE DE ALDANANLARDAN”
 
Eldemir’den sonra konuşan AK Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Fahrettin Poyraz “AK Parti hizmetin adı. AK Parti aslında milletin iktidardaki adı. İktidara geldiğimiz günden itibaren yapmaya çalıştığımız şey milletin iradesini Ankara’da ve her yerde hakim kılmaktı. Ama bir taraftan da milletimizin asli sorunları ve ihtiyaçları noktasında yapılması gereken ne varsa bunların üzerine de kararlılıkla gittik. Hepimiz biliyorsunuz tekrar tekrar anlatmaya gerek yok. 2002 yılı öncesi sağlıkta milletimize reva görülen muamele nasıldı şimdi nasıl. Devrim niteliğinde sağlıkta radikal kararlar aldık ve milletimiz için en kaliteli sağlık hizmetini milletimizle buluşturduk.
Ulaşım noktasında dağları devirdik. Cumhuriyet tarihinde 6 bin km. bölümmüş yol kapılmışken 8 buçuk yılda 13 bin 500 km. bölünmüş yol yaptık. Şu küçücük Bilecik’imizde görüyorsunuz. Yine dağları tünelleri deldik ve şu anda küçücük Bilecik’imizde 950 trilyon lira sadece karayolları ulaşımı için harcama yaptık.
Pazaryeri’ne her geldiğimizde şunu söylediler. Dediler ki; tamam çok güzel söylüyorsun sayın vekilim. Dağları deviriyorsunuz her tarafa bölünmüş yol yapıyorsunuz. Ama yol konusunda sıra bize geldiği zaman diyorsunuz ki biraz daha bekleyin. Biliyorum, bizim Pazaryeri’mizin Bursa bağlantı yoluyla ilgili bir beklentimiz var. Ama biz ne yaptık. Ne aldatanlardan olduk, ne aldananlardan olduk. Dedik ki işlerin önem sırası var. Burada günlük 40 bin araç geçişi olan yollar dururken kimse kusura bakmasın biz böyle yapamayız dedik. Yaklaşık 7 yıldır bunu söyledik. Ama artık gün geldi. Görüyorsunuz bütün o yolları bitirdik. İnşallah önümüzdeki dönemde sizin yollarınızı da yapmak AK Parti’ye nasip olacak.
Biz Pazaryeri’nden kendi evlatları için tam destek istiyoruz. İnşallah bu sefer AK Parti olarak Bilecik’te tarihte bir ilk yazacağız ve 2 milletvekilliğinin 2’sini de alacağız” dedi.
 
 
ARINÇ: “2-0 YAPALIM, BİLECİK’E DAHA FAZLA HİZMET GELSİN”
 
Milletvekili adaylarının ardından büyük alkış eşliğinde kürsüye çıkan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç “Ben bildiğiniz gibi Bursa Milletvekili Adayıyım. Bursa’da çalışmalar yapıyorum ama Bilecik’imize gelmek sizleri selamlamak sizleri ziyaret etmek istedim. Arkadaşlarımızla birlikte bir program yaptık. Bilecik’e her gelişimde bir türlü kısmet gitmek nasip olmayan Pazaryeri ile işe başlayalım dedik.
Çok değerli 2 adayımız var. Birisi birkaç dönemdir parlamentoda birlikte olduğumuz çok başarılı inançlı anlaklı milletine ve memleketine bağlı Fahrettin Poyraz kardeşimiz. Siz onu hep desteklediğiniz oy verdiniz ama ancak 1 milletvekili çıkarabildik. Bu kez onunla birlikte adayımız olarak çok değerli çok başarılı genç ahlaklı ve inançlı Halil Eldemir arkadaşımız onunla birlikte aday gösterildi. Sizin içinizden yetişen sizin evladınız. İnşallah ikisi birden el ele verdiler. AK Parti’yi Bilecik’te en güzel şekilde temsil etmek için burada huzurunuza çıktılar. Bu kardeşlerimizi mahcup etmeyin. Biraz daha fazla destek ve gayret ile bu kez Bilecik’ten 2-0 yapalım Bilecik’e daha fazla hizmet gelsin.
Bakınız Bilecik Belediye Başkanı Selim Bey aramızda. 2 dönemdir Bilecik’e çok güzel hizmetler veriyor. Pazaryeri Belediye Başkanı aramızda. Bursa’dan sizleri selamlamak için gelen birçok arkadaşımız aramızda. Ben de sizler için geldim. Bu ilgi alakanızı seçimlerde büyük bir zafer olarak görüyorum. Şimdiden bayramınız başarınız ve zaferiniz mübarek olsun.
 
“ONLAR YOL DEYİNCE YOLSUZLUĞU
ANLIYORLARDI”
 
Üzerinden geçtiğimiz yollar. Çevreye baktığımız zaman Bilecik’e kazandırılan hizmetler hemen kendini gösteriyor. 4 sene evvel Bilecik’te üniversite yoktu. Türkiye’nin 40 vilayetinde de üniversite yoktu. Ama AK Parti geldi bütün illere üniversite yaptı. Onlardan biri de Bilecik Üniversitemizdir. Bugün fakülteleriyle meslek yüksek okullarıyla yurtlarıyla birkaç bin gencimizin tahsil gördüğü bir eğitim merkezi haline geldi. Çevremizdeki yollara ve bağlantılara bir bakınız. Dağları deldik ve bu güzel yollarla Anadolu’yu her yere bağladık.
AK Parti döneminde neler yapıldı bir bakın. Neler yapılıyor bir bakın. Vaat edilen sözlerin de mutlaka gerçekleşeceğine inanın. 30 km.’lik bir İnegöl bağlantısı istiyorsunuz. Dağları delmiş Ferhat gibi Şirin’lere ulaşmaya çalışmış milletin her dediğini yapmış bir iktidar bunu mu yapmayacak.
 
“ANKARA-KONYA GİT GEL 2 BUÇUK SAAT”
 
Attığımız her adım ve yaptığımız her iş bizi milletle bütünleştiriyor. Bugün AK Parti ne derse mutlaka yapar kanaati var. Ama CHP ve MHP için böyle bir şey yok. Siz eski dosyalarınızı bir karıştırın bakalım. Hangi sabıkalarınız çıkacak. Millete ne yaptınız bu güne kadar. 2000 ve 2001 krizlerinin sahibi siz değimliydiniz. Biz yol yapıyoruz. Yolsuzluk yapmıyoruz. Onlar yol deyince yolsuzluğu anlıyorlardı. Çok şükür bugün sadece bölünmüş yolların peşinde değiliz. Çok şükür her yerde havaalanları var. Uçakla memleketimize gidiyoruz. Otobanlar yapıyoruz karanın bittiği yerde denizin altından gidiyoruz İstanbul’a çıkıyoruz. Üstüne asmalı köprüler yapıyoruz. Yüksek hızlı trenler yapıyoruz. Ankara-Eskişehir’i başlattık. Ankara-Konya başlayacak 3 gün sonra. Eskiden Ankara-Konya git gel 6 saat derlerdi. Şimdi o değişti. Şimdi ne oldu. Ankara-Konya git gel 2 buçuk saat oldu. Ankara’dan Eskişehir’e 1 saat 10 dakika. Saatte 257 km hızla giden çayınızı içerken dökmediğiniz konforda trenler yaptık.
 
“BU HİZMETLER BİLE AK PARTİ’YE OY VERMEK İÇİN YETER DE ARTAR”
 
Sağınıza solunuza bakın. 10 sene evvel sağlık hizmetleri böylemiydi. Sağlam giren hastanelere hasta çıkardı. Siz hastalandınız. Acil servise götürdüler sizi. Başınıza gelecekleri bir düşünün. Hastanenin kapısına vardınız. Bir zebani karşınıza dikildi. Ben hastayım diyorsunuz o başka bir şey söylüyor. O diyor ki; söyle bakalım sen SSK’lı mısın, BAĞKUR’lu musun yoksa emekli sandığına mı tabisin. Şimdi bütün hastaneleri birleştirdik. Bir çatı altında topladık. Doktorlarını verdik. Hastaya da git istediğin hastanede en iyi tedaviyi al her şeyin sosyal güvenlik altında dedik. Bu hizmetler bile bir insanın AK Partiye oy vermesi için yeter de artar bile. Biz çok şükür teşekkürü bilen bir milletiz. Bize birisi elma verse teşekkür ederiz. Bizim ekonomide geldiğimiz nokta ülkenin büyümesi ve milli gelirin artmasıdır. Çok şükür geçmişte kapanan fabrikalar ve işyerleri, çalışırken işsiz kalanlar bir de zaten işsizken iş bulamayanlar vardı. Biz işsizliği %14 ile aldık şimdi %10’ların altına doğru gidiyoruz. İşleyen bir ekonomi var. Çalışan bir devlet var. Halkını seven ve kucaklayan bir hükümet var. Siz bizi seviyor ve güveniyorsunuz. Biz de size güveniyoruz.
 
“5 SENEDE BİR İNSANIN NE MAL OLDUĞU ANLAŞILIR”
 
2002’de hadi bir defalığına bunlara oy verelim dediniz. Yüzleri eskimiş, hükümetler birbirini yemiş, artık Türkiye’de güven kalmamış. 2002’de verdiniz ama sene 2011. Her seçimde yine bize oy veriyorsunuz siz. Bu millet deli mi yahu. Bu millet herkesten daha akıllı. Neden 2002’de oy verdiniz tek başımıza iktidar kurduk. 2004’te belediye seçimleri geldi. Türkiye’nin %75 belediyelerini AK Parti’ye verdiniz. Sonra 5 sene geçti. 2007 seçimlerine geldik. Aradan 5 sene geçmiş. 5 senede bir insanın ne mal olduğu anlaşılır. İyiyse iyi, kötüyse kötü. Biz demek ki milletle bütünleşmiş bir partiyiz. Millet bize inanmış güvenmiş. 2002’de bir defalığına oy vermiş ama 2007’de bu sefer %47 ile bizi tekrar iktidar yapmış.
 
ARINÇ, ECEVİT’E “ZAVALLI” DEDİ
 
Biz gelmeden hangi partiler hükümetteydi. DSP, MHP ve ANAP. 99’da bunlar üçü bir araya geldiler hükümet kurdular. Ecevit rahmetli oldu ama Bahçeli ile Mesut Yılmaz hala hayatta. Onlar da yanında başbakan yardımcıları. Biri hiç ağzını açmadan saatlerce durur. Öbürü de kendi kendine sırıtır yan tarafta. Böyle bir hükümet. Her şey Ecevit’in üstünde ne yapacağınız bilemiyor zavallı. Şimdi bu partiler 99 seçimlerinde ne kadar oy aldılar. DSP %22, MHP %18,5 ve ANAP %15,5 oy aldı. Aradan 3 buçuk senecik geçti. Topallaya topallaya seçime gittiler. Nefesleri kalmamıştı. Peki 3 buçuk sene sonra millet bunlara ne yaptı. %22’den DSP’nin oyunu %1,5’a, ANAP %15,5’dan 5,5’a düştü, MHP %18,5’dan 8,5’u zor buldu. Demek ki millet 3 buçuk sene de bile bir parti hakkında kararını verebiliyor.
 
“MİLLET KARA KAŞIMIZA, KARA GÖZÜMÜZE OY VERMİYOR”
 
Bu karar başarılı bir parti nereden alıyor bu başarısını. Bir, millete verdiği sözleri tutuyor. Köydes diye bir projemiz var. Köylerimizin içme suyu ve yol meselesini hallettik. Beldes diye bir projemiz var. Beldelere yardımcı oldu. Yol yapıyoruz. Sanayiye önem veriyoruz. Okul yapıyoruz. Sağlık hizmetlerinde birinciyiz. Millet bize hizmet yaptığımız için oy veriyor. Kara kaşımıza, kara gözümüze sevdalı olduğu için değil. Geçmiş hükümetler hizmet nedir bilmezdi. Sadece bakanlık paylaşırdı. Kırmızı plakalı araba sevdasıyla hükümette bakanlık sayısını artırırdı. Yolsuzluklar çıkar çatışmaları her gün konuşulurdu. Şimdi başbakanımız 22 saat hareket halinde. Şırnak’tan geliyor Muğla’ya. Muğla’dan gidiyor Artvin’e. Artvin’den çıkıyor Bursa’ya koşuyor. Artık dünyada itibarlı bir Türkiye var. Kararlı ne yaptığını bilen bir Türkiye’ye var. Böyle bir hükümete milletimiz güveniyor. İkincisi biz halkımızın arasında hiçbir ayrımcılık istemiyoruz. Kıyafetinden dolayı şu şöyledir bu böyledir. Buna evet ama buna hayır. Yok biz de böyle bir şey. Kıyafeti ne olursa olsun hem bayan kardeşlerimize hem erkek kardeşlerimize elbette saygı duyuyoruz. Biz ülkede demokrasi hakim olsun istiyoruz. Çeteler mafyalar olmasın istiyoruz. Eskiden çek senet mafyası vardı. Çıkar amaçlı suç örgütleri vardı. AK Parti geldi hepsinin belini kırdı. Bugün ben çeteyim diyen bir şey ortada yok. Hepsi cezaevlerinde hesap veriyorlar. AK Parti demokrasinin olmazsa olmaz şartlarını ortaya koyuyor. Millet iradesi ne isterse o olacak. Hepiniz biliyorsunuz egemenlik milletindir hem de kayıtsız ve şartsız.
 
“ARTIK ONLARIN DEFTERİNİ KAPATTIK”
 
Biz macera istemiyoruz. Türkiye geçmişte çok çekti. Kısır çekişmelerden koalisyonlardan yolsuzluk iddialarından birbirlerini yok eden partilerden çok çekti. Artık onların defterini kapattık. Bizi daha güçlü yapın ve inşallah bu iktidar döneminde milletimiz en güzel hizmetleri dostluğu arkadaşlığı kursun. Terörle mücadelede başarılı olalım. Acılar dinsin gözyaşları akmasın. Terörü bahane ederek siyaset yapmaya çalışanlar da artık fırsat bulamasınlar. 
 
ARINÇ’IN SÖĞÜT ZİYARETİ
 
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Cesur bir Başbakan, kahraman bir Hükümetimiz var. Dünyanın neresinde bir mazlum olsa, zulme uğrayan birisi olsa bizim Hükümetimiz onun yanında. Zalime karşı hesap soran, yanındaki İsrail Cumhurbaşkanı da olsa 'otur oturduğun yerde sen katilsin' diyebilen bir Başbakanımız var, çok şükür'' dedi. 
Arınç, Bilecik'in Söğüt ilçesinde AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi önünde halka hitaben yaptığı konuşmada, 15 gün kalan seçime ''düğüne gider'' gibi gittiklerini belirterek, keyifli ve neşeli olduklarını, bunun yanı sıra başarıdan da emin olduklarını kaydetti.
AK Parti'nin alnının açık, başının da dik olduğunu ifade eden Arınç, şöyle konuştu: 
''Verdiği sözlerin hesabını tek tek veren bir Hükümet olarak Allah kısmet ederse 12 Haziran'dan da başarıyla çıkacağımıza inanıyoruz. Halkımız 'tek başına iş başına' diyor. AK Parti iktidarının tekrar geleceğini söylüyor. Neden AK Parti'yi iktidar yapıyor? AK Parti kadroları dürüst, inançlı, çalışkan, başarılı, milletine hizmet götüren kadrolardır da ondan. Ne siyasiler gördük, partiler geldi, ne hükümetler kuruldu. Hepimiz biliyoruz. Türkiye 2-3 partili koalisyonlarla yönetildi. Kriz, kavga çıkar, koalisyon biter. Yapılacak işlerin hiçbirini yapmazlardı. İkide bir ekonomik kriz çıkardı, millet fakirleşirdi. Türkiye dışarıdan 1 milyon dolar borç bulsam diye kapı kapı dolaşırdı. 1 milyon dolarcık. Faizler yüzde 159, enflasyon yüzde 60, Türk parası boyuna arkasına sıfır sıfır eklenmiş, para olmaktan çıkmış. Türkiye böyleydi. 
2002'de biz geldik. 8,5 yıldır ne paranın sıfırları kaldı ne de yüzde 159 faizler kaldı. Esnaf yüzde 5 faizli kredi alıyor, çiftçininki yüzde 5'i bile bulmuyor. 60 yılda 6 bin kilometre yol yaptılar. 8,5 yılda 15 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. 'Bunu babam da yapardı' diyenler vardı. Baban yapamadı. Yüksek Hızlı Tren yaptık. Rüyanda mı gördün kardeşim. Eskiden Fransa'da, Japonya'da vardı. Türkiye'de tren dendiği zaman Kurtalan Ekspresi'ni hatırlıyorum. Saatte 40 kilometre hız. Rampaya vurduğu zaman, trenden ineriz trenden hızlı gideriz. Tren bizde böyleydi. Bugün saatte 260 kilometre hız yapıyor. Ankara-Eskişehir arası çalışıyor. Tek rakibi Türk Hava Yolları.'' 
     
“TÜRKİYE ARTIK LİDER BİR ÜLKE”
     
Arınç, dış politikada Türkiye'nin itibarlı bir ülke olduğunu belirterek, ''Cesur bir Başbakan, kahraman bir hükümetimiz var. Dünyanın neresinde bir mazlum olsa, zulme uğrayan birisi olsa bizim Hükümetimiz onun yanında. Zalime karşı hesap soran, yanındaki İsrail Cumhurbaşkanı da olsa 'otur oturduğun yerde sen katilsin' diyebilen bir Başbakanımız var, çok şükür'' dedi. 
''Geçmişte bu durum yoktu. Geçmişte el pençe divan durulan, başını önüne eğmiş, bacak bacak üstüne atan adamdan talimat almaya hazır hükümetler dönemiydi'' diyen Arınç, şöyle devam etti: 
''Şimdi Osman Gazi ne ise biz oyuz. Ertuğrulgazi ne ise biz oyuz, Allah'a şükür. Her zaman mazlumdan yana olduk. Zulmetmedik, zulme uğrayanlarla birlikte olduk. O yüzden Türkiye'nin itibarı arttı. O yüzden 'Türkiye ne diyor' diye onlarcası gelip gitmeye başladı. Türkiye artık lider bir ülke. Türkiye'de ayrımcılığı kaldırdık. Başı açıktı, başı kapalıydı, 'başı kapalıysa şuralara buralara giremez, şuralarda okuyamaz, onlar ikinci sınıf, onlar toplantıya bile davet edilemez, onlar cüzamlı hastalar gibidir' diyen o hasta zihniyetin esaretinden kurtardık Türkiye'yi, çok şükür. Herkesin kıyafeti kendi tercihidir. Buna saygı duyacaksın. Laiklik ise laiklik budur. Vicdan özgürlüğüyse budur. İfade özgürlüğü ise budur. İfade özgürlüğünün sınırlarını genişlettik, oylarınızla Anayasa'nın en önemli maddelerini değiştirdik. Anayasa'nın artık tamamını yenilemek gerekiyor. Bu motor rektefiye tutmuyor artık, yenisine ihtiyacımız var.'' 
Bakan Arınç, konuşmasının ardından AK Parti'ye katılan üyelere rozet taktı, daha sonra beraberindekilerle Ertuğrulgazi Türbesi'ni ziyaret etti, dua okudu.
 
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
misafir
11 yıl önce

AQP – Sen kimsin kendini ne zannediyosun ki ecevit in adını ağzına alıyosun haddini bil önce fetullah ın enikleri…

Recep ERTÜRK
11 yıl önce

Gol Atan mı Yoksa Yiyen mi? – Sayın Arınç 2-0’dan bahsediyor, bahsetmesine de,golleri atan mı yoksa yiyen mi olur… 13 Haziranda belli olur????