“ARTIK YETER” DİYEN HERKESİ PARTİMİZDE GÖRMEK İSTİYORUZ
admin • 15 Haziran 2013 18:39:40 
“ARTIK YETER” DİYEN HERKESİ PARTİMİZDE GÖRMEK İSTİYORUZ

Bayam, şu anki tek hedeflerinin CHP’yi seçime götürmek olduğunun altını çizdi.

Bayam, Eski Anavatan Partisi Milletvekili Mehmet Seven’in CHP’ye geçmesi ile ilgili ise “Bize Mehmet Ağabeye hoş geldin demekten başka bir söz düşmez.” dedi.

Bayam şöyle konuştu:

“Bilindiği üzere Merkez İlçemizin istifa etmesinden dolayı Merkez İlçe Yönetimimiz komple düşmüş sayıldı. Tüzüğümüz gereği de düşmüş Merkez İlçenin yerine genel merkezimiz 5 kişilik bir geçici Merkez İlçe Yönetimi oluşturdu. Sedat Bayam başkanlığında, Nevin Tan, İlyas Dirik, Ali Rıza Kılınç ve Zafer Kurnaz bu 5 kişilik geçici Merkez İlçe Yönetim Kurulunun üyeleri. Tek bir amacımız var, 24 Haziran 2013 Pazartesi saat 13.00’te Merkez İlçe binamızda Merkez İlçe Olağanüstü kongremizi yapmayı düşünüyoruz. Amacımız şimdilik sadece bu. Merkez ilçe kongremizi yapacağız. Bununla ilgili ilçe seçim kurulu başkanlığımızdan evraklarımızı bekliyoruz. Gerekli ilanlarımızı, gerekli duyurularımızı, delegelerimize, partililerimize yaptık. 24’ünde delege olsun olmasın tüm partililerimizi ilçe binamızda seçim için bekliyoruz.”

 

“Adayım diye müracaat edilmesine gerek yok”

 

Şu ana kadar aday olan birilerinin olup olmadığı ile ilgili bilgi veren Bayam, “Şu ana kadar bize ulaşmış bir isim yok. ‘Ben adayım, aday olmak istiyorum’ diyen herhangi bir isim ben duymadım. Bize müracaat yok. Ama çok müracaat edilmesine gerek yok. İnsanlar seçim günü de kendi listeleriyle çıkıp ‘Evet, ben adayım’ diye delegenin karşısına geçebilirler. Tabi ki daha önceden bir takım arkadaşlarımızın niyetleri varsa bilgi verirlerse bizde elimizden geldiği kadar delegelere ulaşmaları anlamında, yapmaları gerekenlerin neler olduğu anlamında yardımcı olmaya çalışırız. Bizim görevimiz bu, görevimiz bu olduğu için de 24’üne kadar biz bunu böyle götüreceğiz.”

 

“Şu andaki hedef seçimi yapmak”

 

Bayam konuşmasına şöyle devam etti:

“Cumhuriyet Halk Partisi ne yapacak? Şu andaki hedef seçimi yapmak. Ama ondan sonra da Mart ayı itibariyle de yerel seçimler yapılacak. Yerel seçimler için yaklaşık 9 ay gibi bir süreç var önümüzde. Bu süreci en iyi şekilde değerlendirmeyi düşünüyoruz. Aday adaylarının müracaatı 7 Temmuz’da başlayacak ve 31 Temmuz saat 17.00’de aday adayları son müracaatlarını bitirmiş olacaklar. Bizim önümüze böylece uzun bir süreç kalıyor. Aday adaylarının içerisinden adayımızı, adaylarımızı belirleyip kamuoyunun gündemine artık adaylarımızla çıkmak, Cumhuriyet Halk Partisi’nin projelerini, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bilecik’te yapmak istediklerini Bileciklinin evine giderek, elini sıkarak, herkese ‘Merhaba’ diyerek, bire bir onlara ulaşmayı ve projelerimizi onlarla paylaşmayı düşünüyoruz. Tek bir hedefimiz var önce Bilecik’te yerel seçimleri hem İl Genel Meclisi’nde hem Belediye Meclisi’nde büyük bir çoğunlukla hem de Belediye Başkanlığı’nı alarak seçimi başarıyla atlatmak. Şu an ki tek hedefimiz budur.”

 

“Artık Yeter” diyen herkesi partimizde görmek istiyoruz”

 

Eski Anavatan Partisi Milletvekili Mehmet Seven’in CHP’ye geçmesini değerlendiren Bayam, “Cumhuriyet Halk Partisi tüzel bir kişiliktir. Kime ‘Niye geldin?’, kime de ‘Nereye gidiyorsun?’ diye sorma hakkımız hiçbir zaman yoktur. Kim istiyorsa ‘6 Ok’a inanan herkes, Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerlerine inanan herkes bizim partimize gelebilir, gelmelidir. Aslında bu bir çağrıdır aynı zamanda. Biz, ‘Artık yeter’ diyen herkesi partimizde görmek istiyoruz. Mehmet Ağabey de bir önceki seçimlerde zaten gıyaben aday adayı arkadaşımızla beraber Cumhuriyet Halk Partisi’nde çalışmıştı. Bunu şimdi resmileştirmiş oldu Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu. Bu resmiyetle Mehmet Ağabey artık Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir üyesi. Mehmet Ağabey’e hoş geldin demekten başka bize bir söz düşmez.” dedi. ZEYNEP KILBAHRİ

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments