Avcı Görevi Devraldı

Avcı Görevi Devraldı

 

Ömer Dinçer, Milli Eğitim Bakanlığı görevini, düzenlenen törenle Nabi Avcı'ya devretti. Yeni göreve başlayan Milli Eğitim Bakanı Avcı, ilk mesajını karnelerini alan öğrencilere verdi.

Nabi Avcı'yı, Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki makamına girişinde, Ömer Dinçer karşıladı. Bakan Avcı, Ömer Dinçer'in ardından yaptığı teşekkür konuşmasında, bugün öğrencilerin karne aldığını hatırlattı.

Bakan Avcı, karne alan öğrenciler ve yarıyılı tamamlayan öğretmenlere yönelik, ''Onları tebrik ediyorum, iyi bir tatil diliyorum. Karnelerde kendi emeklerini, gayretlerini, heyecanlarını, başarılarının ifadesini gören öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Onlara da hayırlı sömestir tatili diliyorum'' ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nda düzenlenen törenle görevi devralan Bakan Nabi Avcı, uzun bir konuşmanın yerine kısa bir teşekkür konuşması yapmak istediğini belirterek, ''Biz Eskişehir'de böyle bir gelenek başlattık, 'Az laf çok iş' diye'' ifadelerini kullandı.

Bakan Avcı, Ömer Dinçer'e ithafen, ''Destek ve katkılarınızla başlattığınız hayırlı hizmetleri tamamlamak için, yenilerine yol açmak için ve inşallah sizin gibi biz de bizden sonrakilere aynı iyi duygularla bu görevi devredebileceğimiz bir çalışma ortamı sağlamayı diliyorum'' dedi.

Ömer Dinçer

Görevini devreden Ömer Dinçer de Avcı'yı yeni görevinden dolayı kutladı ve başarı diledi. Avcı'nın uzun yıllardır dostu ve arkadaşı olduğunu belirten Dinçer, görevi Avcı'ya devretmekten memnuniyet duyduğunu söyledi.

Dinçer, ''Göreve başlarken nasıl bir gurur olmuşsa görevi devrederken de aynı gururu taşıdığımı ifade etmek istiyorum'' diye konuştu. 

Törenin ardından Ömer Dinçer alkışlarla Bakanlık binasından ayrıldı. Dinçer'i uğurlayan bakanlığın bazı çalışanları gözyaşlarına hakim olamadı.AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam