“Avrupa’nın ilk başörtülü belediye başkanı”, Bilecik’te
admin • 8 Nisan 2013 17:11:05 
“Avrupa’nın ilk başörtülü belediye başkanı”, Bilecik’te

 

Tüm dünyada ekonomik kriz olduğu halde Türkiye, ekonomik kalkınmasını sürdürüyor. Ülkemizde AK Parti'yi örnek alarak siyaset ve devlet yönetimi yapıyoruz" dedi. 
     Bosna Hersek'te, 7 Ekim 2012'de yapılan seçimle görevine başlayan Babic ile yerel yöneticilerden oluşan 54 kişilik heyet, Bilecik'e geldi. 
     Beraberindekilerle ilk olarak Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı'yı makamında ziyaret eden Babic, AK Parti Bilecik Kadın Kolları heyetinin, geçen ocak ayında Visoko'da kendilerine ziyarette bulunduğunu hatırlattı. 
     Türkiye'deki kentlerle tarihi ve kültürel bağlantıların yanı sıra ekonomik ve siyasi bağlantılar kurmayı amaçladıklarını belirten Babic, bu amaçla Bursa'da da bazı temaslarda bulunduklarını bildirdi. 
     Yağcı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bilecik ile Visoko arasında var olan kardeşliği daha da pekiştireceğini anlattı. 
     Babic'e, Yağcı tarafından Osmanlı tuğrası armalı plaket ile çiçek verildi. Babic de Yağcı'ya, Visoko Belediyesinin armasından oluşan plaket ve bir fotoğraf tablosu hediye etti. 
     
     -Şeyh Edebali Türbesi'nde dua ettiler- 
     
     AK Parti İl Başkanlığı'na geçen Babic ve beraberindekiler, İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş ve partinin diğer yöneticileriyle görüştü. 
     Babic, burada yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin kalkınmasına liderlik yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, kendileri için çok büyük bir örnek olduğunu dile getirdi. 
     Türkiye'nin kalkınmasından büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Babic, şöyle konuştu: 
     "AK Parti, Türkiye Cumhuriyeti'ne aydınlık getirdi. Bunu bütün dünya görüyor. Sizi tebrik ediyorum. Tüm dünyada ekonomik kriz olduğu halde Türkiye, ekonomik kalkınmasını sürdürüyor. Ülkemizde AK Parti'yi örnek alarak siyaset ve devlet yönetimi yapıyoruz. Visoko'ya gelişiniz ve bizim Bilecik'e gelişimiz tesadüf değildir. Bundan sonra da iki devlet bu birlikteliğiilelebet sürdürecektir. Allah, doğru yoldan ayırmasın ve hiç birimizi mahcup etmesin." 
     AK Parti Bilecik Kadın Kolları Başkanı Gülcan Namal, "Avrupa'nın ilk başörtülü belediye başkanı" Babic'in, tüm dünya kadınları ve Türkiye için önemli bir örnek olduğunu kaydetti.
     Avrupa'nın göbeğinde başörtülü bir belediye başkanı bulunmasından gurur duyduklarını bildiren Namal, "Başörtüsü hiçbir başarıya engel değildir. Amra Babic, bunun en güzel örneğidir" ifadesini kullandı. 
     Konuk heyet, Şeyh Edebali Türbesi'nde dua ettikten sonar kentten ayrıldı. AA

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments