“Azalan Nüfusun Üretken ve Verimli Hale Getirilmesi İçin Çalışmalar Yapılmalı”

“Azalan Nüfusun Üretken ve Verimli Hale Getirilmesi İçin Çalışmalar Yapılmalı”

 

Gerçekleşen toplantıya Vali Halil İbrahim Akpınar, AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Vali Yardımcıları, İl Genel Meclisi Üyeleri ile İl Özel İdaresi'nde görevli birim müdürleri katıldı. 
Yapılan faaliyetler hakkında geniş kapsamlı bilgilendirmede bulunan Nalbant, 2012 yılında 289 proje için 17 milyon 083 bin 480 TL ödenek ayrıldığını, 272 projenin 8 milyon 880 bin 140 TL ile yapıldığını belirtti. 
Poyraz, toplantıda, katılımcılara proje teklifi ve önerilerde bulunarak, yönetici ve üyeler olarak muhatap alınacak ilk konunun köyler ve köylerdeki nüfus oranları olduğunu söyledi. 
     Arazi tapululaştırması anlamında önümüzdeki yıllarda, birlikte çalışma yapılması gerektiğini dile getiren Poyraz, azalan nüfusun üretken ve verimli hale getirilmesi için çalışmalar yapılmasının faydalı olacağını kaydetti. 
Sakarya havzasında tarımsal alanda iyileştirme çalışmalarının olduğunu belirten Poyraz, bu bölgede soğuk hava deposu ve paketleme tesislerinin eklemesi suretiyle ürünlerin ticari tarımsal ürüne dönüştürme anlamında daha da verimli sonuçlar alınacağını ifade etti. 
Poyraz, hükümetin kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında güzel projeler ürettiğini belirterek, şöyle konuştu:
''Hükümetimiz, kentsel dönüşüm kapsamında çok düşük ya da sıfır faizle vatandaşa kredi vermektedir. Yine dönüşüm projesi kapsamında köylerdeki eskiyen konut stokunun yenileştirme anlamında köylülerimize rehberlik etme mecburiyetimiz var. Öte yandan her gittiğim yerde özellikle muhtarlara, İl Genel Meclis üyelerine ve kaymakamlara köy mezarlıklarının bakımı hakkında uyarılarda bulunmama rağmen mezarlıkların çoğunun bakımsız olduğunu görüyorum.'' 
Çelik de olağanüstü toplanma sebebinin, 2012 mali yılı bütçesinde gerek gönderilen personel giderlerinde gerekse öz bütçeden ayrılan personel harcamalarında ödenek yetersizliğinin görüşülmesi olduğunu söyledi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam