AZMİN ZAFERİ
admin • 23 Aralık 2010 18:50:33 
AZMİN ZAFERİ

     Bilecik Özel Eğitim İlköğretim ve İş Okulu Müdürü Şah Garip Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2006 yılında okullarından mezun olan Fatih Üzer'in Milli Eğitim Bakanlığının özürlü personel alımı için açtığı sınavı girdiğini ve 92 puan aldığını kaydetti. 
     Öğrencileri Fatih'in bu sınavda başarılı olduğunu öğrendikten sonra İl Milli Eğitim Müdürü ile görüştüğünü ve onun tayinin mezun olduğu okula yapılmasını rica ettiğini ifade eden Doğan, şöyle konuştu: 
     ''Müdürümüz de bizi kırmadı, Fatih'in atamasını bizim okulumuza yaptırdı. Bu 4 ayda kesinlikle hiçbir uyumsuzluğumuz olmadı. Fatih, verilen görevleri yapan, işine zamanından önce gelen ve sorumluluk sahibi bir kardeşimizdir. Fatih gibi bir personelle çalıştığım için kendimi şanslı hissediyorum. Umarız bundan böyle bizden mezun olan öğrencilerimiz de Fatih gibi başarılı olurlar ve başka alanlarda da onlarla çalışırız. Öğrencimiz olan biriyle şu anda mesai arkadaşı olduk. Öğrencimizle mesai arkadaşı olmamız bizi mutlu ediyor.'' 
     
     -''O KADAR SEVİNDİM Kİ SANKİ BİLECİK'İ BANA VERDİLER''- 
     
     Fatih Üzer'in Babası Şerafettin Üzer de oğlunun ilköğretim okulunu 5. sınıfa kadar Kozabirlik İlköğretim Okulunda okuduğunu belirterek, öğretmeninin uyarısı Rehberlik Araştırma Merkezinin tespiti üzerine Fatih'i Özel Eğitim İlköğretim ve İş Okuluna gönderdiklerini ve onun buradan mezun olduğunu anımsattı. 
     Eskişehir Devlet Hastanesinden yüzde 45 özürlü raporu aldıktan sonra Defterdarlıktan kendilerine özürlü maaşı bağlandığını ifade eden Üzer, şunları söyledi: 
     ''Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özürlü kadro alımıyla ilgili açılan sınava girmek için Bilecik Devlet Hastanesinden heyet raporu aldık. Bilecik Devlet Hastanesi de yüzde 60 engelli raporu verdi. Her aile gibi biz de çocuğumuzun bir iş sahibi olmasını çok istiyorduk. Büyük oğlum internetten bakarak kardeşinin sınavı kazandığını öğrenmiş. Bizi aradığında misafirlikteydik, önce inanamadım. Hiç ümidim yoktu. Haberi alınca sanki Bilecik'i bana verdiler. O kadar çok sevindim yani.'' 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments