Bakan Avcı hemşehrilerinden destek istedi

Bakan Avcı hemşehrilerinden destek istedi

Pazaryeri ziyareti kapsamında öncelikle Pazaryeri Kaymakamlığı’na giden Bakan Avcı burada Pazaryerili öğrenciler tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisiyle karşılandı. Bakan Avcı daha sonra Kaymakamlık karşısındaki çay bahçesinde oturarak vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Avcı son olarak ise  Pazaryeri belediyesi önünde hemşehrilerine seslendi. Konuşmasında muhalefet kanadına yüklenen Bakan Avcı, “ İki sıfır yapmak istiyoruz. Beni de katarsanız, 3 üç sıfır yapalım” dedi.

“7 Haziran’da Türkiye bir büyük dönemeci daha dönecek”

Bakan Avcı şunları aktardı:

“İnsan memleketine gelince doğrusu ne söyleyeceğini şaşırıyor. Bu kadar tanıdık arasında biraz onlar konuşsun da ben dinleyeyim havasına giriyorum. Biraz önce değerli milletvekilimiz çok güzel özetledi. 7 Haziran’da Türkiye bir büyük dönemeci daha dönecek. İnşallah bir büyük yokuşu daha çıkmış olacak.

“Ak Parti döneminden önceki gençler eski Türkiye’yi hatırlamaz”

Türkiye nüfusu genç bir ülke. Dolayısıyla gençler Ak Parti 2002 yılında iktidara geldiği zaman çocuk olanlar bugün ilk defa oy kullanacaklar. Dolayısıyla onlar 2002’den önce nasıl bir Türkiye olduğunu hatırlamayabilirler. Hep böyleydi zannediyorlar. Bu yollar hep vardı zannediyorlar. Bu trenler hep böyle hızlı çalışıyordu zannediyorlar. Bu ders kitapları hep sıraların üzerine konuyordu zannediyorlar. Hastanelerde sabahın köründen kuyruğa girilmiyordu zannediyorlar. Ama benim yaşımda olanlar, değerli kardeşlerim, hanım kardeşlerim, beyefendi kardeşlerim, sizler bunları unutmuş olamazsınız. Türkiye’nin eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, adalette, konutta, her türlü hizmette, belediyecilik hizmetlerinde nereden nereye geldiğini en iyi sizler biliyorsunuz.

Avcı muhalefete sert yüklendi

Çoğumuzun unuttuğu bir şeyi ben sizlere hatırlatacağım, evet öyleydi diyeceksiniz. 2002 yılında Ak Parti ilk defa seçimlere girerken, kuruluşundan hemen sonra, o zamanki genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ilk seçime girerken demişti ki; “Sevgili vatandaşlarım, 3 yıl boyunca bizden yeni bir şey beklemeyin. Çünkü nasıl bir Türkiye devralacağımızı bilmiyoruz. Bütçede ne var, hazinede ne var, devletin imkânları ne durumda, borçlarımız ne durumda, bunları sağlıklı bir şekilde bilemediğimiz için 3 yıl boyunca size bol keseden vaatte bulunacak bir halim yok” demişti, hatırladınız mı? Bunları unuttu Türkiye. Niye öyle demişti? Çünkü Türkiye hakikaten herhangi bir vaatte bulunulamayacak kadar kötü duruma düşmüştü. Ben yurt dışında Kopenhag büyükelçiliğinde görev yaptığım zaman aylarca devletin memuru olarak maaş alamadığımızı hatırlıyorum. Yurt dışındaki memurunun maaşını ödeyemiyordu. Ankara’da başbakanlık binasında yakıt olmadığı için kaloriferler yanmıyordu. Geçenlerde sayın cumhurbaşkanı ile birlikte Rize’ye gittiğimizde orada bir çiftçi vatandaşımız çok güzel bir şey söyledi; “Muhalefet mazotu 1 buçuk lira yapacağım diyor. Maazallah bunlar iktidara gelirlerse ben mazota 5 lira da vermeye razıyım. Yeter ki mazotu bulabileyim” Dolayısıyla hangi şartlardan bugüne ulaştığımızı gençlere başlarına kakmadan tane tane anlatmamız lazım. Eskiden doktor ilaç yazardı eczane bulamazdınız. Hastanenin eczanesinden almak zorunda kalırsınız, orada da o var, bu yok derler. Trenleri hatırlayın. Gülümbe rampasını hatırlayın.

“Kurtuluşları yok, bizim yaptığımız yollardan gelecekler”

2011 seçimlerinde Sayın Kılıçdaroğlu Eskişehir’e gelecekti. Tarihi ilan ettiler, şu tarihte hızlı trenle gelecek dediler. Sonra tarih değişti. Neden değişti? Demişler ki hızlı trenle gelirsek şimdi Ak Parti’nin propagandasını yapmış gibi oluruz, karadan gelelim. O zaman da aynı. Kardeşim, karadan da gelsen, havadan da gelsen, ister demir yoluyla, ister kara yoluyla gel, istersen uçakla gel. Havaalanını da biz yaptık. Onun için kurtuluşun yok, bizim yaptığımız yollardan geçeceksin.

Bol keseden yine vaatler başladı. Geçenlerde Sayın Kılıçdaroğlu açıklama yapmış, vaatte bulunuyor. Diyor ki, “organize sanayi bölgelerinde Endüstri meslek Liseleri açacağız.” Ya kardeşim, biz 3 sene önce 14 vilayette 20 tane organize sanayi bölgesinde bu liseleri açtık. Şimdi 20 tane lisede 10 binin üzerinde öğrenci organize sanayi bölgelerinde 3 seneden beri eğitim görüyorlar. Haberi yok, vaatte bulunuyor. Yakında bu Kılıçdaroğlu beyefendi çıkıp, derse ki düşündük taşındık boğazın altından Marmaray diye bir tüp geçit yapmaya karar verdik diyebilir. Düşündük taşındık, Bilecik’e bir üniversite lazım diyebilir. Eskişehir-İstanbul- Ankara arasına hızlı tren yapmaya karar verdik diyebilir. Hatta korkarım karar verdik, Ankara’yı Türkiye’nin başkenti yapacağız bile diyebilr.

“Genç kardeşlerimize tane tane eski Türkiye’yi anlatalım”

Genç kardeşlerimize tane tane eski Türkiye’yi anlatalım. Eski Türkiye’nin şartlarını anlatalım. Bu istikrarın ve güvenin devam etmesi için el birliğiyle çalışalım. Bu huzur ortamının, bu istikrar ortamının kıymetini bilelim. Bilecik biliyor. Türkiye biliyor. Bütün bu dört kafadarın AK Parti’nin yolunu kesmeye çalışması bir senaryo. Bu bir tezgâh. Cumhurbaşkanı adaylarını bile çatı adayı olarak MHP’nin içine monte ettiler. Senaryo öyle işleyecekmiş. Türkiye böyle çok senaryo gördü. Mahalli seçimlerde, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu senaryolara gereken cevabı milletimiz sükûnetle, kendisine yaraşan bir vakar içerisinde verdi. İnşallah önümüzdeki 7 Haziran seçimlerinde de devam edecek. Ak Parti’nin önünü kesmeye çalışanlar aslında Türkiye’nin önünü kesmeye çalışıyorlar. Ak Parti ülkenin doğusunda da, batısında da, kuzeyinde de, güneyinde de var olabilen, siyaset yapan, doğuda ne söylüyorsa batıda ada aynısını söyleyen, Karadeniz’de ne söylüyorsa, Akdeniz’de de onu söyleyen başka bir parti yok. Adaylarında bile bunu görüyorsunuz. Doğuda gösterdiği adayla batıda gösterdiği adaylar birbirleriyle alakası olmayan apayrı insanlar. Nabza göre şerbet. Bizde o yok. Çok şükür Diyarbakır’da da, İstanbul’da da, Edirne’de de, İzmir’de de, Mersin’de de, Bilecik’te de ne diyoruz, tek devlet. Bunu her yerde söylüyoruz. Bunu sadece Bilecik’te söylemiyoruz. Bunu Diyarbakır’da da söylüyoruz. Hakkari’de de söylüyoruz. Tek millet, her yerde bunu söylüyoruz. Tek vatan. Her yerde bunu söylüyoruz. Tek bayrak. Onun için bütün Türkiye’yi kucaklayan, Türkiye’nin bütün kesimlerini kucaklayan, yegane parti olan Ak Parti’nin önünü kesmek isteyenler aslında Türkiye’nin önünü kesmek istiyor. Buna müsaade edecek miyiz? Hayırlı uğurlu olsun. İki sıfır istiyoruz. Daha doğrusu beni de katarsanız, 3 üç sıfır yapalım. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Hanım kardeşlerimize özellikle teşekkür ediyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. öyle yağma ypk – Sayın Bakan destek istiyorsa birsey verirsen istersin ne verdiniz ne istiyorsun almadan vermek Allaha mahsus

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam