BAKAN İSLAM BOZÜYÜK’TEKİ STK’LARLA BİR ARAYA GELDİ

BAKAN İSLAM BOZÜYÜK’TEKİ STK’LARLA BİR ARAYA GELDİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Bozüyük Yeni Mahalle Konağında kadınlara yönelik bir toplantı gerçekleştirerek Ak Parti Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya geldi.

Partililere seslenen Bakan İslam, Türkiye’nin 13 yılda Avrupa’nın en büyük sosyal politikalar atılımını yapmış olan ülke olduğunu söylerken muhalefet partilerinin vaatlerini eleştirdi. Bakan İslam konuşmasında şunları aktardı:

 

“Bilecik’in ablası olmak, Bakanı olmak istiyorum”

 

Sizlerle birlikte olmaktan gerçekten çok büyük mutluluk duyuyorum. Birkaç defa planladık aslında Bilecik’e gelmeyi ama kısmet bugüneymiş başka önemli işler çıktı. Bazen biraz önce arkadaşlarımın ifade ettiği gibi biz bütün Türkiye ile ilgilenmek zorundayız. Ne zaman, hangi olayın olabileceğini ne yazık ki önceden bilemiyoruz. Bazen çok önemsediğimiz bir ziyaretimizi bir yerde bir durum olunca ertelemek mecburiyetinde kalıyoruz ama kavuşmak bugüneymiş. Sizlerle birlikte olduğum için gerçekten çok büyük bir mutluluk duyuyorum.

Ben Sakaryalıyım, komşuyuz. Sakarya’nın ablası diyorlar bana. Hakikaten kendimi öyle hissediyorum. Tabi komşunun komşuda hakkı var biliyorsunuz. Müsaade ederseniz ben Bilecik’in de ablası olmak istiyorum. Bilecik bir Bakan kazanana kadar ki bu ilinde Bakanı olmak istiyorum. İnşallah bundan sonraki ziyaretlerimiz daha sık olur ama şunu bilin Milletvekillerimizle beraber Bilecik için bundan sonra da bugüne kadar olduğu gibi çalışmaya devam edeceğiz, Bilecik’in sorunlarını kendi sorunumuz gibi göreceğiz. Düzce’de, Bolu’da, Bilecik’te benim için böyle. Biz bir aileyiz. Bir yolun üzerine dizilmiş incir taneleri gibiyiz. Maşallah Allah azımızın tadını, huzurunu bozmasın. Birlikte hareket edeceğiz ve daha güzel günlere birlikte sizlerle beraber olacağız. 

“Aylık 100 bin beklentimiz var”

 

Bir ay içinde yeni başlayan programlarımızı söyleyeyim ama bir yıldır hazırlanıyoruz bu programlar için. Bir tanesi artık 15 Mayıs’tan itibaren doğal Türk çocukları için Türk vatandaşı, tüm anneler ister yurt içerisinde olsunlar, ister yurt dışında olsunlar. Birinci çocuk için 300 lira, ikinci çocuk için 400 lira, üçüncü çocuk için 600 lira, üçüncü ve sonrası çocuklar için tabi 600’er lira doğum yardımı alıyorlar. 15 Mayıs’tan itibaren bu uygulamamız başladı. Şu anda 25 bin kadınımızın kaydını yaptık. Aylık 100 bin beklentimiz var.

 

“Engellilere bakım merkezlerini 13 senedir kuruyoruz”

 Chp için mesela diyor ki engellilere bakım merkezi kuracağız. Günaydın. Engellilere bakım merkezlerini 13 senedir kuruyoruz, Avrupa’nın en iyi bakım merkezleri, bakım sistemi bizde. Sadece bakım merkezi kurmuyoruz, bakın biraz önce söyledim engellinin kendisine eğer muhtaç ise maaş bağlıyoruz, ona bakan kişiye eğer muhtaçsa maaş bağlıyoruz.

Yaşlılara huzur evi yapacağız diyor. Huzurevi sırasında bekleyen yaşlımız yok. Huzurevlerini yaptığımız gibi yaşlı yaşam merkezlerini yaptık. Dört beş tane eli ayağı tutan,, kendine bakan sağlıklı yaşlılarımızı bir araya getiriyoruz, başlarına bir bakıcı koyuyoruz, bir küçük apartman dairesinde onlar kendi mahallelerinde yaşıyorlar, ücretini biz ödüyoruz. "

“Bu iktidarın 23 sene olduğunu hayal edin”

Bir taraftan devleti zenginleştirdik, borçları ödedik, bir taraftan da yatırım yaptık, milleti zenginleştirdik. Bütün bunları sadece ve sadece 13 senede yaptık. Bu iktidarın 23 sene olduğunu hayal edin. Bu anlayışın Türkiye’ye 50 sene hakim olduğunu hayal edin. Türkiye nereden nereye gider. Hedefimiz bu. Türkiye’de bizden önce sadece 5 yıllık planlar yapılırdı hatırlarsınız. Peki hiç uygulandığını hatırlıyor musunuz?  Hiç uygulanmadı çünkü erken seçimsiz bir hükümet dönemi olmadı.  O yüzden 5 yıllık planların hiçbirinin uygulanması da mümkün olmadı.

Biz iktidara geldik, sadece 5 yıllık planlar yapmadık, 10 yıllık planlarımız var, 25 yıllık planlarımız var, 50 yıllık planlarımız var, 100 yıllık planlarımız var. Türkiye’nin 2023’ünü planladık, 2023’te neyi hedeflediğimizi biliyoruz. 25 bin lira milli gelir kişi başına düşen. Hedefimiz bu. Türkiye’nin 10 büyük dünya ülkesi arasına girmesi. 2023 için hedefimiz bu. 2053’ü planladık, 2071’i planladık.  Ne yapacağımızı biliyoruz. Nereye doğru gideceğimizi biliyoruz. Ülkemizin istikbalinin nerede olduğunu biliyoruz. 

“Bütün bu yatırımlar şehrimize hayırlı olsun”

Bilecik-Yenişehir- Bursa yolundan yana şikayetiniz var biliyorum. Müteahhitlerle ilgili bir sorun var, çözülmek üzere. İnşallah yeni dönemde o yapılacak. Bilecik devlet hastanesinin sözünü verdik  2016’da inşallah başlayacak. Otogar ve hızlı tren garının şehir merkezi bağlantı yolları yapılması lazım. Bu toplantıdan sonra ben ulaştırma bakanımızla bu konuyu konuşacağım. Bozüyük devlet hastanemiz var, o da merkez devlet hastanemizle entegre olarak başlayacak inşallah. Bütün bu yatırımlar şehrimize hayırlı olsun. İyi günler diliyorum.”

Toplantıya Ak Parti Ak Parti Milletvekili Fahrettin Poyraz, Ak Parti Milletvekili adayları Halil Eldemir ve, Ak Parti İl Başkanı Kadir Bayrak, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı katıldılar.

SEVGİ EVLERİNE ZİYARET
Konuşmaların ardından Bakan Ayşenur İslam’a, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı tarafından günün anısına plaket takdim edildi. Bakan İslam, daha sonra 4 Eylül Mahallesinde ki Bozüyük Kız Çocuk Evini ziyaret etti. Son olarak Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın isteği üzerine programında olmamasına rağmen yapımı devam ederken müteahhit firma ile mahkemelik olunan sevgi evlerine giderek burada incelemelerde bulunan Bakan İslam, burada çocukların konaklamasının doğru olmayacağını, inşaatın tamamlanarak başka bir amaçla kullanılmasının daha uygun olacağını söyledi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam