BAKAN YILDIZ BİLECİK’TEN GÖLPAZARI’NA MÜJDE VERDİ

BAKAN YILDIZ BİLECİK’TEN GÖLPAZARI’NA MÜJDE VERDİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Bilecik’teki Seçim Bürosu açılışında Gölpazarı’na doğalgaz getirilmesi projesinin önümüzdeki yıllarda düzenlemeye konulacağını belirtti.

Bakan Yıldız, Ak Parti Seçim Bürosu açılışında Bileciklilere seslendi. Gölpazarı’nın en önemli sorunlarından biri olan doğalgaz eksikliğine değinen Yıldız, Gölpazarı’na da ileride düzenlenecek bir programla beraber doğal gazın yatırım programına alınacağının sözünü verdi.

Nüfusun en yoğun olduğu yerlerden başlanarak doğalgazın dağıtımının yapıldığını belirten Yıldız şunları aktardı:

“Bizi güçlendiren siz değerli vatandaşlarımızsınız. Güçlendiğimiz için de daha çok doğru yapma kabiliyeti ve kapasitesine ulaştık. Bu yatırımlarımız Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a varıncaya kadar kademe kademe inşallah ilerliyor. Aynen Gölpazarı’na da ileride düzenlenecek bir programla beraber doğal gazın inşallah yatırım programına alınacağı gibi .Burada ne konuşuyorsak inşallah onu yapacağız. Şu anda biz Türkiye’deki kaynakların oturduğumuz yerden çayımızı kahvemizi içerek, atıp tutarak değil; verimli kullanılmasını ön planda tutarak, nüfusun en yoğun olduğu yerlerden başlayarak dağıtıyoruz doğalgazı. 10 bin nüfusun üzerinde 202 ilçenin bakanlar kurulu kararı ile birlikte almış olduğumuz ve sıkı bir şekilde takip ettiğimiz bir süreç oldu. Nüfusu 10 binin üzerinde olan yerler eğer elektrik abonelerinin yüzde60’ından daha fazlası müracaat ederse oraya BOTAŞ Doğalgazı götürecek. Gölpazarı’mızda inşallah bu durum nüfusunu arttırır. Gölpazarı’nın göç verdiğini de biliyorum. Bir yandan nüfusun artırılması, bir yandan da öncelikle bizim bu ilçelerimizi bitirdikten sonra 2. Başlıkla beraber programa alacağımız bir düzen şeklinde yapmamız lazım. Önümüzdeki yıl biz Gölpazarı’na doğal gaz getirecek dersek bu doğru olmaz. Bu vatandaşımıza dürüst davranmamak olur. Ama ne yapacağız? Kademe kademe, nüfusun en fazla olduğu ilçelerden başlayarak geriye doğru gideceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam