BALON HABER PATLADI !
admin • 16 Haziran 2011 20:43:56 
BALON HABER PATLADI !

 

Dernekten yapılan açıklamada şu cümlelere yer verildi:
Öncelikle haber sahibine göstermiş olduğu duyarlılık için teşekkür ediyoruz. Değerli basın mensubu arkadaşlarımıza sesleniyoruz. Haberlerinizi yaparken yıkıcı değil yapıcı olmaya özen gösterin. Sizler yaptığınız haberlerle bizler destek olacaksınız ki şikayet ve ölümlerin önüne geçelim, yaşamı paylaşmayı öğrenelim ve öğretelim.
Yaptığımız araştırmada o gece köpeklerden rahatsız olan vatandaşlarımızın şikayeti üzerine ekip gelerek o civardaki 4 köpeğimizi alıp barınağa getirmişlerdir. Öldürme fiili işlenmemiştir. Bizler sokaklarda yaşayan yavrularımızla gece gündüz, yaz kış demeden ilgilenmekte ve haklarını korumaya çalışmaktayız. Belediyemiz ile işbirliği içindeyiz. Bugüne kadar hiçbir köpeğimiz öldürülmemiştir. Belediyenin sağladığı imkanlarla kısırlaştırmalar yapılıp alındıkları yerlere bırakılmışlardır. 
Sevgili BİLECİKLİLER sokaklarda yaşayan tüm canlılar hepimizindir. Belediye ve bizler gereken ilgiyi göstermekte bakım ve yaşamları için her şeyi yapmaktayız. Ama sizlerin şikayet için açtığı her telefon hayvanlarımızı yaşayamaz hale getirmiştir. İnsanoğlu kendinden başka canlılarında bu çerçeve içinde yaşadığını ve yaşam hakkının kutsal olduğunu maalesef unutmuştur. Ve bu canlılar barınaklara tıkılmıştır. 
Barınak diye bir kavram yoktur. Bakım ve Rehabilitasyon evi vardır. Şikayetler üzerine doğal yaşamdan alınıp kafesler içinde özgürlüklerine son verilmektedir. Parmaklılar ardından bakarak yaşamaya ve yaşatmaya mecbur etmektesiniz. Bizler kafeslerin ardındaki yaşama hayır diyoruz, sizleri yaşam hakkı için duyarlılığa davet ediyoruz. Vicdanınızın sesine kulak verin, merhamet edin. 
Unutmayın merhamet etmeyene, merhamet olunmaz.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments