Başbakan geldiğinde Bilecik’in dertleriyle ilgilensin isterdim

Başbakan geldiğinde Bilecik’in dertleriyle ilgilensin isterdim

MHP Milletvekili Adayları Bahattin Şeker ve Hüseyin Şensoy seçim bürosu açılışında Vezirhan halkına seslendi. Şeker, yaptığı konuşmada yine hükümete çok sert eleştirilerde bulundu. Cuma günü Bilecik’e gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Bilecik’in dertleriyle ilgilenmemesinden yakınan Şeker;  hastane yeri, Yenipazar yolu ve sera mağduriyetleri konularında  başbakanın bir açıklama yapmamasını eleştirdi.
Başbakan geldiğinde Bilecik’in dertleriyle ilgilensin isterdim”
Bahattin Şeker ise yine muhalefete çok ağır bir şekilde yüklendi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Bilecik mitingindeki yaptığı konuşmayı eleştiren Şeker, “Ben isterdim ki dün sayın başbakan Bilecik’e geldiğinde Bilecik’in dertleriyle ilgilensin. Edebali’den söz ediyorsun. Edebali ne diyordu? İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. 12 senede bir hastanemizi yapamadınız. Söyleyince de bana kızıyorsunuz. Bunlarla dalga geçiyorum. Neredesin aşkım, buradayım aşkım. Nerdesin hastane, burada hastane. Hastane bugün burada, yarın diğer tarafta. 3 senede hastanenin yerini bulamadınız. 13 senede Yenipazar yolunu yapamadınız. Dün bunları söylemesini isterdim. Seralar çöktü halk perişan. Söğüt’te kapalı çarşı çöktü. 200 araba kaldı. Bozüyük’ün kapalı çarşısı çöktü. Tarımda seralarla ilgili o kadar çok mağduriyet var ki. Bunlara para verilmesini istedik. Tüm bunları söylemesini isterdim. Burada nakliyecilik yapan, 4 küsür TL’ ye mazot alan ama 1 TL’ye doğuda mazot verip ayrımcılık yapanlara buradaki kamyoncu esnafına bir şey söylemesini isterdim. Emekliye bir şey söylemesini isterdim.Çiftçiye bir şey söylemesini isterdim.”dedi.
Kimden korkuyorsunuz?
Bugün memlekette adaleti bitirdiniz. Polisi bitirdiniz. Askeri bitirdiniz. Memleketin her yerine serbestçe gidiyoruz diyordunuz. Dün Bilecik’teki başbakan mitinginde binden fazla polis vardı. Kimden korkuyorsunuz? Bu memlekette ben de bakanlık yaptım. Devletin bana verdiği 2 tane korumam vardı. Onlar da nöbetleşe değişirdi. Ama bugün bakıyorsunuz ki her bakanın 100-150 tane koruması var. Başbakanın bine yakın. Cumhurbaşkanının ise 2 bine yakın koruması var. 
“Keşke Süleyman şah Türbesini Edebali Hazretleri’nin yanına getirseydiniz”
Mademki Türkmen kardeşlerimize yiyecek içecek gidiyor, niye o tırların içini açamıyorsunuz? Işid’e ve diğerlerine destek verdiniz. 3 saatte Suriye’ye gireriz dediniz. Emevi Camisinde Cuma namazını kıları dediniz. Oradaki Süleyman Şah Türbesi  bizim toprağımız dediniz. Oraya uzanan eli biz kırarız dediniz. Bir gecede PKK ile, PYD ile bir olarak ecdadımızın varlıklarını, bütünlüklerini utanmadan PKK toprağında bıraktınız. Keşke getirip Edebali Hazretleri’nin yanına, keşke Ertuğrul Gazi’nin yanına, keşke Osman Gazi’nin yanına veya keşke kendi memleketin olan büyüğümüz Mevlana Hazretleri’nin yanına getirseydiniz.
“Meral Akşener’e çamur atıyorlar”
Çirkinleşme devam ediyor. Bizim Macır kızı var Meral. Beraber siyaset yaptık. Doğru Yol’da yaptık. MHP’de de yapıyoruz sayın bakanımla beraber. Bir çok erkekten daha erkektir Meral Akşener. Namusludur. Torunu olacak. Hacıdır kendisi. Ona bile çamur atıyorlar. O ahlaksız gazetecilerin suratına tükürsen Yarabbi şükür derler. Çünkü öyle bir pislik haldeler ki birilerine çamur atınca bir şey kazanacağız zannediyorlar. Ama yukarıda her şeyden önce bir ilahi adalet var. 
Bizim memleketimize kim hizmet ediyorsa, kim bir şeyler yapıyorsa teşekkür ederiz. Bu muhtar olur, belediye başkanı olur, milletvekili olur, diğerleri de oalbilir. Çünkü hepimiz bu fani dünyada gelip geçiciyiz. Ama bir şeyler bırakabiliyorsak bu önemlidir. 
“Biz askeriye getirdik onlar hapishane”
Biz Veli Paşamla beraber Gölpazarı’na askeriyeyi getirmiştik. Gölpazarı kalkınmıştı. Şimdi getirdiler hapishane yaptılar. Söyleyecek bir şey yok. Hapishanelerde yer yok. İnsanalr borçlu. Sayın Babacan düzgün adamdır. Onunla birlikte çalıştık. Diyor ki bir memlekette hak, hukuk, adalet olmadığı müddetçe ekonomi de bozulmaya gider. Herkes dikkat etsin diyor. Adalet sistemi de bozuluyor bu memlekette. Onun için dur demenin zamanı bu zaman. Bunlar Abbas yolcu gidiyorlar. Sandığa gidip aklınız, vicdanınız, imanınız, Türkiye’nin geleceği için, çocuklarınız, torunlarınız için, Allah rızası için oylarınızı verin. Biz isteriz ki bize verin. Ama karar sizlerindir. Allah hepimizin yolunu açsın. Türkiye’yi böldürmesin. Kardeşi kardeşe vurdurmasın. En düzgün Müslüman ülke biziz. Allah bu birliği bozdurmasın diyorum.”
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam