BASIN AÇIKLAMASI
admin • 1 Kasım 2010 10:51:08 
BASIN AÇIKLAMASI

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

İlçenin problemlerinin değerlendirilmesi için yapılacak toplantılar öncesinde, açıklamayı yapan kişilerden izin alınacağını bilmiyordum! Her zaman, her kesimle görüşebilir ve toplantı da düzenleyebilirim, ayrıca yapılan davetlere katılmak için de kimse, kimseden izin almak zorunda değildir. Toplantıyı kimin düzenlediğini sorup öğrensinler. Hukukta bir kural vardır, müddei, iddiasını ispatla yükümlüdür. İddiasını ispat edemeyen müfteridir.

İlçeye 5 yıl kaybettirdiğime gelince;

Sizin, önünde fotoğraflar çektirerek gururla açılışını yaptığınız 28 daire ve 11 dükkânı olan İş merkezi binası tarafımdan ilçemize kazandırılmıştır.

2300 m2. bahçe ve 390 m2. kapalı alanı olan Yaşlılar evi,

Otogar,

Atıl haldeki Otel,

420 m2. kapalı alan ve 3 tonluk kantarı ile Hayvan pazarı,

2 adet Balıkçı dükkanı,

Yüzbaşı ve Yeni Mahalle cami tuvaletleri ve bahçe düzenlemeleri,

Mezbahaya soğuk hava deposu,

Eski askerlik şubesi binasının satın alınması,

Yüzme havuzunun çalışır hale getirilmesi,

İlçe girişinin genişletilmesi, mezarlık duvarının yeniden yapılması,

Şehitlik,

92.043 m2. beton parke yol,

4.818 m. Kanalizasyon,

2375 m. Yeni su hattı,

307 m. Yağmur suyu kanalı,

İlçenin muhtelif yerlerinde 9 adet park yapılmış,

Mezarlık ve yol kenarlarına 3400 adet fidan dikilmiş,

1 otobüs,1 hizmet aracı taksi ve 1 cenaze arabası kazandırılmıştır. Önceki dönemimizde aldığımız kamyonlar ve itfaiye aracı halâ hizmet vermektedir.

Yüksekokulun Pazaryeri’ne gelmesinin ilk adımı da tarafımdan atılmış, o günün siyasi parti başkanları ve ilçe kaymakamı ile birlikte Rektörle görüşülerek girişim başlatılmıştır.

Anadolu kız meslek lisesi, ilk dönemimizde ilçemize kazandırılmıştır.

Eski demirci dükkânlarının bulunduğu yerdeki işyerleri ve salonu ihtiva eden bina ile Sanayi dükkânlarının yarısı, iş bankası lojmanları, eski Maliye binası, Avcılar kulübünün de içinde olduğu iş merkezi ilk dönemimizde, tarafımızdan ilçemize kazandırılmıştır.

Esenevler semti bizim tarafımızdan kurulmuştur.

Esenevler ve Mescit camileri, Pazaryeri İlköğretim okulu 1. binası halkımızla birlikte, ilçemize kazandırılmıştır.

Doğalgazın gelmesi için üst yapının tarafımızdan yapılacağını kabul etmemiş olsaydık, belki Osmaneli gibi bu yıl veya sonraki yıllarda ilçemiz doğal gazı görürdü.

Karasu projesi bizim birinci dönemimizde ve yine bizim kararımızla başlatıldı, bitirilmesi de bu dönem yine bize nasip oldu. Pazaryeri Belediyesinin bu proje sebebiyle 780.000 Tl. borcunun silindiğini söyleyenler, AKP li Bilecik, Osmaneli, Bayırköy, Çaltı ve Küre belediyelerinin ne kadar borcunun silindiğini niye kamu oyundan gizlemektedirler. Bu silinme Pazaryeri’ne özel olarak yapılmamıştır.

Sayın Milletvekili Fahrettin Poyraz’ın şikâyeti ( İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu ve Pazaryeri C.Başsavcılığı takipsizlik kararı vermiştir) ve AKP teşkilatının olumsuz propagandaları sebebiyle ilçeye kazandıramadığımız Kapalı Pazar ile yine AKP li meclis üyelerinin karşı çıkması sonucu çarşı meydanında yapamadığımız iş merkezi ve hizmet binası ilçemizin kayıplarıdır.

Kişilik olarak, ilçemi seviyorum, halkımı seviyorum, hizmet kimden gelirse gelsin takdirle karşılamasını bilirim. Bu konuda da, sen-ben tartışmasına ve mevcut belediye başkanı ile ilgili hususlara hiç girmek istemiyorum. Birlikte görev yaptığım meclis üyesi arkadaşlarıma bu vesile ile tekrar teşekkür ediyorum, onların desteği ile hizmet verdim. Her şeyi halkımız daha iyi değerlendirmektedir. Kamu oyuna saygılar sunarım

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments