BAŞKAN BERBEROĞLU’NDAN KANDİL MESAJI
admin • 28 Haziran 2011 09:34:09 
BAŞKAN BERBEROĞLU’NDAN KANDİL MESAJI

 

Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı mübarek gün ve gecelerden bir tanesi olan Miraç Kandili ve gecesine kavuşmanın hazzı ve mutluluğu içerisinde olduğunu belirterek: “İçinde birçok ilahi hikmet, sır ve bereket bulunan İsra ve Miraç Mucizesi, Yüce Allah’ın sonsuz kudretinin eserlerini görmesi için, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)‘e yaptırılan mukaddes bir yolculuğu, manevi yükselişi ve huzur-u ilahiye kabul edilişi ifade eden, insan idrakinin ve havsalasının kavrayamadığı bu kutsal yolculuk iki aşamadan meydana gelmektedir. Gerçek anlamda gönül ve ruh temizliğinin yolu da Yüce Allah’a bağlılık, çalışmak ve boyun eğmekten geçer” dedi.
Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu Miraç Kandili nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.  Başkan Berberoğlu mesajında “Yüce Allah tarafından alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Muhammed Mustafa (sav)'nın, Cenab-ı Hakk'ın yüksek huzuruna kabulü anlamına gelen ve varlığın özüne ve anlamına yolculuğu ifade eden İsrâ ve Miraç, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Miracın özünde her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakârlık, paylaşma, sorumluluk, zamanın önemini kavrama ve ilahî emirlere teslimiyet göstererek tertemiz bir kulluğa ve yüce mertebelere erişme vardır. Dolayısıyla Miraç hadisesi bizlere, insanın, ilahî rızaya ulaştığında idraki zorlayan nice üst derecelere yükselebileceğini, dünyevi ortamdan sıyrılarak mana âleminde yükselmenin, ilahî rahmet ve huzura erişmenin ancak gönül ve ruh temizliğinden, ahlakî erdemlerle bütünleşmekten, her şeyin sahibi olan Yüce Allah'a bağlılık ve boyun eğmeden geçeceğini de hatırlatır.
Kandiller kalplerimizi temizler. Miraç kandili kendimizi ve yaptıklarımızı bir kez daha gözden geçirmek ve sorumluluklarımızı hatırlamak bakımından bir fırsat olarak düşünülmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine, birlik ve beraberliğine vesile olmasını, şiddet ve terörün, acı ve gözyaşlarının dinmesini, milletimiz ve bütün İslam alemi için, Miraç Kandili’nin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim” dedi.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments