BAŞKAN ŞAHİN “Ben Bilecik Halkı için çalışıyorum; onlar da halka karşı çalışıyorlar”

BAŞKAN ŞAHİN “Ben Bilecik Halkı için çalışıyorum; onlar da halka karşı çalışıyorlar”

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, geçtiğimiz günlerde Bilecik İl Özel İdaresi ile Bilecik Belediyesi arasında anlaşmazlık yaşanan Pelitözü Gölpark Seyir Terası ile alakalı açıklamada bulunarak; “Ben Bilecik Halkı için çalışıyorum; onlar da halka karşı çalışıyorlar” dedi.

“Bilecik İl Özel İdaresi burayı bütün haklarıyla, bütün hukukuyla tahsis ve devir etmiş bize”

Makam odasında Bilecik Basını misafir eden Başkan Semih Şahin burada yaptığı açıklamalarda Bilecik İl Özel İdaresi ile Bilecik Belediyesi arasında malum yer ile ilgili protokolün detaylarından bahsederek; “Bilecik İl Özel İdaresi burayı bütün haklarıyla, bütün hukukuyla tahsis ve devir etmiş bize. Bu çerçevede oranın adı seyir terasıydı ve bu seyir terası da devir protokolünde var. Hal böyleyken biri orayı kiralamak istedi bizden. Baktık ahşaplar kurumuş ve taşıyıcı niteliğini kaybetmiş. Bizim için önemli olan can güvenliği. Hemen gereken işlemleri yapıp ahşap taşıyıcıları çelikle güçlendirdik. Ardından orayı “şartlı kiralama” ile birilerine kiraya verdik. Ondan sonra kiraya verilen kişi mekanda tuğla falan örmüş. Biz bunu fark edince durdurduk hemen ve ‘bizim protokolümüzde böyle bir şey yok. Yanlış yapıyorsunuz. Sadece çelik ve cam kullanacaksın mevcut yapıyı bozmayacaksın” dedik’ Durum böyleyken İl Özel İdaresi’de protokole aykırı işlem yapılıyor diye gelerek burayı yıkıcaz dedi” ifadelerinde bulundu.

“Mücavir alanda belediye dışında kimse yıkım yapamaz”

Açıklamalarının devamında malum yerde her türlü hakkın Bilecik Belediyesine ait olduğunun altını çizerek; “Mücavir alanda belediye dışında kimse yıkım yapamaz. Protokole aykırı olan bir durum yok. Eğer orada yeni bir bina yapılacak olursa İl Özel İdaresi ve Bilecik Belediyesi arasında yapılacak karşılıklı anlaşma ile olur. Fakat var olan binanın tadilatı gibi şeyler bütün haklarıyla devredilen sözleşmede bizim belediyenin sorumluluğuna verilmiş” dedi.

“Bu Bilecik için iyi midir kötü müdür tartan eden yok”

İl Genel Meclisi’nde Bilecik için alınan kararlara ilişkin eleştirilerde bulunan Başkan Şahin; “Ben şaşırıyorum bu duruma. Biz Bilecik için güzel şeyler olsun istiyoruz ama şehrin bürokratları inatla, partizanca bir tavırla “artık belediye bizden değil” deyip, her şeyi elimizden almaya yelteniyorlar. Bu Bilecik için iyi midir kötü müdür tartan eden yok. Ben Bilecik Halkı için çalışıyorum; onlar da halka karşı çalışıyorlar” ifadelerinde bulundu.

“Bir talimatla oy kullanan halkın temsilcilerini kabul etmiyorum”

Bürokratlara ve İl Genel Meclisi Üyelerine, Gölpark’taki Değirmen Terasta yapılmak istenen çalışmaya yönelik eleştirilerde bulunan Başkan Şahin, “belirli bürokratlar hükümete yaranmak için, ‘CHP’li Belediyeye kısıtlar, engeller çıkartıyoruz’deyip puan elde etmek isteyen bürokratlar var. Bilecik halkının oylarıyla seçtiği özellikle İl Genel Meclisi üyeleri talimatla oy kullanıyorlar. Bu acı bir şey. Bu şehirdeki tüm bürokratlar, bugün burada yarın başka şehirde olur önemli olan bu şehrin artılarıdır. Bir talimatla oy kullanan halkın temsilcilerini kabul etmiyorum”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam