BAŞKAN TEKİN GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI 
Ali Osman Çelikal • 19 Eylül 2022 08:57:09 
BAŞKAN TEKİN GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI 

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Tekin, “Bu toprakları emekleri, kanları ve canları ile vatan yapan kahraman gazilerimizi minnetle ve tabi ki aziz şehitlerimizi de rahmetle yâd ediyorum. Can vererek, kanlarını dökerek, savaşları omuz omuza insan üstü bir gayret ve cansiperane bir fedakarlık ile kazanarak bu toprakları koruyan ve bizlere emanet eden kahraman gazilerimize Cenab-ı Allah’tan  hayırlı, sağlıklı uzun ömür diliyor, şehitlerimize de rahmet niyaz ediyorum.” dedi.

”Bu güzel ve kutlu topraklara sahip çıkarak, vatanı bizlere emanet eden ecdadın izinden gidiyoruz” ifadesini kullanan Tekin, şöyle devam etti:

”Bu güzel, kutlu toprakları vatan yapan, sonra sahip çıkan ve bizlere emanet eden kahraman ve fedakar ecdadımızın izinden giderek biz de vatanımıza sahip çıkmaya, hizmet etmeye, katkı sağlamaya ve milletimizi gözeterek hep birlikte Türkiye olmaya gayret gösteriyoruz. Dünya çapında güçlü bir dirayet ve irade göstererek ülkemizi yöneten Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde, dosta güven veren, düşmana korku salan ordumuzla, vatanı için gözünü kırpmadan canını veren ecdadın torunları ile daha güçlü, daha mutlu, daha müreffeh bir ülke olma yolunda durmadan koşuyoruz. Bu kararlılıkla da yolumuza devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Bugünlerimizi borçlu olduğumuz kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimizi, onları andığımız bu anlamlı günde tekrardan minnetle anıyorum. Gazilerimize sağlıklı uzun ömür, şehitlerimize gani gani rahmet diliyorum.”

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments