BAŞKAN YAĞCI’NIN BİLECİK’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 91’İNCİ YIL DÖNÜMÜ MESAJI
admin • 6 Eylül 2013 19:29:12 
BAŞKAN YAĞCI’NIN BİLECİK’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 91’İNCİ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Tarih yolculuğumuzdaki altın sayfalardan biri olan ve Bilecik'imizi Düşman İşgalinden kurtuluşuna erdiren bu zafer, esarete mahkûm edilmek istenen milletimize, kayıtsız şartsız bağımsızlığı ve milli hâkimiyeti müjdelemiştir. Öyle ki şanlı tarihimizin her bir sayfası, ayrı ayrı kahramanlık, zafer ve eşsiz müjdelerle geleceğimize ışık tutmaktadır.

Aziz milletimiz ve eşsiz kahramanlarımız, karşısındaki güç ne olursa olsun hiçbir zaman bu vatandan vazgeçilmeyeceğini ve şanlı bayrağımızın göklerden inmeyeceğini bir kez daha tüm Dünya’ya ispatlamıştır.

Bizler ata yadigârı güzide şehrimizde şanlı Osmanlı devleti ve Cumhuriyetimizin kuruluş ruhundan aldığımız güçle, muasır medeniyetler hedefinden asla taviz vermeden bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden kahramanlarımızı her zaman olduğu gibi yine bu günde minnetle anıyoruz. En önemlisi de bu galibiyetin mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve her biri cengâver olan silah arkadaşlarından aldığımız ilhamla yarınlara emin adımlarla yürüyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün üstün dehası, liderlik ve komutanlık yeteneği, muhteşem savaş stratejisi, milletimizin bağımsızlık tutkusu ve ordumuzun cesareti, tarihin ender kaydettiği eşsiz bir zaferi beraberinde getirmiştir.

Bilecik'imizde bu destansı mücadelenin haklı gururunu yaşadığımız bu günde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere huzurunda tüm şehit ve gazilerimizi, Kurtuluş savaşımızın eşsiz kahramanlarını rahmet ve minnet duyguları ile anıyor, şehrimizin düşman işgalinden kurutuluşunun 91. yıldönümünü kutluyorum. (Bilecik Belediyesi)

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments