BAŞKAN’IN 8 MART MESAJI
admin • 8 Mart 2011 10:35:08 
BAŞKAN’IN 8 MART MESAJI

Yağcı, ''8 Mart Dünya Kadınlar Günü'' dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, kadınları değişik sektörlerde statü sahibi olarak görmekten gurur duyduğunu, şanlı tarihe bakıldığında ismini tarihe altın harflerle yazdıran büyük kadın neferlerin günümüze ışık tuttuğunu kaydetti.
    Türk kadınının, kurulan ilk Türk devletinden bu yana devletin kuruluşunda ve yönetiminde daima erkeğin yanında yer aldığını ve buna paralel gereken saygınlığı gördüğünü bildiren Yağcı, şunları belirtti:
    ''Türk kadını cumhuriyetimizin kurulması ile toplumsal hayattaki yerini ve konumunu da çok iyi belirlemiştir. Kadınlarımız Büyük Önder Atatürk sayesinde medeni ve siyasi, seçme ve seçilme hakkına da kavuşmuştur. Bu tarihlerde göstermektedir ki; Türk toplumu kendini medeni sayan birçok dünya ülkesinden önce, kadına hukuksal, siyasal, toplumsal ve ekonomik haklarını kendiliğinden yasal olarak tanımış ve onu yüce bir değer olarak kabul etmiştir. Ne mutlu ki bizler milletçe, tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız.'AA

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments