BASKI VE TEHDİT İŞE YARAMADI
admin • 9 Şubat 2011 11:31:58 
BASKI VE TEHDİT İŞE YARAMADI

Eskişehir Renta Fabrikasında yapılan grev oylamasına Birleşik Metal çalışanları sendikasına laf salatası yapmayın icraat yapın diyerek 6 Evet 79 Hayır oyu vererek yöneticilerine sözleşme sürecinde dürüst olmadıklarını söyleyerek kızgınlıklarını dile getirdiler.

Bugüne kadar Türk Metal’i eleştirmeyi, karalamayı Türk Metal’e iftira atmayı sendikacılık olarak gören Birleşik Patron İş’in sendikal karnesine tüm metal işçileri dikkatle bakmalıdır.

 

 

ASIL ÇELİK BURSA SÖZLEŞMESİ         8 AYLIK GREV 0 ZAM

 

BAYSAN İZMİT                                            8.16 ENFLASYONA KARŞI % 3.26 ZAM

                                                                       İŞÇİ PERİŞAN

 

DİTAŞ NİGDE                                              YARIM SAYFALIK SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

AKKARDAN GEBZE                                  İŞVERENLE BİRLİKTE OLUP İŞÇİLERİ

                                                                       İŞTEN ÇIKARMA

 

ASEMAT BURSA                                       GREV DÖNEMİNDE BİLE AİDAT ALDILAR

 

 

BEKSA İZMİT                                               ÜCRETLER % 50 DÜŞÜRÜLDÜ

 

Değerli Arkadaşlarım hem kamuoyunun hem de çalışan emekçi kardeşlerimin sıkıştıkları zaman kendi üyelerini işten attırmak veya tehditlerle sendikacılık yapmaya çalışan sendika patronlarına hesap sormalarının gerektiğini düşünüyorum.

guest
17 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
yorgun demokrat
11 yıl önce

gerçekler – birleşik metalci olmaktan utanır olduk.Bunlar yalan söylemekten sendikacılık yapmıyorlar.Rentayı gördük bizdede durum aynı işçiler birleşik metala küfrediyorlar.Ne birlik beraberliği.

zulim
11 yıl önce

ızdırap – MESS SÖZLEŞMESİ BİZE BAYRAM HAVASI DEGİL İŞKENCE OLDU GÖRÜNEN O Kİ BUNLARIN MÜNFERİT SÖZLEŞME YAPMA KABİLİYETİ BİLE YOK FOTOKOPİCİILİGE DEVAM

Demisaş
11 yıl önce

TRUTH…. – Gerçekler bunlar işte uyanın DİSK in kandırdığı kardeşlerim uyanın! Uyanın bu gafletten! This the reality show….

bilecikli
11 yıl önce

yinemi hepyek bayram – işte en güzel gercekler yayınlandı öyle kağıt kalemle yalan beyanlarla ancak kendinizi kandırırsınız asil çelik gibi imzalarsınız artık sizin için en hayırlısı da bu zaten kimine düşeş bayrama hepyek

75 ler grubu DEMİSAŞ
11 yıl önce

gerçekler – SAYIN başkan gerçekleri görüp verdiğiniz,destekten,ve arkadaşlarımıza doğruları paylaştığınız için teşekkür ederiz.

ESKİŞEHİR26
11 yıl önce

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ – arkadaşlar bugün diskin ve birleşik metalin bir pisliği daha medyada yer almıştır.KIBRISTA geçenler de TÜRKİYE aleyhtarı gösterilerin perde arkasın dan yine disk ve birleşik metal çıktı.TÜRKİYE yetmiyor birde KIBRISI da karıştırıyorlar.bunlara daha dur diyen çıkmayacak mı?kaynak isteyen kıbrıs sendika larına baksın ve açıklamalarına.

eskişehir26
11 yıl önce

uyanın – evet başkan onların gercek yüzleri bunlar,sıfırcı sendika onlar,kendi pisliklerini türk metal sendikasına yamamak istiyorlar.Ama yakup kardeşimiz adam gibi cıkıp KRAL cıplak dedi,onu bu onurlu mücadelesinden dolayı destekliyorum ve her zaman yanındayız diyorum.İnadına sendika,inadına TÜRKMETAL….BAŞKA YOLU YOK…

DEMİSAŞ
11 yıl önce

YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANAR. – YALAN HABERİN BAŞLIĞI” Eskişehir Renta Fabrikasında yapılan grev oylamasına Birleşik Metal çalışanları sendikasına laf salatası yapmayın icraat yapın diyerek 6 Evet 79 Hayır oyu vererek yöneticilerine sözleşme sürecinde dürüst olmadıklarını söyleyerek kızgınlıklarını dile getirdiler.” DİYE YAZIYOR ŞİMDİ GELELİM DOĞRUSUNA RENTA ESKİŞEHİR’DE KURUTMA MAKİNASI YAPAN BİR FABRİKA SENDİKALI ÇALIŞAN İŞÇİ SAYISI 59 KİŞİ KAPSAM DIŞI ÇALIŞAN PERSONEL(ŞEF,MÜDÜR,MÜHENDİS,TEKNİSYEN) 90 KİŞİ; YUKARIDA SÖYLENENE GÖRE İŞÇİLER GREVE HAYIR DEMİŞ AMA KOCAAA Bİ YALAN O GREV OYLAMASINDA 1 TANE BİLE SENDİKALI İŞÇİ OY KULLANMADI BEN OY KULLANIMI ESNASINDA ORADAYDIM OY KULLANAN SADECE KAPSAM DIŞI PERSONELDİR BUNA RAĞMEN 6 EVET… Read more »

gerçek işçi
11 yıl önce

uyanın – bende birleşik metal üyesiyim.Ama son zamanlarda bundan utanıyorum.Sendikacılar yalan söylemekten karalama yapmaktan işlerini yapmayıp bizleri madur ediyor ve buna sendikacılık diyor.Yeter artık işinizi yapın.Yalanlarınız sıktı bizleri renta da olanlar ortada benim iş yerimdede işler aynı işçi yanınızda deyil siz bizi kullanıyorsunuz.Disk üyeleri uyanın satılıyorsunuz.

EMEKÇİYİZ
11 yıl önce

İşçilerden kaçırarak değil, işçilerle birlikte toplu sözleşme… – Delphi Diesel işçisi
Birleşik Metal-İş’li olmanın onurunu yaşıyor!! BURADA NEDENSE HERKEZ ATIP TUTUYOR DELPHİ DE İMZALANAN SÖZLEŞME BİR HAYAL ÜRÜNÜ DEĞİL GERÇEKTİR BUNLARI NEDEN GÖRMEK İSTEMİYORSUNUZ.SİZ TÜRK METAL OLARAK NEDEN BÖYLE BİR SÖZLEŞME YAPAMIYORSUNUZ.HERZAMAN OLDUĞU GİBİ YA BİR ARİFE GÜNÜ YADA İNSANLARIN UYKUDA OLDUĞU BİR GECE VAKTİ DANIŞIKLI BİR ANLAŞMAYA İMZA ATIYORSUNUZ BUMU SİZİN BÜYÜK SENDİKALIĞINIZ.TÜRK METAL HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ BU GÜNDE İŞVERENİN VE İKTİDARIN SENDİKASI OLMUŞTUR.

sedat
11 yıl önce

türk metalın eteği tutuştu – ey türk metal sendikası size neler oluyor eteğinizmi tutuştu da birleşik metalişe dil uzatıyorsunuz sizin iki yıllık şözleşmenizi gördük biz disk üyeleri sizin imzalamış olduğuz sözleşmeyi biz işçiler istemedik hakkımızı almak için sonuna kadar varız biz sizin işveren sendikası olduğunu iyi biliriz odöksanda ve tekersanda gördük onun için diyorumki inadına disk inadına disk

26 eses
11 yıl önce

boşa kürek çekme – RENTA ÇALIŞAN SAYISI O KADARDA NEDEN İNSANLARI KANDIRIYORSUNUZ GREVE ÇIKAMAYACAGINIZ YERDE SAYISAL AZINLIGINIZ VARSA İNSANLARA GREVE HAZIRLANIN DİYE NİYE ÜMÜT VERİYOSUNUZ YAZIDA EVET VE HAYIR SAYISI DOGRU SİZ O ZAMAN BAŞINDAN BERİ İNSANLARI KANDIRIYOSUNUZ SAHDEKAR VE YALANCILIGINIZ BİR DAHA ORTAYA ÇIKMIŞ OLDU RENTA ÇALIŞANI OLARAK SİLERE BOŞA GÜVEMİŞİZ,,,,,,,,,,,

yıldız26
11 yıl önce

GERÇEKLER ACIDIR – İŞÇİ ARKADAŞLARIM,
BAŞKANIMIZ DOĞRULARI YAZMIŞ.
ATALARIMIZ ”YANLIŞ’IN NERESİNDEN DÖNERSENİZ KAR’DIR” DEMİŞLER.SİZDE BİRLEŞİK METAL’TEN NE KADAR ERKEN AYRILIRSANIZ KAR’DIR.METAL İŞÇİLERİ GELİN HEP BERABER TEK ÇATI ALTINDA ONURLU BİR MÜCADELE İÇİN TÜRK METAL SENDİKASINDA BULUŞALIM.

ayhancvs
11 yıl önce

hayata tutunmak – TÜRK METAL SENDİKASI’nın olduğu yerde huzur,düzen ve mutluluk;birleşik metalin olduğu yerde kavga gürültü ,bunalım ve perişanlık vardır.Varmıki dünyada benzeri kendi işçisini işten attırmak için eylem yapan başka bir sendika.Kargalar bile güler bu işee….

İŞCİ26
11 yıl önce

SENDİKALIMIYIZ – Arkadaşlar sendikaların hepsi aynı.bende türk metal üyesiyim ama gel görki işyeri delegeleri, temsilciler,şube yönetimi hepsi boş.sözleşme zamanı şube başkanını bizim işyerinde herkes yuhaladı. ne hikmetse bu sözleşmeden işçiden başka herkes memnun.birleşik metale çamur atıyo başkan ama bizde sendika aleyhinde konuşamıyoruz.yapılması gereken tek şey var;adaletli bir seçim. önce delege, sonra şube yönetimi vede genel merkez.ya bizim delegeler temsilciler sayın gümüşay ın her dediğine eyvallah diyorlar neden; çünkü koltuk sevdası onlardada var kısacası karşı çıkınca başkan onları gözden çıkaracak. vede en önemlisi sendika önce işini yapacak, gelipde işyerinde siyaset yapmayacak. o partiye oy vermeyin, refarandumda şöyle yapın diyemez. sen kadar… Read more »

işci26
11 yıl önce

yalancı sendikacılar – ya kardeşim bırakın yalan dolanı,türk metalliyim ama lanet olsun böyle sendikacılık olmaz olsun. bide çıkıp onu bunu eleştiriyorlar. eleştirenlerde zatenişçiler değil,koltuk sevdasındakiler ve omların yalakaları arçelikte 2010 yılından izinimiz var ama esnek izin adı altında borçlandırılıyoruz, 2010 un izinleri 2011 devredecekmiş bumu sizin kanunuz. fabrikada işçiyi konuşturmuyolar bile karşılarında. hemen tehdit, sayın şube başkanım senin şuanki baş temsilcin bi zaman kalıbımı basarım kellemi koyarım çıkış falan yok demişti, aradan 1 saat geçti sen geldin 350 kişi işten çıkarıldı ama o kalıp ve kelle hala orda duruyo. şube başkanım iş yerine gelince neden çalışanlara hal hatır soramaz oldun… Read more »

uyuma
11 yıl önce

gerçekler acıdır – yıldız 26 sende içinden geçeni yaz başkanına yaranmak için bu yazıları yazma yoksa sende başkanın yerinde gözün mü ? var bizde bırak başkanları temsilciler bile seçim ile gelir.sizinkiler gibi atamayla gelmezler.bizler sendikamıza destek veren işçileriz.bizim sendikamız gece vakti kapalı kapılar ardında sözleşme imzalamıyor.hakkını alıyor.kıskanmayın.ha bu arada bizler sizlerden yüzde seksen (% 80 )fazla zam aldık hatırlatayım dedim.inanmıyor isen başkanına sor. herkes BİRLEŞİK METAL SENDİKASINA GEÇECEK doğru sendikaya kavuşacak.