BAYRAM COŞKUYLA KUTLANDI
admin • 20 Mayıs 2011 11:39:21 
BAYRAM COŞKUYLA KUTLANDI

 

Kutlamalara Bilecik Valisi H. İbrahim Akpınar, AK Parti Bilecik milletvekili Fahrettin Poyraz, CHP Bilecik milletvekili Yaşar Tüzün, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Şafak Karakoç, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Yılmaz, Bilecik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Baro Başkanı Halime Aynur, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, İl Emniyet Müdürü İbrahim Demirci, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Uğural ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 
     Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören, Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 
Havanın yağışlı olması nedeniyle Atatürk Spor Salonu'nda, Vali Akpınar, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Karakoç ve Belediye Başkanı Yağcı'nın halkı selamlamasının ardından kutlama programına geçildi. 
İl Milli Eğitim Müdürü Üner Dilek, burada yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin gençlere, gençlerinde eğitilmek üzere eğitimcilere emanet edildiğini belirterek, eğitimin yüklendiği misyon ve eğitimden beklenen sorumluluğun, ilgi alanlarında derinleşmek, yüksek atılımlar yaparak insanlığa hizmet etmek olduğunu söyledi.
Sorumlulukla birlikte toplumu eğitmek, kişiliklere itibar etmek, herkesin hukukunu kollamak, insanlara sevgi ve saygı disiplini kazandırmak gibi görevlerinin bulunduğunu ifade eden Dilek, şöyle konuştu: 
''Eğitim, bir ilim aşkı, bir araştırma ve eğitme disiplini, bir inanç hamlesi, bir gayret ruhu ile toplumun aklını çelen, sevgi ve dayanışmayı öldüren, ayrılık, cahillik ve yoksulluk gibi istenmeyen olumsuzluklara karşı, koruyucu bir set olarak hayatımızı takviye etmelidir. Gençlerimize ve çocuklarımıza, çağdaş eğitimin gerekleri ve öğretileri verilmediği takdirde, toplumun tabakalarında bölünme ve ayrışmalar, yıkıcı ve bölücü eylemler, hiddet ve şiddet yüklü eylemler kaçınılmaz olacaktır. Bu bağlamda gençlerimiz hayatlarını sorgularken, aklı ile neler ürettiğine, fikir laboratuvarında neler keşfettiğine, zihin atölyesinde bir fikir işçisi olarak ne kadar ter döktüğüne ve ne kadar gayret gösterdiğine cevap verebilecek şekilde eğitilmelidirler. Atatürk'ün idealize ettiği gençlik, bakışları güzele, iyiye ve doğruya çevrilmiş bir gençliktir. Çünkü, Türk gencinin amacı, insanları kazanmaktır, kolaylaştırmaktır, sevgiyle kucaklamaktır, kardeşçe ve hakça paylaşmaktır, müjdelemektir, şefkatle sinesine basmaktır, gayrettir ve ümitleri canlı tutmaktır. Vatan açlık, yokluk ve yoksulluklar çekilerek kurulmuştur. Her birimizin bu vatana vefa borcu vardır. Bu borcumuzu ödemek mecburiyetindeyiz.'' 
     Gençlik adına konuşma, şiir, Atatürk'ün gençliğe hitabesi, Türk Gençliği Andı ve Gençlik Marşının okunması ile Gençlik Haftası dolayısıyla düzenlenen spor faaliyetlerinde dereceye giren öğrencilere ve kurumlara ödülleri verildi. 
Kutlamalar, Sağlık Meslek Lisesi Halk Oyunları ekibinin gösterileriyle sona erdi.
 
BOZÜYÜK
 
19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, Bilecik'in Bozüyük, Pazaryeri, Gölpazarı, Osmaneli ve Yenipazar ilçelerinde de kutlandı. 
Bozüyük Tren İstasyonunda düzenlenen kutlamalarda, Kaymakam Oktay Kaya, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Gökhan Aydın, Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, daire müdürleri ve öğretmenler ile öğrenciler katıldı. 
     Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören, Türk Bayrağı ve kutsal toprağın Kaymakam Kaya ve Belediye Başkanı Berberoğlu'na teslim edilmesinin ardından kortej yürüyüşüyle Cumhuriyet Meydanı'nda devam etti. 
AK Parti Bilecik milletvekili Fahrettin Poyraz'ın da katıldığı çelenk konulması törenin ardından, ilçe stadındaki kutlamalara geçildi. 
Protokolün, halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Mahmut Demir, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. 
Tören, öğrencilerin hazırladığı koreografi gösterisiyle sona erdi.
Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi hava muhalefeti nedeniyle başka bir güne bırakıldı. 
          
PAZARYERİ
     
Pazaryeri ilçesindeki törenlere Pazaryeri Kaymakam vekili Fatih İzmir, Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş Mehmet Üzümcü, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Cumhuriyet Başsavcısı Enis Ziya Erkan, Emniyet Amiri Hüseyin Avni Özcan, Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. 
İlçe Stadındaki törende, Atatürk Anıtı'na çelenkler konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Tören, Kaymakam vekili İzmir, Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş Üzümcü ve Belediye Başkanı Yalçın'ın öğrenci ve vatandaşların bayramını kutlamasıyla devam etti. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilican yaptığı konuşmada, ay yıldızlı bayrak altında huzurlu, mutlu ve özgür biçimde yaşamasına imkan sağlayan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin gelişmesi ve kalkınması için herkesin fedakarlık göstermesi gerektiğini belirterek, sevgi, saygı ve hoş görü ortamında üstesinden gelinmeyecek hiç bir sorunun bulunmadığını söyledi. 
  Şiirlerin, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi, Türk Gençliği Andı, Şeref Çağrısı, Gençlik Marşı'nın okunmasının ardından tören, öğrenci gruplarının sportif gösterileri ve halk oyunları ile düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi. 
Kaymakam vekili İzmir ve beraberindekiler, daha sonra kutlamalar kapsamında Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan el işi ve tasarımları sergisinin açılışını yaptı. 
     
GÖLPAZARI
     
Gölpazarı'ndaki kutlamalara da, Kaymakam Ömer Şahin, Garnizon Komutanı Kıdemli Binbaşı Gökhan İnan, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Erdoğan, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başlayan kutlamalarda, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Yazıcı, üç öğrenciyle Kaymakam Şahin'i makamında ziyaret ederek, Türk bayrağı hediye etti. 
  Hava muhalefeti nedeniyle Spor Salonunda devam eden kutlamalarda, protokol, öğrenci ve vatandaşların bayramlarını kutladı. 
Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, yaptığı konuşmada, tarihi günü, milli birlik ve beraberlik içerisinde gururla, heyecanla ve coşkuyla kutladıklarını söyledi. 
Tören, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterileri, öğrencilerin hazırladığı gösterisi, düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ve tören geçişiyle sona erdi. 
Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutlamaları kapsamında halk yürüyüşü ve koşu düzenlendi. 
     
OSMANELİ
     
Osmaneli ilçesindeki tören de, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlandı. 
Hava muhalefeti nedeniyle 75. Yıl Anadolu Lisesi Salonu'nda Kaymakam Ali Ada, Osmaneli İlçe Jandarma Komutanı Başçavuş Ramazan Karedere ve Osmaneli Belediye Başkan vekili Alper Karadağ'ın öğrencilerin bayramını kutlamasıyla devam etti. 
İlçe Milli Eğitim Erhan Döş'ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, kutlamalar, düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, öğrencilerin hazırladığı gösterileri ve halk oyunları gösterileriyle sona erdi. 
     
YENİPAZAR
     
Yenipazar ilçesindeki törende ise, Atatürk Anıtı'na çelenkler konuldu ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 
     Hava muhalefeti nedeniyle Spor Salonu'nda yapılan törenlerde, Kaymakam Ali Türk, Garnizon Komutan vekili Başçavuş Serdar Karaçam ve Belediye Başkanı Cengiz Arıkan'ın öğrenci ve vatandaşların bayramını kutladı. 
İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Orhan Terzi'nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, şiirlerin okunması, düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, öğrencilerin hazırladığı gösterileri ve halk oyunları gösterileriyle kutlamalar son buldu. 
Ayrıca, kutlamalar kapsamında ''Atatürk'ü Anma ve Gençlik Yürüyüşü'' düzenlendi. 
Söğüt ilçesindeki törenlerin hava muhalefeti nedeniyle pazar gününe ertelendiği bildirildi.AA
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments