BAYRAM ÖNCESİ ENGELLİLERİN GÖNÜLLERİNE GİRDİLER
Hande Nur Uysal • 7 Temmuz 2022 18:39:20 
BAYRAM ÖNCESİ ENGELLİLERİN GÖNÜLLERİNE GİRDİLER

İstanbul Bilecikliler Derneği Kadın Kolları Başkanlığı üyeleri, Kurban Bayramı öncesi engelli kardeşlerimizi hediye ile sevindirdi.

Dernek Başkanı Beyhan Tuğba Dönmez, Yönetim Kurulu üyeleri Binnaz Akkaya ile Kadriye Aydaç, bayram öncesi Bilecik’e geldi. Daha önceden yapılan görüşmeler sonu kent merkezi, Bozüyük ve Pazaryeri ilçesinde tespit edilen kişilere ulaşan kadınlar, 250 liralık 56 adet mağaza hediye çekini ailelere teslim etti.

İlk olarak Bilecik Engelsiz Yarınlar Derneğine uğrayan Başkan Dönmez ile beraberindekiler, dernek başkanı Aslıhan Ulu Volkan ile görüşerek hediye çeklerini teslim etti. Daha sonra Bilecik Bozüyük Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Çelik ile irtibata geçen kadınlar, burada da çekleri teslim etti.

Son olarak Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’e ihtiyacı olan kimselere vermek üzere çekleri veren üyeler, kentten ayrıldı.

İstanbul Bilecikliler Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Faruk Şahin ve Kadın Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Efe’nin selamlarını getirdiğini aktaran Dernek Başkanı Beyhan Tuğba Dönmez, yaptığı açıklamada, Kadın Kolları’nın 22 mayısta kurulduğunu belirterek, ”Bizim çıkış noktamız, ikna edilmişlerle değil, gönüllülerle yola çıkılır diyerek yola çıktı. Bilecik için gönül vermiş bayanlarla günden güne çoğalıyoruz. Şu an 67 kişiyiz. Nerede ihtiyacı olan bir hemşehrimiz varsa elimizden geleni yapmak için gece gündüz hazırız.” diye konuştu.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x