BEBKA TOPLANTISI BİLECİK’TE YAPILDI
admin • 26 Şubat 2011 12:53:13 
BEBKA TOPLANTISI BİLECİK’TE YAPILDI

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Valilik Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya, Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar ve öteki ilgililer katıldı.
     Vali Akpınar, BEBKA toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, teklif çağrılarının yayınlandığı, müracaatların alındığı ve projelerin değerlendirilme aşamasına gelindiğini söyledi. Akpınar, projelerin gerçekleştirilmesiyle her üç ilin ve memleketin gelişmesinde faydalı hizmetler olacağına inandığını kaydetti.
     Bursa Valisi Şahabettin Harput, BEBKA'nın bugüne kadar ki toplantılarında, kuruluş çalışmaları, destek verilecek projelerin belirlenmesi ve bilgilendirme çalışmalarıyla devam ettiğini belirterek, şöyle konuştu:
     ''Bugünden itibaren somut olarak projeleri destekleme dönemi başlıyor. Bilecik tarih, kültür ve medeniyetler merkezi olan, aynı zamanda önemli bir sanayi ilimiz. Yeni dönemde çok güzel projelerin hayata geçirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Arkadaşlarımızın bu manada bölgemizin gelişmesinde, büyümesinde ve dengesizliklerin giderilmesine yönelik ortak bir heyecanı ve çabası var. Hep birlikte güzel çalışmaları yapacağız.''
     Toplantıda, ''sanayi ve turizmde rekabet gücünün artırılması, proje teklif çağrı süreci değerlendirmesi, ajansın kurumsal yapısı ve çalışmaları'' gibi çeşitli konular görüşüldü.
     Daha sonra Vali Akpınar, Bursa Valisi Harput ve Eskişehir Valisi Kılıçlar ile beraberindekiler, Şeyh Edebalı Türbesi'ni ziyaret ederek dua etti.
     Etkinliğe, Bilecik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fazıl Tekin, Eskişehir İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Yapıcı, Bursa İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı, ESO Başkanı Savaş Özaydemir, Bilecik Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ahmet Özünlü ve BEBKA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Sait Cülfik de katıldı.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments