BELEDİYE 2015 YILINDA DA GÖZ DOLDURDU
admin • 7 Ocak 2016 15:27:36 
BELEDİYE 2015 YILINDA DA GÖZ DOLDURDU

Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik, önceki yıllarda olduğu gibi 2015 yılın da dolu dolu geçiren ve vatandaşlarımızın memnuniyetini kazanan bir belediyecilik hizmetini aldı.

Bütün birimleri ile şehrimizin her bir köşesinde faaliyet gösteren Bilecik Belediyesi, fiziki hizmetlerden, alt yapıya; yeni projelerden, temizlik çalışmalarına; mezarlık hizmetlerinden, zabıta denetimlerine; ulaşımdan, tanıtım ve turizm hizmetlerine, kültür ve sosyal çalışmalardan, basın ve yayındaki çalışmalara kadar birçok başlıkta faaliyeti icra ederek, 2015 yılını en verimli şekilde tamamladı.

Şu ana kadar gerçekleştirdiği hizmetleri ve çalışmaları, kamuoyunun bilgisine basın yolu ile sunan Bilecik Belediyesi, 2015 yılında bütün birimleri ile gerçekleştirdiği hizmetleri yine basın yolu ile vatandaşlarımızın bilgisine sunuyor.

FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ ŞEHRİMİZİN HER KÖŞESİNDE FAALİYET GÖSTERDİ

Bilecik Belediyesii Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, önceki yıllarda olduğu gibi 2015 yılında da şehrimizin birçok noktasında faaliyet gösterdi.

Bilecik'imizin imar ve ihyasında birbirinde önemli çalışmaya imza atan Fen İşleri Müdürlüğü, şehrin birçok bölgesinde gerçekleştirdiği kapsamlı çalışmalar ile Bilecik'imizi inşaa etmeye devam etti.

Şehrimizin her yönüyle güzel bir görünüme kavuşması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü çalışmaları kapsamında; Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi, Bilecik Belediyesi Sosyal Tesisler Aile Çay Bahçesi, Yeni Mahalle Konakları ve birbirinden önemli şehir mobilyasını vatandaşlarımızın hizmetine sunarken, Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Projesi, Bilecik Entegre Katı Atık Yönetim Tesisi ve TOKİ Sosyal Tesisleri gibi büyük projeleri de kısa bir süre sonra şehrimize kazandıracak.

Şehrimizin her bir köşesini sıcak asfalt ve parke taşı ile buluşturan Fen İşleri Müdürlüğü, şehrimizi, yeni ışıklandırma sistemleri ile buluşturdu.

ŞEHRİMİZİN KÜLTÜR VE SANATINA YÜZLERCE PROGRAM İLE KATKI SAĞLADIK

Kültür ve Sanat Şehri Bilecik'in oluşturulmasında büyük gayretler sarf eden Bilecik Belediyesi, 2004 yılında çıktığı kültür ve sanat yolculuğunda bugüne kadar birçok aktiviteyi vatandaşlarımızla buluşturduğu gibi 2015 yılında da Bilecik'imizi kültür ve sanatsal faaliyetlerde en güzel şekilde temsil etti.

2015 Yılı Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında birbirinden güzel aktiviteyi gerçekleştiren Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, tiyatrodan, çocuk festivallerine, gençlik şölenlerinden konserlere,söyleşilerden konferanslara, dini sohbet programlarından Kur'an-ı Kerim Tilavetlerine, yarışmalardan anma gecelerine, kadar birçok kalemde Bilecik'i, kültür ve sanatsal etkinlikler ile buluşturdu.

Bilecik'in Kültür ve Kongre Turizmi çalışmasında büyük katkılar sağlayan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, uluslararası sempozyumlardan bu yıl 10.'sunu gerçekleştirdiğimiz Ulusal Bilecik Tiyatro Festivaline kadar birçok önemli organizasyonu da hemşehrilerimiz ile buluşturdu.

Sosyal Belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyen Bilecik Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü eliyle vatandaşlarımıza gıda yardımından, kömür dağıtımlarına, yeni doğan her bebeğin Bebek Bakım Çantası'ndan, her okula yeni başlayan minik öğrencilerimize dağıtılan eğitim setlerine kadar birçok başlıkta hemşehrilerimize, 2015 yılında da hizmet etti.

Faaliyetler kapsamında; yaklaşık 600 aileye yakacak yardımı gerçekleştiren Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 1000 aileye, gıda yardımında bulunurken, 500 yeni doğan bebeğimize de ''Minik Eller Güçlü İller'' projesi kapsamında Bebek Basım Çantası hediye etti.
Asker ailesi yardımlarını aralıksız sürdüren Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 2015 yılı faaliyetleri kapsamında 15 akülü ve normal sandalyeyi de ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. 
Eğitime yönelik birçok güzel çalışmayı 2015 yılında da sürdüren Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik ayni ve nakdi yardımları vermeye devam etti.

BİLECİK BELEDİYESİ BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ İLİMİZİN SESİNİ DUYURMAYA DEVAM ETTİ

Bilecik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 2015 yılında da Kuruluş ve Kurtuluşun şehri Bilecik'i, ulusal televizyon kanallarında başta tarihi, kültürel özelliklerinin yanısıra turizmde sahip olduğu değerleri ve doğal güzellikleri ile anlattı.
Şehrimizin sesini yerel, bölgesel ve ulusal kanallar 
vasıtasıyla Türkiye ve dünyaya duyurmaya devam eden Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 2015 yılında ilimizi birçok yönden tanıtacak ve sesini duyuracak televizyon programcılarını ağırladı.

Gerçekleştirilen programlarda Bilecik'in tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin yanı sıra İnanç Turizmi noktasında barındırdığı özellik ve güzelliğin de ekranlara taşınmasına ön ayak olan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, yerel gazetelerimiz ve internet haber sitelerine haber, görüntü ve fotoğraf servisinin yanısıra, birçok ulusal, uluslararası, bölgesel, ve yerel dergiye Bilecik'imizi anlatıcı konuları servis etti.

Şehrimizin tanıtımı ve turistik faaliyetlerine büyük katkılar sağlayan çalışmaları gerçekleştiren Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, ayrıca ilimizde gerçekleştirilen Ulusal Bilecik Tiyatro Festivalleri, Ulusal ve Uluslararası anlamdaki konferansları ve diğer bütün kültür ve sanatsal etkinlikleri kamuoyu ile buluşturdu.
GİZLİ KAHRAMANLAR: İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ

Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri de birçok başarılı çalışmaya imza atarak, 2015 yılında da vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verdi.

Vatandaşlarımızın başta yangın ve araç kazaları olmak üzere birçok alanda hizmet veren İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 2015 yılında yüzlerce olaya müdahale etti.

Faaliyetleri kapsamında yangınlara en kısa zamanda ulaşan İtfaiye Müdürlüğü ekipleri; 27'si bina yangını, 15'i araç yangını, 11'i baca yangını, 6'sı iş yeri yangını, 21'i arazi yangını ve 10'u da diğer tipteki yangınlar olmak üzere 89 yangına müdahale etti.
Yine çalışmaları kapsamında 72 iş yerinin ruhsat denetimlerini gerçekleştiren İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, birçok kurumda 7 adet tatbikatı başarıyla gerçekleştirdi.
Birçok okul ve fabrikada İtfaiye Hizmetleri hakkında eğitimler ve bilgilendirme toplantıları gerçekleştiren Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 2015 yılında da adeta gizli kahramanlar olarak görev yaptı.

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VATANDAŞLARIMIZIN GIDA SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İÇİN ÇALIŞTI

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, her zaman olduğu gibi 2015 yılında da vatandaşlarımızın her alanda olduğu gibi gıda sağlığı ve güvenliği noktasında en iyi hizmeti alması için çalıştı.

Vatandaşlarımızın başta gıda üretimi yapan işyerlerinden en iyi ve kaliteli hizmeti almaları amacıyla gerçekleştirilen kontrollerde birçok konuda denetim yapan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetimlerinde başta iş yeri temizliği olmak üzere ürünlerin üretim koşulları, son tüketim tarihi, gramajı gibi birçok alanda kontroller gerçekleştirdi.

Genel hijyen şartlarını da kontrol eden ekipler, iş yerlerinin ruhsat kontrollerini de yaparak, gerekli durumlarda uyarılarda bulunan Zabıta Müdürlüğü ekipleri 2015 yılı çalışmaları kapsamında 1200'e yakın denetim gerçekleştirdi.

Hemşehrilerimizin başta gıda ve sağlık alanında olmak üzere onlarca başlıkta denetimlerini gerçekleştiren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Unlu Mamül Üretim yerleri, marketler, kasaplar, erkek ve bayan kuaförler, Kapalı Pazar Yeri ve Küçük Sanayi Sitesi gibi birçok noktada kontroller gerçekleştirdi.

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ ŞEHRİMİZİ BİRÇOK YÖNDEN GÜZELLEŞTİRDİ

Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri 2015 yılında gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar ile Bilecik'imizi, her yönüyle güzelleştirdi.

Gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında, şehrimizde bulunan birçok noktadaki park ve bahçeleri estetik bir görünüme kavuşturan Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışmaları kapsamında çocuklarımızı yeni oyun grupları ile sevindirirken, eskimiş oyun gruplarını da yeniledi.

Hizmete geldiği günden itibaren şehrimizde 130'u aşkın park ve oyun alanını çocuklarımız ve vatandaşlarımızın hizmetine sunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2015 yılında şehrimizin birçok noktasında 50 bini yazlık ve 32.500 adedi kışlık olmak üzere 82 bin 500 adet çiçeğin yanı sıra; 40 bin lale, 3 bin 600 gül, olmak üzere 130 bin 100 adet bitkiyi toprakla buluşturdu.
Gerçekleştirdiği çalışmalarla Yeşil Bilecik'in yeşilliğine katkı sağlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, çalışmaları kapsamında ayrıca 10 bin 590 adet ağaç fidanı dikti.
Çocuklarımız için her yıl olduğu gibi 2015 yılında da onlarca park ve oyun grubunu hizmete açan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Park ve Oyun Grubu çalışmaları kapsamında;
Ulutepe, Türkmeneli Caddesi Parkı, Yeşim Sokak Parkı, Ali İpek Parkı, Meram Sitesi Parkı, ve Başköy Oyun Parkını çocuklarımıza kazandıran Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Çocuk Dünyası, Kırklar Parkı, Pelitözü İlkokulu Parkı, Samsa Çavuş Parkı, Sakarya Parkı, Yeşil Park, Osmangazi Parkı ve Edebali Parkında da köklü düzenlemeler yaparak, çocuklarımızın hizmetine sundu.

STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ BİLECİK İÇİN YENİ FİKİRLER VE YENİ ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRİYOR

Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü ise şehrimiz için birçok konuda tanıtılması, var olan değerlerin gün yüzüne çıkması amacıyla yeni fikirler ve yeni çalışmalar gerçekleştirmeye 2015 yılında da devam etti.

Birçok platformda Bilecik'in gerek ödüller ile gerek projeler ile sesinin duyurulmasında ön ayak olan Strateji Geliştirme Müdürlüğü, gerek Bilecik Belediyesi dahilinde gerek dışarıda gerçekleştirdiği araştırma ve denetimler ile belediyemizin ve şehrimizin kalite çıtasını yükseltmeye 2015 yılında da devam etti.
Bilecik Belediyesi AK MASA birimi tarafından Ekim ayı sonu itibariyle vatandaşlarımızdan gelen talep ve vatandaşlarımıza yönelik yapılan memnuniyet analizi raporları kapsamında;
Bu yıl alınan 935 istek, öneri ve talepler göz önünde bulundurularak elde edilen memnuniyet sonuçlarına göre; vatandaş memnuniyeti oranımız; yüzde 86 iken, Strateji Geliştirme Müdürlüğü'nın ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri Kapsamında, yapılan analizler sonucunda; ise 2015 Paydaş Memnuniyet Oranı'nda ise yüzde 84.3'lük bir değeri elde ettik.

MEZARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YILINDA DA VATANDAŞLARIMIZIN ACISINI PAYLAŞTI

Bilecik Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, ''Doğumdan Ölüme Vatandaşlarımızın Yanındayız'' düşüncesi ile hizmetlerini 2015 yılında da en güzel şekilde gerçekleştirdi.

Yeni dünyaya gelen yavrularımızı, ''Minik Eller Güçlü İller'' projesi kapsamında Bebek Bakım Çantası ile karşılayan Bilecik Belediyesi, vatandaşlarımızın en acılı günlerinde de yanında yer almaya devam etti.

Cenaze işlemlerini A'dan Z'ye bütün aşamaları ücretsiz olarak gerçekleştiren Bilecik Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, diğer yandan vatandaşlarımızın mezar ziyaretlerini en sağlıklı ve rahat bir şekilde gerçekleştirebilmeleri amacıyla bütün mezarlıklarda gerekli çalışmaları yerine getirdi.

2015 yılında vefat eden 373 vatandaşımızın defin işlemlerini gerçekleştiren Mezarlıklar Müdürlüğü, hemşehrilerimizin acılarını paylaşmaya devam etti.

Çalışmaları kapsamında mezarlıklardaki yolları genişletmenin yanısıra yeni yollar açan Mezarlıklar Müdürlüğü, mezarlıklardaki yabani ot ve diğer alanlardaki temizlikleri rutin bir şekilde bugüne kadar yerien getirmeye devam etti.

Bilecik Belediyesi tarafından mahallelerimize kazandırılan Mahalle Konaklarında birbirinden faydalı eğitim programları gerçekleştiren Mezarlıklar Müdürlüğü, faaliyetleri kapsamında Ramazan ayı mukabeleleri, İlmihal dersleri, Kur'an-ı Kerim Kursları ve dini sohbetler ile vatandaşlarımızı buluşturdu.

TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ, 2015 YILINDA DA ''TEMİZ BİR BİLECİK'' İÇİN ÇALIŞTI

Bilecik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ''Temiz bir Bilecik'' hedefiyle çalışmalarını daha önceki yıllarda olduğu gibi 2015 yılında da devam ettirdi.

Şehrimizin dört bir köşesinde temizlik işlerini aralıksız gerçekleştiren Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, her yeni yılda araç filosuna dahil ettiği yeni araç ve ekipmanı ile ilimizin her köşesinde hizmetlerini yerine getirdi.

Bilecik Atık Yağlarını Topluyor'' projesi kapsamında şehrimizde güzel ve anlamlı bir projeye imza atan Temizlik İşleri Müdürlüğü, çalışmaları kapsamında okullarda, fabrikalarda, işyerlerinde ve hanelerde olmak üzere birçok noktada atık yağ toplama seferberliği gerçekleştirerek, çevrenin korunması ve gelecek nesillere temiz bir dünyanın bırakılması anlamında önemli çalışmalar gerçekleştirdi.

VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZ HAYVANLARIMIZ İÇİN EN GÜZEL ORTAMLARI HAZIRLIYOR

Bütün hizmet anlayışında ''İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın'' düsturu bulunan ve bu düşünce doğrultusunda vatandaşlarımıza hizmet eden Bilecik Belediyesi, hayvanlarımıza da bu anlamda gereken değeri ve önemi veriyor.

Başta sokak hayvanları olmak üzere sahipli ve diğer türdeki hayvanlar için güzel çalışmaları hayata geçiren Bilecik Belediyesi, hayvanlarımız için Sokak Hayvanları Besleme Noktaları ve Sokak Hayvanları Mama matik Noktası gibi güzel çalışmaları gerçekleştirdi.

Sokak ve sahipli hayvanların bakımı, aşılanması, tedavisi ve korunması noktalarında hizmetlerini yerine getiren Veteriner İşleri Müdürlüğü, Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize yeniden kazandırılacak olan Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile hayvanlarımıza çok daha kaliteli hizmet verecek.

30 adet bölümden oluşan barınakların her birisinde 4 hayvan olmak üzere toplamda 120'ye yakın sokak hayvanının barınabileceği merkezde yeniden oluşturulacak olan ameliyathanemizde yine tedavi ve diğer çalışmalarımız devam edecek. Buraya gelen misafirlerimiz de kendileri için oluşturulmuş alanlarda güzel vakit geçirebilecekler. Ayrıca proje kapsamında yapılan küçük anfide ise gelen çocuklarımıza sokak hayvanları tedavi ve bakımı konularında bilgiler verilecek.

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments