BELEDİYE, BİLECİK HALKINI YAYA BIRAKMIYOR
admin • 5 Nisan 2011 21:19:42 
BELEDİYE, BİLECİK HALKINI YAYA BIRAKMIYOR

    Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, minibüsçü esnafı ile toplantı yaptı. Bilindiği gibi Eskişehir 1. İdare Mahkemesi belediyenin şehiriçi toplu taşıma işini düzenlemeye yetkili olduğunu kabul etmiş ancak belediyece yapılan minibüs hat ihalesini şekli eksikliklerden dolayı iptal etmişti. Aynı mahkeme eski minibüs kooperatiflerinin çalışma hakları bulunmadığını da tespit etmişti.
    Mahkeme kararı 08 Nisan 2011 perşembe günü uygulamaya konulacak. Bu karar uygulandığında ise Bilecik'te toplu taşıma işi yapacak kişi kalmayacak. Çünkü mahkeme kararına göre eski minibüsçülerin çalışma hakkı yok, yeni M plakalı minibüsçülerde ihale iptal olduğu için çalışamayacak. Belediyeden halkın bu mağduriyetinin önüne geçmesi beklenirken Başkan Yağcı beklenen adımı attı.
    Bilecik Belediyesi yaptığı toplantıda mahkeme kararını yürütmeyi durdurma talepli olarak temyiz ettiklerini, yürütmeyi durdurma kararı çıkana kadar, bu karar çıkmazsa mahkeme kararı kesinleşinceye kadar geçci ruhsat vererek minibüs çalıştıracağı öğrenildi.
    Belediye'nin böyle bir adım atmaması halinde Bilecik'te toplu taşıma işi felce uğrayacak ve halk yaya kalacaktı. Ancak belediye yapacağı yeni geçici ruhsat uygulaması ile Bilecik halkını yaya bırakmayacak.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments