Berberoğlu’nun Avukatı Özel: “TUTUKLANMASINI GEREKTİREN HİÇBİR DURUM YOK”

Berberoğlu’nun Avukatı Özel: “TUTUKLANMASINI GEREKTİREN HİÇBİR DURUM YOK”

 

Avukat Özel yaptığı açıklamada tutuklamanın hukuka aykırı olduğunu belirterek tutuklamanın kaldırılması için Bozüyük Asliye Ceza Mahkemesine, Bozüyük Sulh Ceza Mahmekesi tarafından Bozüyük Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletilmesi için dilekçe verdiklerini söyledi. Özel, Berberoğlu’nun serbest bırakılmasını beklediklerini belirtti. Avukat Özel şöyle konuştu:

 

“Tutuklanmasını gerektiren hiçbir durum dosyada yok”

 

“Berberoğlu’nun tutuklanmasının hiçbir hukuki dayanağı olmayan, tamamen yörenin özelliklerinden kaynaklanan bazı siyasi çekişmelerin sonucunda ortaya çıkan, kamuoyunun yanlış yönlendirilmesi, yanlış yönlendirilme sonucunda bazı siyasilerin bu yanlış yönlendirmeden etkilenerek kamuoyu oluşturmaları ve nihayetinde firmaların yanlış bir paniğe kapılarak dosya kapsamına farklı beyanda bulunmalarından kaynaklanmıştır. Şu anda Başkan aleyhine oluşturulabilecek hiçbir cezai müeyyideyi ortaya çıkartabilecek eylem gözükmemektedir. Belediyenin bütün hukuki haklarını koruyan bir belediye başkanı cezaevindedir. İnşallah hayırlı bir sonuç bekliyoruz. Verilen tutuklama kararını duygusal olarak verilmiş bir karar olarak nitelendiriyorum. Bu duygusal kararın da en kısa zamanda adil, vicdanlı, hakkaniyetli olan ve hukukçu bilgisini çok iyi kullanan kişiler tarafından ortadan kaldırılacağına inanıyorum.”

 

“Bu siyasi bir komplodur”

 

Berberoğlu’nun Danışmanı Bubilik de, yasal anlamda ellerinden gelen ne varsa yapacaklarını ifade ederek, yaşananların siyasi bir komplo olduğunu belirten Bubilik, dimdik ayakta durduklarını ve Berberoğlu’nun da sağlığının iyi olduğunu söyledi. Bubilik, konuyla ilgili mücadeleye devam edeceklerini kaydetti. ZEYNEP KILBAHRİ

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam