BİLECİK BELEDİYESİ HELVA İKRAMI GELENEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR
admin • 22 Aralık 2015 15:22:19 
BİLECİK BELEDİYESİ HELVA İKRAMI GELENEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Bilecik Belediyesi tarafından mübarek gün ve bayramlarda düzenli olarak uygulanan gelenek kapsamında şehir merkezindeki Sosyal Tesisler Çay Bahçesi ile Şehitler Parkı önünde vatandaşlara helva ikram edildi.

                Vatandaşlara kendi elleriyle helva ikram eden Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi tarafından güzel bir geleneği sürdürmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

                “Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesi dolayısıyla Bilecik'imizde güzel bir gelenği daha gerçekleştiriyoruz. Biz her kandilde olduğu gibi bu kandilde de, bu güzel güne anlam kazandırma noktasında böyle bir ikramda bulunuyoruz. Biliyorsunuz şerbet akıtıyorduk ama havanın soğukluğu nedeniyle bu defa helva dağıtıyoruz. Böyle özel ve güzel bir günde duamız, İnşallah Cenab-ı Hakk birlik beraberlik ve kardeşliğimizi bozdurmasın, güçlendirsin. Aramızdaki nifak ve tefrikayı ortadan kaldırsın. Bu özel günler bunlara vesile olsun. Yapılan bu hayırlı ameli Cenabı Allah kabul etsin. Mevlid Kandili, bütün İslam coğrafyası ve insanlık alemine hayırlı uğurlu olsun, kandilimiz mübarek olsun.”

                Bilecik Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen helva dağıtım töreninde Selim Yağcı’ya İl Genel Meclis Başkanı Serkan Yıldırım ile bazı il genel ve belediye meclis üyeleri de eşlik etti. 

                Mevlid Kandilinin ülkemiz ve tüm dünyaya barış ve kardeşlik getirmesi temennisi ile edilen duanın ardından vatandaşlara helva ikram edildi.

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments