BİLECİK-ERZURUM KARDEŞLİĞİ
admin • 9 Mart 2011 21:18:04 
BİLECİK-ERZURUM KARDEŞLİĞİ

    Bilecik Erzurumlular Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Adına Başkan Lütfi AKYÜZ yaptığı açıklamada şunları aktardı:
    Bilecik Erzurumlular Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği olarak Bilecik ve Erzurum şehirlerini kardeş şehir olarak ilan ettik ve bu yöndeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
    Bu kardeşliğe katkımızı devam ettirmek amacıyla 16.02.2011 tarihinde Yönetim Kurulu kararıyla dernek tabelasını yeniledik ve Erzurum Çifte Minareli Medrese ile Osmanlı’nın manevi kurucusu ve Bilecik’imizin sembolü olarak bilinen Şeyh Edebalı’nın resmini koyduk ve tabelamızı astık.
    Tepebaşı mevkiindeki dernek binamızda faaliyetlerimiz devam etmektedir.
    Bu kapsamda 12 Mart 1918 Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü ve İstiklal Marşımızın kabul tarihinin aynı gün olması nedeniyle geleneksel hale getirmeyi planladığımız ve birincisini Şeyh Edebalı’nın manevi huzurunda kutlayacağımız etkinliklere, çevre il ve ilçelerimizden Erzurumluları davet ediyoruz.
    Bu bağlamda Bilecik ilimizde bulunan tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarının, Yerel Basının, Derneklerin; Hemşerilerimizin ve Bilecik’te yaşayan halkımızın desteklerini bekliyoruz.
    12 Mart Cumartesi günü Şeyh Edebalı Türbesi’nin yanındaki Orhangazi Camii’nde ikindi namazına müteakiben Şehitlerimiz için okutacağımız Mevlidi Şerif’i dinlemeye ve yapacağımız ikramı tatmaya davet ediyor saygılar sunuyoruz”

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments