BİLECİK SANAYİSİ VİZYON KAZANACAK
Hande Nur Uysal • 23 Haziran 2022 11:52:54 
BİLECİK SANAYİSİ VİZYON KAZANACAK

Şeyh Edebali Üniversitesini paydaşı olduğu Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) tarafından düzenlenen Bilecik Sanayi Vizyon Toplantısı, sektör ve kamu kurum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

İl sanayisinin gelişme alanlarının belirlenmesi ve Ar-Ge ekosistemiyle entegrasyonunun geliştirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıya üniversiteyi temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cenk Karakurt katıldı.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki  programda, üniversite sanayi işbirliğinin önemine değinen Prof. Dr. Cenk Karakurt, ”ilin potansiyelini realiteye tam olarak yansıması için üniversitemiz işbirliklerine devam etmektedir.  İlgili ön lisans öğrencilerimiz 3, lisans öğrencilerimiz 7 dönem aldıkları teorik bilgilerini sahaya yansıtmalarına imkan sağlayan 3+1 ve 7+1 eğitim modeli ile önemli bir deneyim kazandırıyoruz. Böylece hem teorik hem de pratik bilgilerini sentezlemelerini sağlıyoruz.” dedi.

Üniversite ile Durden Plastik arasında sanayi ve üniversite iş birliği protokolü imzalanmasıyla devam eden programda, üniversitemiz Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsa İpçioğlu başkanlığında bir panel gerçekleştirildi. Geniş katılımın olduğu toplantıya, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Belediye Başkanı Vekili Melek Mızrak Subaşı, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Abdullah Ay, kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları ile kentte faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının yetkilileri ve iş adamları katıldı.

Toplantının üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleşen ikinci gün programında, Bilecik, Eskişehir ve Bursa’da teknoloji yoğun üretim yapan firmalar ile akademisyenler ve öğrenciler bir araya geldi.

İl sanayisinin mevcut durumunun tespiti, belirlenen sorunların çözüm önerilerinin geliştirilmesi ve gelecek vizyonun belirlenmesi amacıyla gerçekleşen programda, Eczacıbaşı, Durden Plastik, TAYRAŞ, TUSAŞ (TEİ) ve BELSİS firmalarının temsilcilerine Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x