Bilecik TSO’dan 10 Firma İlk 500’ün İçinde

Bilecik TSO’dan 10 Firma İlk 500’ün İçinde

İstanbul Sanayi Odası’nın 1968 yılından bu yana aralıksız gerçekleştirdiği “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının 2019 yılı sonuçları açıklanırken, listede Bilecik Ticaret ve Sanayi Odasında şube kaydı bulunan 10 firma yer aldı.

Buna göre 2019 yılının zirvesinde 87 milyar 949 milyon lira üretimden satışlarıyla yine TÜPRAŞ yer aldı. İSO 500’teki kuruluşların ihracatı yüzde 2,4 artarken, katma değerdeki yüksek teknoloji yoğunluklu payı yüzde 6,9’a yükseldi. İstihdam yüzde 1, Ar-Ge harcamaları da yüzde 150’nin üzerinde arttı. Listede 30 yıl önce ihracat yapan firma sayısı 409 iken, son yıllarda bu rakam 450’ler bandını aştı ve 2019 yılında 463’e çıktı. İSO 500’ün Türkiye sanayi ihracatı içindeki payı yüzde 42 oldu.
Açıklanan listede Bilecik Ticaret ve Sanayi Odasında şube kaydı bulunan 10 firma yer aldı.
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Bilecik TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Keskin şunları söyledi. “Her yıl İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasında Odamızda şube kaydı bulunan 10 sanayi kuruluşunun bulunması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu yıl listeye giren üyelerimiz Şenpiliç Gıda San. A.Ş. , C.P. Standart Gıda San. Tic. A.Ş. , Sofra Yemek Üretim ve Hizmet A.Ş. , Anadolu Efes Biracılık ve Malt San. A.Ş. , Çimsa Çimento San. Tic. A.Ş. , Arslan Alüminyum A.Ş. , Vatan Plastik San. Tic. A.Ş. , Aşkale Çimento San. Tic. A.Ş. , Mey Alkollü İçkiler San. Tic. A.Ş. ve Elba Basınçlı Döküm San. A.Ş.’yi şahsım ve Odamız adına tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. İlimiz ve ülkemiz ekonomisine ciddi katkılar sunan, vatandaşlarımıza istihdam sağlayarak geçim kapısı olan tüm sanayicilerimizin de Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası olarak destekçisi olduğumuzu bilmelerini isterim.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam