Bilecik Valisi Akpınar: ’’Maksat hasıl olacak ve eskimeye yüz tutan eserler tekrardan canlandırılacak’’

Bilecik Valisi Akpınar: ’’Maksat hasıl olacak ve eskimeye yüz tutan eserler tekrardan canlandırılacak’’

     Akpınar, merkezin açılış töreninde, Bilecik'in mütevazi bir şehir olmasına rağmen ekonomik yönden hızlı bir büyüme içinde olduğunu söyledi. 
     Bilecik ve ilçelerinde yeni fabrikalar ve organize sanayi alanlarını hizmete açtıklarını belirten Akpınar, kültürel alandaki hizmetler de sunulduğunu anlattı. 
     Akpınar, Bilecik'in her yönüyle geliştiğini dile getirerek, şöyle konuştu: 
     ''Fizik yöndeki hizmetlerin yanı sıra halkımıza sunduğumuz sosyal ve kültürel hizmetler de artıyor. Sadece yol, fabrika, hızlı tren projeleri değil, günlük hayatta lazım olan birçok hizmetin varlığı gerekiyor. Bunun da bir kısmı merkezi idare, bir kısmı da yerel yönetimler tarafından yerine getiriliyor. Bu Kültür ve Sanat Merkezi de hanım kardeşlerimizin güzel eserler meydana getireceği bir merkez olacak. Maksat hasıl olacak ve eskimeye yüz tutan eserler tekrardan canlandırılacak.'' 
     Okullarda serbest kıyafet uygulamasının gelecek eğitim öğretim yılında başlayacağını, ancak şimdiden başlatılması halinde öğrencilere izin verildiğini kaydeden Akpınar, uygulamanın gecikmiş olmasına rağmen iyi bir karar olduğunu ifade etti. Akpınar, toplumsal anlamda maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına, okul idaresince yapılacak tespit doğrultusunda gerekli yardımların sağlanacağını sözlerine ekledi. 
     
     -Bilecik bezi ve Bilecik poşusu için tescil başvurusu- 
     
     Bilecik Belediye Başkanı Yağcı da toplumun her kesimiyle güzel çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyerek, halkın hizmetine açılan merkezin, unutulmaya yüz tutmuş tarihi ve kültürel el sanatların yeniden canlandırılmasını sağlayacağını belirtti. 
     Bilecik'te marka değeri olan ürünleri Türkiye'ye ve dünyaya tanıtmaya çalışacaklarını anlatarak, ''Bilecik bezi ve Bilecik poşusunun tescilletmek için başvurduk. Artık bu ürünlerin patenti Bilecik Belediyesi'ne ait olacak'' dedi. 
     Daha sonra, Akpınar ve beraberindekiler, merkezi gezerek ürünler hakkında bilgi aldı. Akpınar ve Yağcı, dokuma tezgahlarına oturarak bir süre Bilecik bezi dokudu. 
     Törene, Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, İl Emniyet Müdürü Emir Gökpınar, İl Müftüsü Necati Tayyar Taş, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri Mehmet Sait Cülfik, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam