BİLECİK’İN “ANDA”SI VAR
Hande Nur Uysal • 6 Temmuz 2022 17:12:16 
BİLECİK’İN “ANDA”SI VAR

“Mazlumun ve mağdurun her zaman yanında” sloganıyla kurulan ve Bilecik’te de adından söz ettiren ANDA Derneği’nin Bilecik gönüllüleri, Marmaris, Kastamonu ve Bartın’da yaraların sarılması için büyük çaba sarf etti.

Bilecik ANDA gönüllüleri, Marmaris’teki yangın ile Bartın ve Kastamonu’da yaşanan sel felaketinde kendilerine verilen görevi başarıyla tamamladı.

Marmaris, Kastamonu ve Bartın’da verdikleri mücadeleyi anlatan ANDA Bilecik Arama ve Kurtarma gönüllüsü Senay Özbey, Marmaris’te 3 gün boyunca yangın söndürme ve soğutma çalışmalarında ANDA Bilecik ekibi olarak görev aldıklarını belirterek, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Haziran ayında Muğla’nın Marmaris ilçesinde meydana gelen orman yangınlarına müdahale çalışmalarına katılım sağlamak için Bilecik’ten yola çıktık. 3 gün boyunca Marmaris’in değirmen yanı, yeşil belde ve çöplük mevkii’nde meydana gelen orman yangınını söndürme ve soğutma çalışmalarına ekip arkadaşlarımla birlikte görev aldık.

Bölgedeki orman yangınlarının kontrol altına alınmasıyla birlikte AFAD başkanlığından gelen çağrı üzerine ülkemizin Karadeniz bölgesinde meydana gelen sel ve taşkın felaketlerine müdahale çalışmalarına destek olabilmek için ekip arkadaşlarımla birlikte Marmaris’ten Kastamonu’ya doğru yola çıktık. İlk olarak bölgeye vardığımızda Kastamonu’nun Küre ilçesi İkizler köyü’nde kaybolan vatandaşımızı arama ve kurtarma çalışmalarına katılım sağladık.

Sonraki günlerde Bartın halkımızın yaralarını sarabilmek için bölgeye hareket ettik. Sel ve taşkın sularından etkilenen Bartın halkının ev ve iş yerlerini tahliye çalışmalarında görev aldık. Sonrasında gelen görevlendirmeyle birlikte Düzce’de kaybolan kepçe operatörünün arama kurtarma çalışmalarına dahil olabilmek için Bartın’dan Düzce’ye doğru yola çıktık. Ekip olarak Düzce’ye vardığımızda hali hazırda devam etmekte olan arama kurtarma çalışmalarına entegre olduk.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x