BİLECİKLİ MİNİBÜSÇÜLERDEN BEKLENEN AÇIKLAMA

BİLECİKLİ MİNİBÜSÇÜLERDEN BEKLENEN AÇIKLAMA

 

“İlimizde Toplu Taşıma ve Ulaşım Hizmetleri Yürürlüğe giren Yeni Belediyeler Kanunları çerçevesinde ilimizin gelişmesi, büyümesi vizyonu ve ilimizin gelecek 20 yılı düşünülerek hazırlanan Ulaşım Projesi ile birlikte ARALIK 2009 yılında ihale edildi.

Yapılan bu ihale ile ulaşım sisteminin değişmesi yeni bir başlangıç olması ile bazı teknik hataları da beraberinde getirdi. İhale 14 ay sonra Eskişehir İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi ve taraflarca temyize gönderildi.

Temyiz edilen dava ise yaklaşık 2 yıl aradan sonra Danıştay tarafından da iptal edildi. Yaşanan bu süreçten sonra yine belediyemiz ve yetki organları ile birlikte gerekli hazırlıklar ve çalışmalardan sonra 04.02.2013 tarihinde ihale edildi.

Yapılan ihale süreci sonrasında bazı kişilerin kasıtlı olarak ilimiz minibüsçü esnafına Bilecik halkına kişiliği, karakteri ve tipleri hususunda sözlü çirkin saldırılarda ve ağır ithamlarda bulunulmuş olup bizleri de derinden üzmüş ve bizleri muhatap aldıkları için bizlere bu cevap hakkı doğmuştur.

04.02.2013 tarihinde yapılan toplu taşıma ihalesi her yönü ile tamamen şeffaf olup her yönü ile tartışmasız her şeyin kayıt altında olduğu bir ihaledir.

Yapılan röportajlarda ve yorumlarda tarafımıza, ihale komisyonuna ve ilimiz idarecilerine yöneltilmiş olan suçlamalar kesinlikle doğru olmayıp kamuoyunun ve halkımızın da bu konuyu yanlış anlamalarına sebep vermemek için kamuoyuna bu bilgilendirmeyi yapmayı uygun gördük.

Yapılan bazı iddialarda kasıtlı olarak fiyatların yükseltildiğini dışarıdan gelenlere karşı çete olunduğunu ve benzeri iddialar yapılmaktadır.

Bunlar kesinlikle doğru olmayıp çamur at izi kalsın veya pişmiş aşa su katma niteliğinde yorumlardır. Çünkü ihalede fiyatlar kameralar huzurunda karşılıklı olarak her iki tarafın rızası ile kendileri tarafından arttırılmıştır.

Ayrıca ilimizde yaşayan ve birbiri ile tanışık olan insanlar dahi ihale hat sayısının 110 olması başvuru sayısının çok daha yüksek olması sebebi ile hemşerileri ile birlikte ihaleye girmiş kıyasıya rekabet etmiş ve her ikisi de minibüsçü olmasına rağmen içlerinden bir kişi ihaleyi kazanmıştır.

Özet olarak bu üç yıllık süreçte ve gelinen bu noktada ihalede yaşanan olumsuzlukların suçlusu olarak belediyemiz ve yerel yöneticilerimizi suçlamak hakkaniyetli bir davranış değildir. Bizler şanlı tarihimizin yazıldığı bu topraklarda Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapmış ilimizde ecdadımızdan aldığımız düstur ve terbiye ile tarihimizden geçmişimizden görüldüğü üzere bundan sonrada halkımıza, insanımıza, toprağımıza, ekmeğimize, namusumuza dil uzatanları bayrak ve sancağımıza göz dikenleri şanlı tarihimizden de görüleceği üzere affetmedik asla affetmeyeceğiz. Bizler bu ihale sürecinden sonra yeni süreçte halkımıza ve son günlerde marka olma yönünde büyük adımlar atan Bilecik iline yakışır bir şekilde ulaşım hizmetlerinde daha modern ve yeni araçlarla koltuk ve yolcu sayısı arttırılmış araçlarla modernize ederek halkımıza yakışır bir ulaşım hizmeti sunmak bizlere mutluluk ve gurur verecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Minübüs ihalesi. – Ben sözde bu bilgilendirmede açık hiç bir bilgi bulamadım. Konu yuvarlak ifadelerle sözde anlatılmış. Demeci verenin de bir şey anladığını sanmıyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam