BİLECİK’TE ACEMİ ERLER YEMİN ETTİ

BİLECİK’TE ACEMİ ERLER YEMİN ETTİ

 

Yaş kütüğüne dönem plaketinin çakıldığı törende, birliğe ilk katılan, en uzak ilden gelen ve konuşma yapan erlere ödülleri, Vali Halil İbrahim Akpınar, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç ve Belediye Başkan Vekili Kadri Şentürk tarafından verildi.

Geçmişte askerliğini 9. Alay Jandarma Eğitim Komutanlığı'nda yapan ve oğulları da aynı yerde vatani görevine devam eden babalar ile asker olan oğullarına, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı şapkası hediye edildi. Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan ve 9. Alay Jandarma Eğitim Komutanı Albay Nuri Öztürk de askerlere çeşitli hediyeler verdi.

2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı Bandosunun marşlar çaldığı tören, acemi erlerin yemin etmesi ve resmi geçitle sona erdi.

Törene, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, Emniyet Müdür Vekili Mehmet Topçu, daire müdürleri, askeri yetkililer ve yemin eden erlerin yakınları katıldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam