Bilecik’te asayiş uygulaması

Bilecik’te asayiş uygulaması

 

Asayiş Şubesi ekiplerince, 3 bin 588 kişide yapılan kimlik sorgusunda, Bilecik ile başka illerde haklarında yakalama ve arama kararı bulunan 51 kişi gözaltına alındı ve bir av tüfeği ele geçirildi. 
     Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) kayıtlarında kesinleşmiş hapis cezaları 6 yıl 10 ay 15 gün, 4 yıl 16 ay 5 gün, 5 yıl 31 ay 20 gün olarak tespit edilen 3 kişiyle hakkında Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin ''silahlı terör örgütüne üye olma'' ve ''tasarlayarak öldürme'' suçlarından iki ayrı yakalama emri bulunan Z.B, Ertuğrulgazi Mahallesi'nde yakalanıp Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edilerek tutuklandı. 
     Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ) deposunda hırsızlık olayına karıştığı iddia edilen ve Pelitözü köyü mevkisinde yol kontrolünde 350 lira değerinde bakır kablo ve bobinlerle birlikte yakalanan 2 kişi, tutuksuz yangılanmak üzere serbest bırakıldı. 
     Gölpazarı ilçesinde de hırsızlık suçundan yakalanan kişi serbest bırakıldı. 
     Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nce yapılan çalışmalarda, 16 gram esrar ile 12 kişi yakalandı ve adliyeye sevk edildi. Sahte 100 liralık banknot, ehliyet, 181 kaçak tütün ve 4 bin 427 gümrük kaçağı makaron ele geçirildi. 
     
     -İş yeri ve araç denetimleri- 
     
     Osmaneli Emniyet Müdürlüğü tarafından 6 kıraathane, bir TEKEL bayisi, 9 internet kafe, 14 çay bahçesi, Pazaryeri Emniyet Amirliği'nce 5 kıraathane, bir internet kafe, Söğüt Emniyet Müdürlüğü'nce bir içkili lokanta, 3 kıraathane, 5 internet kafe, Gölpazarı Emniyet Amirliği'nce 26 kıraathane, Yenipazar Emniyet Amirliği'nce 4 kıraathane, iki içkili lokanta, 9 TEKEL bayisi, İnhisar Emniyet Amirliği'nce 5 kıraathane, iki içkili restoran, bir internet kafe ve iki TEKEL bayisi denetlendi. 
     Sarhoşluk, rahatsız etme, gürültü yapma, dilencilikten ve tütün mamulleri tüketilmesi suçlarından 32 kişiye toplam 2 bin 816 lira idari para cezası uygulandı. 
     Trafik denetimlerinde ise alkollü araç kullanan 20, hız ihlali yapan bin 442, kırmızı ışık ihlali yapan 8, kasksız motosiklet kullanan 9, park yasağı bulunan alanlara aracını park eden 232, aracının muayenesini yaptırmayan 190, taşıma sınırı üzerinde yolcu taşıyan 36, yük taşıma sınırı üzerinde yük taşıyan 25, trafik sigortası yaptırmayan 4, diğer trafik kurallarını ihlal eden bin 64 sürücüye para cezaları verildi. AA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam