BİLECİK’TE “CAN DOSTLARIMIZ İÇİN BİR KAP SU KAMPANYASI”

BİLECİK’TE “CAN DOSTLARIMIZ İÇİN BİR KAP SU KAMPANYASI”

Dernek Başkanı Sühendan Senger, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hava sıcaklıklarının arttığı günlerde sokak hayvanlarına karşı vatandaşların daha duyarlı olmaları için kampanyaya destek beklediklerini söyledi.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığında sokak hayvanlarının su ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak için herkesin kapısının önüne bir kap su koyması halinde hayatlarının kurtulabileceğini belirten Senger, vatandaşların sokakta yaşayan hayvanlar konusunda duyarlı olmaya davet etti. Senger, şöyle konuştu:

"İnsan demek doğa demek, hayvan demek birlikte yaşamak demek. Sıcak günlerde herkes bir kap su ve artan yemeklerle bu kampanyaya destek vermeli. Bilecikli hayvan dostları, bu konularda çok duyarlı. Herkesin kapısının önünde su ve yemek kapları bulunduruyor ama 'koku oluyor' diye komşuların şikayeti üzerine belediye çalışanları kapları kaldırıyor. Lütfen bunları yapan insanlara engel olmayalım, o hayvanların suya ve yemeğe ihtiyaçları var. Artan yemeklerinizi mutlaka akşamları kapıların önüne çıkaralım. Artan yoğurt kovalarına, derin kaplara ve pet şişeleri kesip onlara su koyalım. Aşırı sıcaklarda sokaklardaki tüylü dostlarımızın buna dayanamayabilir. Sokaktaki tüylü dostlarımızın su ve yiyecek ihtiyaçlarını kampanyaya destek vererek karşılayabiliriz."

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam