Bilecik’te Genel Asayiş Uygulaması

Bilecik’te Genel Asayiş Uygulaması

 

“Suç ve kabahatlerin işlenmesinin önlenmesi, silah, mühimmat, kaçak mal ve her türlü suç eşyasının ele geçirilmesi, aranan kişilerin yakalanması, meydana gelen olayların ve suçların aydınlatılması, suç işleyenlerin ve şüphelilerin yakalanmaları amacı ile 01/11/2012 ile 30/11/2012 tarihleri arasında il merkezi ve ilçelerimizde yapılan,

A)      Asayiş Kontrolleri ve Aramalarında;

                1638 kişinin yapılan kimlik kontrolleri neticesinde ilimizde 32, diğer illerden değişik suçlardan aranan 30 şüpheli olmak üzere toplam 62 kişi yakalanmıştır.

                İlimiz İstasyon Mahallesi Hızlı Tren şantiyesinde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili olarak 01/11/2012 tarihinde 3 şahıs yakalanmış, çalınan 560 kg demir ele geçirilmiş ve yakalanan şahıslar adli makamlarca serbest bırakılmıştır.

                18/11/2012 tarihinde ilimiz Orhangazi Mahallesinde meydana gelen Mala Zarar Verme (ikamet kurşunlama) olayı ile ilgili olarak 1 şahıs gözaltına alınmış, olayda kullanılan 1 adet av tüfeğine el konulmuş, yakalanan şahıs adli makamlarca serbest bırakılmıştır.

                23/11/2012 tarihinde ilimize giriş yapan bir aracın PTS kayıtlarında plakasının çalıntı olduğu anlaşılması üzerine araç ekiplerimizce durdurulmaya çalışılmış ancak aracın kaçması üzerine kovalamaca sonucu araç terk edilmiş bir şekilde SGK binası önünde bulunmuş, araçtan inerek kaçan 2 şahıs bir binanın çatısında saklanırken yakalanmış, şahıslar gözaltına alınmış, aracın Tekirdağ ilinden çalıntı, araç üzerinde bulunan plakanın ise Düzce ilinden çalıntı olduğu anlaşılmış, araçta yapılan aramada 1 adet kurusıkı tabanca ve Bozüyük ilçesinden çalıntı olduğu tespit edilen 90 litre mazot ele geçirilmiş, yakalanan şahıslardan birinin Çanakkale Açık Cezaevinden firar ettiği ve arandığı anlaşılmış olup yakalanan 2 şahıs da adli makamlarca tutuklanmıştır.

                24/11/2012 tarihinde ilimiz Gazipaşa Mahallesi Tevfikbey Caddesi üzerinde meydana gelen Dolandırıcılığa Teşebbüs (düşük ayarlı altın satma) olayı ile ilgili olarak 2 şahıs yakalanmış, olayda toplam 38 adet olan ve 501.37 gram gelen düşük ayarlı bilezikler ele geçirilip muhafaza için adli emanete alınmış, yakalanan şahıslar adli makamlarca serbest bırakılmıştır.

B)       Çeşitli Suçlarda Kullanılan ve Ele Geçen Suç Aletleri;

                1-) Bozüyük ilçemizde Adli olaylarda 1 adet kurusıkı ele geçirilmiş, ele geçirilen suç eşyası ve konu ile ilgili düzenlenen evrak adli makamlara sevk edilmiştir.

                2-) İlimiz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışma sonucunda;

a)       20 gr esrar maddesi ele geçirilmiş,

b)       35 adet gümrük kaçağı kol saati ele geçirilmiş,

c)       1 adet 7,65 tabanca, 1 adet şarjör ve 6 adet fişek yakalanmıştır,

3-) Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekiplerince 1 adet sahte çek ele geçirilmiştir.

4-) Güvenlik Şube Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışmalar sonucu 1 bandrollü 1 bandrolsüz kitap ele geçirilmiş ve bu kitaplara ait 8 adet kopya ele geçirilmiştir.

C)       İl Genelinde Yapılan Umuma Açık Yerlerin Denetlemelerinde;

Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce (6) Kıraathane, (2) Restoran, (1) Oyun Salonu denetlenmiş yapılan denetlemelerde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Gölpazarı Polis Merkez Amirliğine bağlı ekiplerce (29) Kahvehane denetlenmiş yapılan denetlemelerde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

İnhisar Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekiplerce (5) Kıraathane, (2) İçkili Restoran (1) İnternet Cafe  (2) Tekel Bayii denetlenmiş, yapılan denetlemelerde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce (14) Kıraathane, (2) Tekel Bayi, (6) İnternet Cafe,  (9) Çay Bahçesi, (2) Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yeri denetlenmiş denetlemelerde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Pazaryeri Polis Merkez Amirliğine bağlı ekiplerce (5) Kıraathane, (2) İnternet Cafe denetlenmiş yapılan denetlemelerde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Yenipazar Polis Merkez Amirliğine bağlı ekiplerce (4) Kıraathane, (2) İçkili Lokanta denetlenmiş, yapılan denetlemelerde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

D)      Kabahat Nevi Suçlarla İlgili Olarak,

Sarhoşluktan (25), Kimliği Bildirmemeden (5), Gürültüden (10), Rahatsız Etmeden (2) olmak üzere toplam 42 kişiye 3.440 TL idari para cezası uygulanmıştır.

E)       Trafik Denetimlerinde;

1)  Hız ihlali yapan 1982 sürücüye,

2) Alkollü araç kullanan 22 sürücüye işlem yapılmış ve 100 ceza puanını aşan 14 sürücü hakkında işlem yapılarak sürücü belgeleri geçici olarak alınmıştır.

                3) Kırmızı ışık ihlali yapan 2 sürücüye,

                4) Kasksız motosiklet kullanan 14 sürücüye

                5) Park yasağı bulunan alanlara park eden 139 sürücüye,

                6) Araçlarına zamanında muayene yaptırmayan 220 sürücüye,

                7) Taşıma sınırının üzerinde yolcu taşıyan 25 sürücüye,

                8) Yük taşıma sınırının üzerinde yük taşıyan 51 sürücüye,

                9) Araç sigortasını yaptırmayan 2 sürücüye

                10)Diğer kural ihlalleri için 759 sürücüye,

Toplam 3230 sürücüye 610.924 TL cezai işlem uygulanmıştır

İlimiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için kontrol, denetim ve çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam