Bilecik’te Görkemli Açılış Töreni
admin • 4 Mayıs 2013 17:47:02 
Bilecik’te Görkemli Açılış Töreni

 

Bakan Avcı, “Bu tesis Bilecik’e çok yakıştı ama Muhsin Yazıcıoğlu’yla daha çok yakıştı.” dedi. Bakan Avcı’nın törene katılan çocuklarla tek tek ilgilenmesi gözlerden kaçması. Her çocukla selamlaşan Bakan Avcı onlarla fotoğraf çekildi.

Helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun isminin verildiği spor ve yaşam alanı açılışına ayrıca Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici de katıldı.

Hürriyet Mahallesi Mahalle Konağı önünde gerçekleşen açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Tören esnasında Bilecik Belediyesi Mehteran Ekibi konser verdi. Ayrıca katılımcılara pilav ikramı yapıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Türk siyasi hayatının çok önemli bir şahsiyeti, çilekeş ve örnek hayatıyla dava adamlığıyla gerçekten bulunduğu süreç içerisinde ve bundan sonra da Türk siyasetinde büyük izler bırakan gönül adamı olan Muhsin Yazıcıoğlu gibi güzide bir şahsiyetin ismini birlik ve beraberlik hamurunun karıldığı bu topraklarda yad etmek, onun ismini yaşatma fırsatını bulmak ve başta genel başkan olmak üzere onun değerli dava arkadaşlarını ağırlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Muhsin Yazıcıoğlu Spor ve Yaşam alanı inşallah burada birçok çocuğumuzun, gencimizin güzel zamanlar geçirmesine, hayırlı bir neslin yaşamasına sebep olacak. Muhsin Yazıcıoğlu’nun da bu anlamda özgeçmişini okuyanlar ve gelecek zaman dilimi içerisinde onun gibi siyaset adamlarının da burada hem eğlenerek hem dinlenerek spor alanında yetişmesine katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, “Muhsin Başkanımın bir hayali vardı ki o hepimizin hayalidir. Bu topraklarda, bu coğrafyada başı açığıyla, başı kapalısı, Kürdü, Türkmen’i, Çerkez’i, Laz’ı, Boşnak’ı, Arnavut’u, Alevi’si, Sünni’si doğduğu yerde doysun alnı ak olsun başı dik olsun ve karnı tok olsun istiyordu.’ Büyük Birlikten’ kastı da aslında buydu.” dedi. Destici şöyle konuştu:

“Biliyorsunuz Eskişehir’le Bilecik farklı değil. Eskişehirliler Bilecikli hissediyor Bilecikliler Eskişehirli olarak görüyor kendilerini. Özellikle rahmetli Genel Başkanımız, Şehidimiz Muhsin Başkanımız adına yapılan böyle güzel bir tesisin açılışında burada olmak tabi ki bizleri daha fazla heyecanlandırıyor. Türkiye’nin her tarafında sadece ülkemizde değil Balkanlarda da, Suriye’de de, Kerkük’te ve Musul’da da,  Galize’de de, Orta Asya’daki Türk Cumhuriyetleri’nde de, Türk-İslam coğrafyasının her yerinde Muhsin Yazıcıoğlu seviliyor, Muhsin Yazıcıoğlu adı ve davası, fikirleri yaşasın diye bütün kardeşlerimiz sahip çıkıyor. Ben bu anlamda Başta Belediye Başkanımız Selim Yağcı olmak üzere emeği geçen Belediye Meclis Üyelerimize, Bilecikli hemşehrilerime bu hissiyatınızdan, bu duyarlılığınızdan, vefanızdan dolayı bir kere daha hem şahsım adına hem ailesi adına hem de camiam adına şükranlarımı sunuyorum.

 

‘O herkesin doğduğu yerde doymasını istiyordu’

 

Muhsin Başkanımın bir hayali vardı ki o hepimizin hayalidir. Bu topraklarda bu coğrafyada başı açığıyla başı kapalısı, Kürdü, Türkmen’i, Çerkez’i, Laz’ı, Boşnak’ı, Arnavut’u, Alevi’si, Sünni’si doğduğu yerde doysun alnı ak olsun, başı dik olsun ve karnı tok olsun istiyordu. ‘Büyük Birlikten’ kastı da aslında buydu. Sadece Büyük Birlik Partililerin veya belli bir grubun, belli bir düşünceye sahip olan insanların birliği veya sadece onların birliğini temsil etmek adına yola çıkmış bir siyasi lider değildi.

 

‘Hiçbir zaman yanlışın yanında yer almadı’

 

Muhsin Başkanımız hiçbir zaman yanlışın yanında yer almadı. Doğru nereden gelirse gelsin doğrunun yanında durdu. Bedeli de ne olursa olsun onun karşısında hiç çekinmeden karşı koydu. 28 Şubat’ta tanklar namlusunu BBP’ye ya da Muhsin Yazıcıoğlu’na çevirmemişti. Ama ‘Namlusunu milletine döndürmüş tanka selam durmam.’ diyen yine Muhsin Yazıcıoğlu’ydu. 28 Nisan e-muhtırası da yine Muhsin Yazıcıoğlu’na verilmemişti. Başka kardeşlerimize verilmişti ama o e-muhtıraya ilk önce sert bir şekilde karşı muhtıra gibi bir açıklamayla cevap veren yine Muhsin Yazıcıoğlu’ydu. Onun tek gayesi vardı, bu topraklarda bütün insanlar güvende olsun, özgür bir şekilde yaşasın ve refah içerisinde yaşasın. Tabi ki milli ahlaka, şuura ve milli terbiyeye sahip nesiller yetişsin, gençler yetişsin bu topraklarda yaşayanlar milli ve değerlerine sahip çıksınlar ve asla unutmasınlar. Manevi değerlerine asla ihanet etmesinler Osmanlı’yı unutmasınlar, Selçuklu’yu unutmasınlar, Çanakkale ruhunu unutmasınlar ve hep o ruh yaşasın. Biz biliyoruz ki ancak ve ancak Osmanlı, Selçuklu, Çanakkale ruhu yani Türk-İslam Birliği yaşadığı sürece biz bu topraklarda barış, güven ve huzur içerisinde yaşarız.”

 

‘Bu tesis Bilecik’e çok yakıştı ama Muhsin Yazıcıoğlu’yla daha çok yakıştı’

 

Son konuşmayı yapan Bakan Avcı, “Bu güzel günde böyle güzel bir etkinlikte bulunmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Özellikle Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu tesis Bilecik’e çok yakıştı ama Muhsin Yazıcıoğlu’yla daha çok yakıştı. Gösterdiğiniz bu kadirşinaslığa, bu vefaya çok teşekkür ediyorum. Burada gençler Muhsin Yazıcıoğlu’nu tanıyacaklar. Onun ideallerini hatırlayacaklar, onun görmek istediği gençler olarak yetişecekler inşallah. Biz Belediye Başkanımızın bu kadirşinaslığını kültür başkentliği sıfatına da yapılmış bir jest olarak görüyor ve teşekkür ediyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde kurdele kesildi ve tesisin açılışı gerçekleşti. Açılış sonrasında tesisi gezen katılımcılar tesisi kullanan gençlerle bir araya gelerek sohbet ettiler.

Gerçekleşen açılış törenine Vali Halil İbrahim Akpınar, AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, ilçe ve belde belediye başkanları, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. ZEYNEP KILBAHRİ

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments